Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> реферат: Здоровий спосіб життя дітей у сім’ї

Здоровий спосіб життя дітей у сім’ї / сторінка 2

Назва:
Здоровий спосіб життя дітей у сім’ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,84 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.8
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Життя в первісних умовах повертає нас в ті часи, коли людина була невід ємною частиною природи, а не її недбалим господарем. Готуючи страви на ватрі, збираючи дрова, будуючи собі тимчасове житло, вся родина працює разом. Від виконання кожним своїх обов'язків залежить добробут, а іноді і життя всього "племені". Навички, отримані в умовах автономного життя, далеко від цивілізації, діти використовують і в повсякденному житті. Наприклад, для наших дітей не є проблемою приготування їжі, вони вміють назбирати хмизу, нарубати дров, розпалити багаття, розкласти намет.

Діти привчаються їсти просту, здорову їжу. Це дозволяє нам і в по-всякденному житті не зловживати смаковими приправами, консервантами і "їжею з пакетиків". Всім відомо, що здорове харчування - ц{ 60% здоров'я. Правильне, корисне харчування не завжди вимагає великих коштів, як прийнято вважати. Швидше це справа смаку. Від батьків залежить, чому дитина віддасть перевагу - яблучку чи сухарикам з консервантами. Як будь-які освічені люди, ми чітко уявляємо собі, що приховується за написами: "ароматизатор ідентичний натуральному", Е330, Е432 та ін., і пояснюємо це дітям.

Для великої родини важко забезпечити збалансоване здорове харчування. Виручає велика морозильна шафа на 200 л, яка зберігає для нас літні фрукти та овочі в неушкодженому вигляді. Приблизно 5 років ми були вегетаріанцями. При чудовому самопочутті і всіх перевагах цього способу харчування поступово довелось знову повернутись до м'ясних страв. Харчування рослинною їжею дуже дороге і вимагає багато часу для приготування страв. Але перевагу все одно віддаємо овочам і фруктам.

Багато того, що діти пізнають в походах, згодиться їм у школі.

Який простір відкривається перед дітьми для вивчення природи рідного краю! Дерева, кущі, квіти, тварини і комахи - все це вони вивчають не за підручником, а бачать на власні очі. Відрізняти корисні та лікарські рослини від отруйних, передбачати погоду, шукати воду, орієнтуватись на місцевості - це є серйозним іспитом для ерудиції батьків. Географія, біологія, мінералогія та багато інших наук мають реальне прикладне значення.

Не останню роль відіграє фізична підготовка. Для старших дітей ба-гатокілометрові переходи не є проблемою. Менші йдуть стільки, скільки можуть, і це набагато більше, ніж можна собі уявити. Дитина 3-4 років може самостійно пройти 10-12 км. Використання своїх фізичних можливостей, закладених природою дозволяє отримати задоволення від піших переходів, визначити межу витривалості свого організму і намагатись її пересунути далі.

До речі, про медицину. Як мама багатьох дітей різного віку, я постійно зустрічаюся з різними дитячими проблемами. І хоча діти у нас майже не хворіють, багато уваги приділяю самодіагностиці. Не треба плутати це поняття з самолікуванням. Просто вчу дітей прислухатися до, свого організму і відрізнити тимчасові явища від серйозних проблем.

3. Який світ зустрічає нашу дитину, залежить від нас

Єднання з природою для нашої сім'ї - це стиль життя. Всі свої кроки ми звіряємо з навколишнім світом.

Починаючи від народження дитини ми прагнемо відкинути всі штучні способи догляду за немовлям, якомога більше використовуючи засоби

Усуваємо все, що забирає зі скарбнички здоров'я дитини дорогоцінні багатства: туге пеленання, штучне харчування, перегрівання, ходунці та манежі ізоляцію дитини від спілкування з дорослими та багато іншого. I навпаки, раннє плавання з 5-го - 6-го дня від народження, обливання холодною водою, обов'язкове грудне годування до року, повітряні ванни в перерві між сном, сон на відкритому повітрі по 3-4 години на добу вільне пересування в навколишньому світі. Все це значно спрощує догляд за немовлям і дозволяє дитині рости здоровою і щасливою.

Загартовування за годинником і термометром ніколи нас не приваб-лювало як малоефективне. У нас загартовування організму проходить в природних умовах і є нормою життя. Одяг за погодними умовами, водні купання, заняття спортом та інше - все це зміцнює імунітет дітей постійно, а не епізодично.

На жаль, всі дослідники здорового способу життя дійшли до спільної думки: "Велику частину свого запасу здоров'я дитина залишає в пологовому будинку". Там все пристосовано для зручності персоналу й іноді має трагічні наслідки для батьків і дітей. Маючи певний досвід догляду за немовлятами, я намагалась зменшити, наскільки це можливо, негативний вплив перебування в пологовому будинку. Забирала дитину до себе через 4-5 годин після пологів (в ідеалі цієї розлуки не має бути взагалі), прикладала до грудей відразу після пологів (на щастя, цьому медперсонал зараз не перешкоджає). А от народження дитини в присутності тата, спілкування дитини з татом в перші дні організувати не вдалось. Все це було принесено в жертву сумнівній стерильності пологового будинку.

Вдома ми намагались організувати догляд за немовлям так, щоб дитина росла здоровою і щасливою. Тоді й мамі з татом легше працювати мамою і татом, і дитині ніхто не заважає бути дитиною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Здоровий спосіб життя дітей у сім’ї

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок