Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність)

Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність)

Назва:
Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,15 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
План

1. Фізична підготовка та її зміст

2. Методи і засоби силової підготовки.

3. Методика виховання швидкісних якостей.

4. Витривалість та методика її виховання.

5. Методика виховання гнучкості.

6. Методика виховання спритності.

7. Вікові особливості фізичної підготовки.

8. Фізичний паспорт атлета.

Контрольні запитання.

Література.

Фізична підготовка і її зміст.

Фізичною підготовкою борця прийнято називати виховання його фізичних якостей, що виявляються у рухальній здатності, необхідній в умовах змагальної боротьби. Специфічний зміст фізичної підготовки складає виховання силових та швидкісних здібностей, витривалості та гнучкості. В цілому цей бік спортивної підготовки у більшій мірі, ніж інші, характеризується фізичними навантаженнями, що впливають на морфо-функціональні властивості організму і спрямовуючі тим самим його фізичний розвиток. Фізична підготовка є в цьому відношенні основою змісту спортивного тренування.

До фізичної підготовки борця можно віднести також виховання координаційних збідностей, але їх у такій же мірі можно віднести до технічної та тактичної підготовки. У зв”язку з цим ці питання ми розглянемо на наступних заняттях.

Практика спорту та спеціальні дослідження свідчать, що улюблені рухи борця – це результат узгодження діяльності ЦНС та переферійних відділів рухового апарату, зокрема м”язової системи. Без прояву м”язової сили жодні фізичні вправи, тим більш борцівські прийоми виконати неможливо.

Спортивна боротьба, характеризується комплексним проявом рухових якостей. Тому основним у спеціальній фізичній підготовці борця є спеціальна силова підготовка, яка передбачає комплексне виховання вибухової сили, силової витривалості та частково силової спритності.

ІІ. Методика силової підготовки.

Недостатній комплексний розвиток усіх видів сили, як правило, не дозволяє у повній мірі реалізувати техніко-тактичні можливості спортсмена, веде до перенапруження і з рештою до серьозних травм.

В теорії та практиці спорту основним засобом для розвитку сили та зміни якості м”язів у бажанному напрямку вважається тренування з обтяженнями. У сучасному розумінні – це систематична, добре спланована програма вправ, виконуюча які спортсмен використовує штангу, гантелі, інші снаряди та тягарі, різноманітні тренажери опір партнера, а також власну вагу з метою збільшення опору при різних рухах тіла.

Методика виховання сили містить в собі совокупність засобів, методів, режимів м’язевої роботи, величин переборюваного опору, інтенсивності виконання вправ, кількості повтору вправ у одному підході, продовженості та характеру відпочинку між підходами. При цьому важливо підкреслити, що всі перечислені компоненти методики тісно взаємопов’язані та взаємовзумовлені. Якщо у процесі силової підготовки борця буде випущений із зору хоча б один із цих компонентів, може не тільки знизитися її ефективність, але й змінитися характер силового розвитку. Мова йде про зростання сили з одночасним збільшенням м”язової маси – явищем небажаним у боротьбі; та про зростання сили без значного збільшення маси м”язів.

Тому тренер та спортсмен повинні заздалегідь намітити засоби та методи силової підготовки, що, в свою чергу, дозволить визначити переважаючий режим роботи м”язів, величину переборюваного опору та інтенсивність виконання вправи. І вже безпосередньо у ході тренувального заняття слід суворо контролювати кількість повторів, або продовженість виконання вправи в одному підході для підтримки запланованої інтенсивності навантаження, а також характер та продовженість пауз відпочинку.

Перераховані компоненти методики свідчать про те, що вона є ключем до вирішення усіх основних питань силової підготовки. Бо розвиток будь-якого виду м”язової сили передбачає свою, строго визначену, інтенсивність силового навантаження, постійну для усіх етапів цілорічного тренування.

Обсяг же лімітується тим числом вправ, які борець може виконати зберігаючи необхідну інтенсивність. Напариклад, головним у тренуванні, спрямованому на розвиток сили без значного збільшення маси м”язів є формування системи умовно рефлекторних зв”язків, забезпечуючих найкращу міжм”язеву та внутрішньом”язеву координацію. Тому тут істотне бажання працювати з обтяженнями на якомога більшій вазі, з малим числом повторень у підході та великими інтервалами відпочинку між підходами.

При такому режимі роботи виконання кожної вправи відбувається на фоні оптимального, незагальмованого внаслідок втоми стану ЦНС. Це, в свою чергу, сприяє формуванню найбільш тонких умовно-рефлекторних відношень у корі головного мозку.

Навпаки, тренування, яке має за мету розвиток сили з одночасним збільшенням м”язевої маси, спрямоване на інтенсифікацію обмінних процесів в м”язах. Використовувані вправи повинні викликати достатньо велике, але не граничне м”язеве напруження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок