Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Універсіади – олімпійські ігри студентів

Універсіади – олімпійські ігри студентів

Назва:
Універсіади – олімпійські ігри студентів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,95 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Наполегливі спроби правих, в основному швейцарських і голландських, студентських кіл блокувати спортивні контакти поступово були ізольовані. Після тривалих дипломатичних переговорів у 1959 році було досягнуто остаточної згоди. Країни-члени МСС були прийняті у ФІСУ. Була досягнута домовленість про те, що студентські ігри будуть продовжені за назвою "Універсіада".

У зв'язку з Універсіадами будуть проводитися міжнародні чи конференції семінари, у ході яких будуть обговорюватися принципові й організаційні питання студентського спортивного руху, питання, що стосуються постановки фізичного виховання, спорту серед студентства і розвитку зв'язаних з цим наук. У програмі Універсіад будуть представлені 9 постійних видів спорту: легка атлетика, гімнастика, плавання, фехтування, водяне поло, теніс, волейбол і баскетбол. Раз у два роки будуть улаштовуватися також зимові ігри.

Право вибрати десятий вид спорту надається країні-організатору Універсіади. Зимові і літні ігри Універсіади проводяться раз у два роки. Право їхньої організації відповідно до олімпійських правил одержують міста, що беруть участь у конкурсі. Місце проведення Універсіади визначається асамблеєю ФІСУ.

Перші чотири літні Універсіади відбулися, як це і планувалося, у Туріні в 1959 році, Софії в 1961 році, Порто-Аллегре в 1963 році і Будапешті в 1965 році. Будапештська Універсіада, у якій взяли участь студенти Сполучених Штатів Америки й африканських країн, що завоювали свою незалежність, по праву одержала назву "малої олімпіади". Проведенню частини наступних ігор Універсіадам заважали напруженість, що виникла в міжнародному становищі, а також внутрішні конфлікти, що уражали вузівське життя країни, що бралися за їхню організацію. У V іграх, що відбулися в 1967 році в Токіо, не прийняли участі соціалістичні країни, виявивши солідарність з Корейською Народно-Демократичною Республікою, суверенітету якої був нанесений збиток. Союз португальських студентів, пославшись на внутрішньополітичне положення в країні, в останній момент відмовився від організації VI ігор Універсіади, що повинні були відбутися в 1969 році. Несподівана перешкода була усунута завдяки сеньйору Прімо Небіліо, президенту ФІСУ і туринській міській раді. У результаті втручання Небіліо Турін узяв на себе роль хазяїна організації Універсіади, відклавши її проведення на один рік - до 1970 року. Однак дворічна періодичність організації ігор Універсіади була порушена. XII гри, що запам'яталися своєю прекрасною організацією, відбулися в Москві в 1973 році. У 1975 році від проведення ігор відмовилися югослави. У результаті VIII гри були організовані в Римі, а наступні, IX гри в Софії в 1977 році.

Значним кроком вперед в історії Універсіад ознаменувався 1979 рік, коли студенти світу були запрошені на Х літні Ігри в Мехіко. Хазяїни добре використовували спортивні спорудження, побудовані для проведення в 1968 році Олімпіади. У програмі Ігор був включений футбол, і за допомогою радянських фахівців змагання в цьому виді спорту були організовані зразково. У 1981 році учасників Універсіади прийняв Бухарест, надавши в їхнє розпорядження "універсіадське село", рівну по своїх масштабах новому міському кварталу, і зробивши усі в інтересах того, щоб і XI Літні ігри підтвердили право на існування студентського спортивного руху.

Зимові спортивні огляди Універсіад були проведені дотепер у Шамониксе в 1960 році, Вилларсе в 1962 році, Спиндлерув-Млайне в 1964 році, Турині-Састриере-Клавьере в 1966 році, Хельсинки-Тампере-Рованиеми-Фихетунтури в 1970 році, Лейк-Плесиде в 1973 році, у чехословацьких Татрах у 1978 році й у Хакка в Іспанії.

Більш ніж 20-літня історія Універсіад свідчить у першу чергу про ріст популярності літніх спортивних зустрічей студентів. В Алегро на старти Універсіади вийшло усього лише близько 1000 спортсменів з 27 країн, у Будапешті 1727 спортсменів з 32 країн, у Москві більш 4000 спортсменів з 71 країни, у Мехіко 2974 спортсмена з 94 країн, у Бухаресті 3000 спортсменів з майже що 100 країн. Більшість перших місць, як правило, поділяють між собою Сполучені Штати Америки і Радянський Союз, у яких вузівське спортивне життя одержало найбільший розвиток. На бухарестській Універсіаді головні ролі грали три країни: Радянський Союз, Румунія і Сполучені Штати Америки. Команда Радянського Союзу, завоювавши 32 золотих, 31 срібну і 29 бронзових медалей, упевнено перемогла в заліку по окулярам. Для фахівців, що добре розбираються в закулісних таємницях спортивного життя, "золотий дощ", що обрушився на румунів, не з'явився несподіванкою. Їхні кращі представники 25 разів піднімалися на вищу ступінь п'єдесталу пошани й у результаті обійшли американців, що завоювали 22 перші місця. 8 золотих медалей дісталося китайцям, 7 - спортсменам ГДР, 6 - італійцям. Команда угорських студентів, що успішно виступала на колишніх Універсіадах, за останні десять років здала свої позиції. У Бухаресті їй удалося завоювати лише одну золоту медаль.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Універсіади – олімпійські ігри студентів

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок