Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Спортивна гімнастика

Спортивна гімнастика

Назва:
Спортивна гімнастика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,36 KB
Завантажень:
699
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Гімнастика як засіб фізичного розвитку, зміцнення здоров'я, військово-прикладної підготовки і лікування був відомий ще в далекій давнині.

Термін "гімнастика" з'явився приблизно в V в. до н.е. у Древній Греції й означав комплекс фізичних вправ для освітніх, військових і оздоровчих цілей. Древні греки вважали, що гімнастика додає тілу гнучкість, силу, спритність, стрункість, розвиває почуття краси, хоробрості, шляхетності. Древні греки використовували гімнастичні вправи не тільки для фізичного розвитку, але й у вишколі воїнів, а також у системі підготовки атлетів-олімпійців.

У Древньому Римі застосовували в підготовці легіонерів гімнастичні вправи на дерев'яному коні, сход і спеціальних колодах для навчання штурмовим прийомам. У гладіаторських школах гімнастику використовували для розвитку спритності, сили і витривалості гладіаторів.

В епоху Відродження гуманісти надавали великого значення заняттям гімнастикою як засобу розвитку фізичної сили і усебічного виховання молоді. У XVI в. була опублікована найбільш відома праця середньовіччя по гімнастиці И. Меркуріаліса "Про мистецтво гімнастики".

Значний практичний і теоретичний внесок у розвиток гімнастики зроблений німецькими педагогами Г. Фітом (1763-1836) і Ф. Гутс-Мутсом (1759-1839). Ними були розроблені деякі елементарні представлення про біомеханіку гімнастичних рухів, про методику навчання гімнастичним вправам на снарядах. Досвід Г. Фіта і Ф. Гутс-Мутса був доповнений і методично розвитий Ф.-Л. Яном, що розробив прийоми використання гімнастичних снарядів у розвитку фізичних якостей на основі змагального методу. Сама назва гімнастики по Ф.-Л. Янові - "турнкунст" - у перекладі з німецького означало мистецтво спритності, визначало спрямованість і зміст гімнастичних вправ. У німецькій гімнастиці заохочувалося строге виконання рухів, прямі лінії і багаторазове повторення тих самих вправ на снарядах. П.-Г. Лінг (1776-1839) і його син Я. Лінг (1820-1886) - основоположники шведської системи гімнастики, увели нові снаряди - сходи і колоду на різних рівнях, класифікували вправи по анатомічній ознаці. Однак шведська гімнастика мала скоріше гігієнічну спрямованість, чим спортивну.

Величезний вплив на формування спортивної спрямованості гімнастики мала сокільська гімнастика, що одержала назву від суспільств "Сокіл", що поширювали засобами спорту національно-патріотичні ідеї в період боротьби чеського народу проти австро-угорського гніта. Засновником Сокільського руху і сокільської гімнастики був професор Празького університету М. Тирш (1832-1884). Основу сокільської гімнастики складали вправи на снарядах, із предметами, масові вільні вправи, піраміди. На відміну від німецької гімнастики, сокільська надавала великого значення естетиці форми, красі і волі рухів, логічної завершеності гімнастичних комбінацій. Чехи розробили перші правила змагань і повну термінологію гімнастичних вправ.

Сокільська гімнастика завершила формування основних елементів спортивної гімнастики і це забезпечило її популярність у багатьох країнах, у тому числі в Росії, і широке поширення як виду спорту наприкінці XIX - початку XX в. Не випадково одним з найстарших спортивних об'єднань у світі є Міжнародна федерація гімнастики - ФІЖ, створена в 1881 році.

Перший чемпіонат світу був проведений з ініціативи засновника ФІЖ бельгійця Н. Ж Куперуса в 1903 році в Антверпені. Жінки уперше вийшли на гімнастичний поміст світових чемпіонатів лише в 1938 році.

З 1903 по 1913 р. чемпіонати світу проводилися один раз у два роки, а з 1922 року через кожні 4 роки, у проміжках між Олімпійськими іграми В 1977 році на конгресі ФИЖ знову було прийняте рішення проводити чемпіонати світу один раз у два роки.

Радянські гімнасти дебютували на світових форумах у 1954 році на XIII чемпіонаті світу в Римі

В середині 50-х років ФІЖ заснувала особисті змагання для чоловіків - Кубок Європи, метою яких було стимулювання росту технічної майстерності молодих гімнастів Перші такі змагання були проведені в 1955 році у Франкфурті-на-Майні, ФРН, і відразу придбали велику популярність і міжнародний престиж. У 1957 році був заснований кубок Європи для жінок і з тих пір змагання кращих гімнастів Європи стали проводитися систематично один раз у два роки.

З 1969 року ці змагання стали називатися чемпіонатом Європи, а переможці в окремих видах багатоборства стали іменуватися чемпіонами Європи, за рішенням ФІЖ.

Чемпіонати континенту проводяться роздільно для чоловіків і жінок і тільки по довільній програмі.

Перші спроби створити гімнастичні кружки на Україні починалися ентузіастами-одинаками спорту ще в середині XIX в. В Одесі в 1861 році, був організований гімнастичний кружок. Кружок відкрився на 10 років раніш, ніж було створене перше в Росії офіційне "Суспільство гімнастів" у Москві. Царські чиновники заборонили реєстрацію організації. Першим офіційним гімнастичним суспільством, що виникло на Україні, можна вважати "Суспільство сприяння фізичному розвитку", засноване в Одесі в 1897 році.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Спортивна гімнастика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок