Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Особливості методики лікувальної фізкультури (ЛФК) у лікуванні черепно-мозкової травми

Особливості методики лікувальної фізкультури (ЛФК) у лікуванні черепно-мозкової травми

Назва:
Особливості методики лікувальної фізкультури (ЛФК) у лікуванні черепно-мозкової травми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,78 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Черепно-мозкова травма може супроводжуватися струсом, забиттям, здавлюванням і ураженням мозку. У комплексному лікуванні хворих виділяють 3 клінічні періоди.

У 1-й період призначають спокій, проводять медикаментозне та оперативне лікування, а також лікування положенням. ЛФК протипоказана. У 2-й період призначають розширений ліжковий (2а—26) і палатний режими.

Мета ЛФК: активізація життєво важливих функцій серцево-судинної, дихальної і травної систем, а також запобігання застійним явищам у легенях, пролежням, поліпшення та відновлення вестибулярної функції, підвищення загального тонусу організму.

Призначають ЛГ із незначним фізичним навантаженням з вихідного положення лежачи або сидячи. Застосовують прості вправи на розвиток статокінетичної стійкості, вправи зі зміною положень тіла, рухи голови у бічній та передньозадній площинах з обмеженою амплітудою. Доцільним є виконання вправ на координацію рухів, вправ для язика, нижньої щелепи та мімічних м'язів, а також дихальні вправи з активізацією видиху.

ОРІЄНТОВНИЙ КОМПЛЕКС ВПРАВ ЛГ

ДЛЯ ХВОРИХ ІЗ ЧЕРЕПНО-МОЗКОВОЮ ТРАВМОЮ

У 2-Й ПЕРІОД ЛІКУВАННЯ

1. В. п. — лежачи на спині. Підняти пряму руку косо — вперед — вдих, розслабити м'язи та опустити її у в. п. — видих. Те саме другою рукою. По З—4 рази кожною рукою. Темп повільний.

2. В. п. — те саме. Підняти пряму ногу догори — вдих, повернутись у в. п. — видих. Те саме другою ногою. По 5—6 разів кожною ногою.

3. В. п. — те саме. Зігнути ногу, обхопити її руками і підтягти до живота — видих, повернутись у в. п. — вдих. Те саме другою ногою. По 5—6 разів кожною ногою. Темп повільний, дихання рівномірне.

4. В. п. — те саме. Підняти руку і різнойменну ногу. Повернутись у в. п. Те саме другою рукою та ногою. По 5—6 разів кожною парою кінцівок. Темп повільний, дихання довільне.

5. В. п. — лежачи на спині, руки підняти вгору. Опустити руки з одночасним підніманням прямих ніг. Повернутись у в. п. 6—8 разів. Темп повільний, дихання не затримувати.

6. В. п. — те саме, у руках м'яч. Повороти тулуба в бік відведених рук з м'ячем — видих, повернутись у в. п. — вдих. По 4—5 разів у кожен бік.

7. В. п. — лежачи на спині. Нахилити голову вперед і повернути її вбік. Повернутись у в. п. Те саме у другий бік. По 4—6 разів у кожен бік. Темп повільний, у разі запаморочення вправу припинити, зробити паузу.

8. В. п. — те саме. Нахил голови вбік. Повернутись у в. п. По 4—5 разів у кожен бік. Темп повільний.

9. В. п. — те саме. Обертання головою з невеликою амплітудою в один бік, потім — в інший. По 2—3 рази в кожен бік. Темп повільний. Запобігати запамороченню голови.

10. В. п. — сидячи на стільці. Надування щік (одночасно та почергово). Повторити 6—8 разів. Темп повільний, дихання носом, ритмічне.

11. В. п. — те саме. «Переміщення» повітря з однієї щоки до іншої. По 6— 8 разів до кожної щоки. Темп середній.

12. В. п. — те саме. Максимальний оскал зубів із відкритим та закритим ротом, 6—8 разів. Темп середній.

13. В. п. — те саме. Бічні рухи нижньою щелепою (із закритим і відкритим ротом). По 6—8 разів у кожен бік. Темп середній.

14. В. п. — те саме. Відкривання рота з глибоким вдихом через рот (по-зіхання), 4—6 разів.

15. В. п. — те саме, руки на поясі. Почергові нахили тулуба в лівий та пра-вий бік. По 6—8 разів у кожен бік. Темп середній, дихання вільне.

16. В. п. — те саме. Нахил тулуба вперед — видих, повернутись у в. п. — вдих, 4—6 разів.

17. В. п. — те саме. Поворот тулуба ліворуч — видих, повернутись у в. п. — вдих. Те саме праворуч. По 4—6 разів у кожен бік.

18. В. п. — сидячи, у руках м'яч. Кидання м'яча обома руками в ціль, 8—10 Разів. Темп середній.

У 3-й період лікування завданнями ЛФК є відновлення функції вестибулярного апарату, нормалізація функції зовнішнього дихання, загальнотонізуюча дія, відновлення навичок ходіння, поліпшення психічного стану хворого. У цей період поступово ускладнюють методику занять, дозволяють виконання вправ із навантаженням та амплітудою рухів, що поступово збільшуються. Призначають рухи голови в різних площинах з повною амплітудою, обертання тулуба в повному обсязі та в різних напрямках, вправи в рівновазі на великій та малій площі опору. Застосовують вправи в метанні середніх і малих м'ячів, а також вправи із заплющеними очима на місці та з пересуванням. Навчають ходити з підстраховкою і без неї, рекомендують прогулянки на свіжому повітрі. Можливі ігри на місці та естафетного типу в чергуванні з дихальними вправами.

Призначаючи ЛФК хворим із контузією та йомоцією мозку, необхідно дотримуватися таких методичних принципів:

1. У 2-й період лікування найбільшого значення слід надавати загальнозміцнювальним вправам, а також спеціальним вправам для вестибулярного апарату.

2. Вправи зі зміною положення голови (нахили, повороти) ускладнюють шляхом поступового збільшення амплітуди рухів голови.

3. Вправи в рівновазі слід виконувати на широкій площі опору і чергувати їх із вправами в положенні сидячи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Особливості методики лікувальної фізкультури (ЛФК) у лікуванні черепно-мозкової травми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок