Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Плаваня. Види плавання

Плаваня. Види плавання

Назва:
Плаваня. Види плавання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,66 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
План.

1. Плавання.

2. Спортивне плавання.

3. Підводне плавання.

Список використаної літератури.

ПЛАВАННЯ

Люди вмілії добре плавати ще в глибоку давнину. Про це свідчать збережені пам'ятки матеріальної культури стародавнього Єгипту і стародавньої Греції. Серед експонатів музею староєгипетського мистецтва в м. Ту-ріні (Італія) є великий камінь. На поверхні його вирізьблена фігура жінки, яка пливе способом, що нагадує сучасний брас. Учені вважають, що фігура вирізьблена за 1200—1700 років до н. е. Ця стародавня пам'ятка дає можливість припускати, що єгиптянам давно був відомий дуже поширений у наш час стиль плавання.

З історії відомо, що добрими плавцями були і наші предки. Наприклад, щоб відбити напад ворога, вони перепливали річки, подовгу ховалися під водою, дихаючи через порожнистий очерет.

Уміння плавати має велике значення в житті людей. Нерідко від цього залежить життя людини.

Одного разу китобійні судна флотилії «Слава», повертаючися з промислу, потрапили в жорстокий шторм. Перед світанком кочегара Євгенія Державіна змило хвилею. Прорізуючії імлу потужними прожекторами і ракетами, судна флотилії довго шукали пропалого. Кочегар був випробуваним моряком. У воді він скинув із себе набухлий важкий одяг і мужньо боровся з хвилями. Більше години тривала важка боротьба людини з розбурханою стихією, перше ніж товариші виявили його і підняли на палубу. Вміння добре плавати врятувало йому життя.

Добрий плавець може врятувати не тільки своє життя. В дні Великої Вітчизняної війни загін радянських розвідників під вогнем ворога відходив до річки. Серед розвідників був світовий рекордсмен по плаванню Леонід Мєш-ков. Ворожа куля пошкодила йому праве плече, а в іншого бійця осколком міни відірвало кисть руки. Мєшков не розгубився, ва-клав тугий жгут на руку пораненого товариша, підповз до річки і кинувся з ним у воду. Підтримуючи пораненого здоровою рукою і працюючи одними ногами, плавець переплив широку річку, врятував товариша і доставив командуванню важливі відомості.

Але вміння добре плавати необхідне людині не тільки в якихось виняткових випадках. Воно може бути потрібне йому і в повсякденному житті, а нерідко зв'язане з професією. Плавання дуже корисне і для фізичного розвитку, особливо в дитячі і юнацькі роки, коли формується організм. Регулярні заняття плаванням сприяють правильному росту, виробляють красиву поставу, зміцнюють серце і легені, розвивають м'язи, посилюють обмін речовин. Благотворно впливає плавання і на органи дихання Так, дорослий плавець при глибокому диханні видихає до 5000—7300 см3 повітря, а дорослий чоловік, який не займається плаванням, при максимальному видиху видихає близько 3500—4500 см3.

Під час купання і плавання організм людини загартовується під впливом температури води і механічної її дії (тиску). Крім того, плавець звичайно піддається благотворному впливу сонячних променів. Тому плавання — один з найцінніших видів загартовування, а загартована людина легше переносить мороз, спеку, їй не загрожує простуда. Деякі плавці, настільки загартовані, що можуть плавати і взимку в льодяній воді. На Москва-ріці вже кілька років взимку провадяться масові зимові запливи на 500—2000 м.

Плавати людині допомагають фізичні властивості води і твердих тіл.

Питома вага тіла людини з легенями, наповненими повітрям,— 0,96—0,99, тобто трохи менше від питомої ваги води. При повному видиху вона коливається від 1,1 до 1,15 і приблизно дорівнює питомій вазі води. Чим більша питома вага прісної води, в якій плаває людина, тим легше на ній триматися. У південних країнах є солоні озера, в яких людина не може потонути. Такі озера є і в нашій країні. Це солоні озера Баскунчак і Ельтон.

Але людина може триматися на поверхні води лише доти, поки, все її тіло знаходиться у воді. Досить плавцю підняти з води голову або руку, як його тіло занурюється глибше. Ось чому в хороших плавців усе тіло і навіть голова покриті водою. Лише під час вдиху вони піднімають обличчя з води, а потім знову .занурюють його. Хто не знає цього, намагається підняти голову як моп:на вище над водою. Але від ^цього його тіло тільки швидше занурюється у воду.

Найбільш вигідне для плавця положення тулуба — близьке до горизонтального, тоді плавець легше переборює опір води. Однак опір води не тільки заважає просуванню вперед. Вода має дуже цікаву властивість: вона чинить опір, прямо "пропорційний квадрату швидкості руху. Це значить, що при збільшенні швидкості руху, наприклад в три рази, опір збільшується в дев'ять раз. Здавалося б. ця властивість повинна тільки заважати плавцю боротися за швидкість. Але виявляється, що завдяки цій властивості створюється добрий опір під час гребків, який допомагає досягти значної швидкості у плаванні. Саме через це гребок робиться плавцем швидко, а всі підготовчі рухи порівняно повільно. Звичайно, велике значення тут має і частота гребків.

Найлегше навчитися плавати в дитячому і юнацькому віці. Для цього потрібно близько 15 уроків плавання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Плаваня. Види плавання

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок