Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Туризм

Туризм

Назва:
Туризм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,30 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Вступ.

Туризм походить від французького “tourisme” – прогулянка подорож – подорожі у вільний час пов’язані з відїздом за межі постійного проживання ; один з видів активного відпочинку, який поєднує відновлення продуктивних сил людини з оздоровчими , пізнавальними , спортивними та культурними розважальними цілями. В міжнародній практиці до туристів відносять осіб, які тимчасово і добровільно змінили місце проживання з будь – якою метою, крім діяльності, яка винагороджується в місці тимчасового перебування.

Туризм залежно від мети подорожі поділяється на спортивний, пізнавальний ( екскурсійний ), діловий, любитильський ( мисливський , рибальський) , релігійний та інші; залежно від засобів пересування пішоходний , лижний, автобусний, автомобільний, авіаційний, велосипедний, водний, залізничний, комбінований.

Виділяють також внутрішній ( національний ) та іноземний ( міжнародний ) туризм. Туризм з активними (веслові судна, плоти, велосипед та інші ) і пасивний (морські та річкові круїзи, подорожі на автобусах тощо) засобами пересування, організований та самодіяльний.

I.Під туризмом слід розуміти теорію і практику різного роду походів, сходження на гори і подорожування з цілю сортивного змагання, активного відпочинку, науки та виховання. Оздоровча цінність . туристична діяльність повязана зі зміною місця перебування, організовується за любої погоди і вимагає від людини самі різноманітні вимоги. Одночасно діють три важливих фактори: чергування оточуючого середовища, кліматичні умови і види діяльності. Регулярна туристична діяльність і участь в туристичних змаганнях являється ефективним заміннником фізичної праці, пробуджують в людині радість до життя ,служать гарантуванню і підвищують фізичну життєдіяльність організму.

Пізнавальна цінність. Під час своїх мандрівок і походів, як в межах своєї країни і за кордоном знайомляться з країною і її людьми, їх життя, знайомляться з національною культурою. Вони розширюють і поглиблюють свої знання в області ботаніки, зоології, геології, географії, метереології, астрономії, сільського і лісного господарства, історії культури і мистецтва.

Виховна цінність. Тунризм сприяє вивченню історії і формуванню світогляду, веде до зуваження і активного захисту природніх багатств. Оскільки туристична діяльність проводиться в більшій мірі в колективі, коли один залежить від другого і в обовязковому порядку вимагається тактичність, уважне відношення один до одного, коли власні інтереси не можна ставити вище інтересів колективу, то все це представляє великі можливості для інтенсивного виховання в дусі колективізму і для формування таких цінних рис характеру, як впевненість в собі, здатність прийти на допомогу …

Правила . В загальних правилах спортивного туризму ( мається на увазі піші походи ) вказуються види подорожей, які можуть притягуватися для класифікації туристів. Сюди входять багатоденні походи з денним переходом від 15 до 40 км, базові, зіркові і змішані , якщо вони відповідають спортивним вимогам, а також “марш – браски” 20 км. Правила включають вказівки для організаторів по проведенню масових спортивних походів і дерективи для учасників.

Норми навантаження:

Вік в роках Одноденний похід

( км ) Багатоденний похід Швидкість ( км /год ) багаж

Діти 10 – 12

Діти 12 – 14

Молодь 15 - 18

Дорослі >18

Спортсмени –

Туристи >18 10 – 12

12 – 18

15 – 25

20 – 40

20 – 60 8 – 10

10 – 15

12 – 20

15 – 30

15 – 30 3

3 – 4

4

4 – 5

5 – 7 3

4

5 – 7

6 – 10

6 - 10

Матеріальне забезпечення. Одяг і спорудження туриста залежить від пори року, вимог туристичного маршруту, виду подорожі, виду ночівлі, тривалості походу і від способу вирішення виникаючих в дорозі перешкод. Туристичний одяг і спорядження повинні відрізнятися ціленаправленістю, витонченністю, міцністю, легкістю, зручністю, повітрепроникливістю і доступністю до транспортування. Якщо потрібно готувати харчі самим , то слід мати при собі кип’ятильники, каністри, посуд і продукти харчування. При підготуванні харчівслід обов’язково врахувати правила протипожежної безпеки. Для запланованої ночівлі потрібно взяти з собою легку палатку та інвентар, а також надувний матрас чи матрас з губчатої ризини, спальний матрас чи одіяло. Ці речі розподіляються між усіма членами групи чи желізною дорогою доставляється на місце ночівлі.

В залежності від цілі, виду і завдання походу командуючий повинен заздалегідь підібрати спорудження, карту маршрутів, компас,перелік туристичних баз, вказівник доріг, туристичну літературу, сигнальний свисток, кишеньковий фанарик.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Туризм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок