Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Виховання спритності та швидкості на комплексних уроках фізичного виховання засобами спортивних ігор (баскетболу) та гімнастики

Виховання спритності та швидкості на комплексних уроках фізичного виховання засобами спортивних ігор (баскетболу) та гімнастики

Назва:
Виховання спритності та швидкості на комплексних уроках фізичного виховання засобами спортивних ігор (баскетболу) та гімнастики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,95 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Вже давно стало аксіомою - кожній людині життєво необхідне добре здоров'я та всебічний фізичний розвиток. Однак в останній час фізичний розвиток дітей шкільного віку залишає бажати кращого.

Але не тільки здоров'я стоїть за фізичною культурою. Тепер вже об'єктивно доведено, що правильне формування рухової сфери дитини є фундаментом для гармонійного розвитку особистості, для найвищого розкриття та виявлення потенційних можливостей кожної людини, її здібностей і талантів.

Важливо пам'ятати головне: вихована з дитинства потреба в рухах - запорука здорового життя та продуктивної праці підростаючого покоління.

Одним із найважливіших завдань фізичного виховання школярів є розвиток фізичних якостей, таких як сила, витривалість, гнучкість, швидкість та спритність.

Дослідження показали, що існують періоди прискореного розвитку одних фізичних якостей при затриманні, стабілізації чи навіть зменшенні показників інших, що обумовлено статевими, спадковими та віковими, особливостями розвитку дітей.

Сприятливим періодом розвитку таких якостей, як швидкість та спритність, для дівчаток є першод 8-12 років та 9-13 років для хлопчиків, тобто молодший шкільний та підлітковий вік. У старшому шкільному віці стоїть завдання подальшого розвитку фізичних якостей та підтримання їх на достатньо високому рівні.

Розглянемо проблему подальшого виховання швидкості та спритності у старшому шкільному віці засобами спортивних ігор і гімнастики на комплексних уроках фізичного виховання та наведемо короткі відомості про їх сутність.

Фізичні якості розуміють як визначені соціально обумовлені сукупності біологічних та психічних властивостей людини, які виявляють фізичну готовність здійснювати активну рухову діяльність (Ашмарин Б.А. ).

Така фізична якість, як спритність, визначається як єдність взаємодії функцій центрального та периферійного керування рухової системи людини, що дозволяє перебудовувати біомеханічну структуру дій у відповідності з умовами рішення рухової задачі. Спритність виявляється через сукупність координаційних здібностей, що виявляються за умови збереження стійкості тіла при необхідній амплітуді рухів.

Спритність – складна якість, яка необхідна для економічних рухів. Вона допомагає уникнути перевтоми при виконанні великого обсягу роботи. Від цієї властивості залежить швидкість оволодіння новими руховими навичками, а також здатність найкраще реагувати на неочікувану ситуацію.

Головне для розвитку спритності – різноманітність рухів. Фізична культура може створити прекрасні умови для цього в будь-якому шкільному віці завдяки можливості збільшення координаційної складності комплексів за рахунок різноманітних поєднань в одній вправі вже відомих рухів, використання неочікуваних вихідних положень та оволодіння нескінченним різноманіттям нових форм рухів.

Одним з проявів спритності є вміння утримувати рівновагу, яка залежить від рівня координації різних м'язів. Деякі вправи можуть виконуватися із зменшеною опорою, наприклад, стоячи на одній нозі, з поворотами, стрибками на 90°, 180°, 360°.

Існують два шляхи розвитку спритності. По-перше, спритність зростає при оволодінні новими різноманітними рухами.

По-друге, якщо дається ускладнення, нове поєднання знайомих рухів, змінюються звичні умови виконання рухів.

Учні повинні вміти використовувати засвоєні вміння в ігровій ситуації (наприклад, способи кидання та ловлення м'яча, стрибки).

Під швидкістю розуміють єдність виявлення центральних та периферійних структур рухового апарату людини, що дозволяють пересувати тіло та його окремі ланки за мінімально короткий час. Швидкість виявляється через сукупність швидкісних здібностей: швидкості в простих та складних рухових реакціях, швидкості поодинокого руху, який не обтяжений зовнішнім опором, частоти рухів (темп рухів) (Ашмарин Б.А.).

Багато здібностей, що характеризують швидкість, є складовими елементами інших фізичних якостей, особливо спритності.

Швидкість рухової реакції як сенсомоторна реакція характеризується мінімальним часом від подачі будь-якого сигналу до початку виконання рухів. Відрізняють прості та складні рухові реакції. Проста реакція – це відповідь заздалегідь визначеним рухом на очікуваний, але раптовий сигнал (наприклад, реакція бігуна на постріл стартера). Складні реакції розділяються на реакцію вибору та реакцію на об’єкт, що рухається.

Реакція на об’єкт, до рухається – це відповідна дія на об’єкт (наприклад, це вихід гравця на пас партнера у футболі). Час простих реакцій значно коротший за час складних реакцій.

Інтенсивне вдосконалення функцій, що забезпечують швидке реагування, відбувається в період від 7-8 до 11-12 років.

До 14-15 років інтенсивність вдосконалення цієї функції уповільнюється, але продовжується до 17 років.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Виховання спритності та швидкості на комплексних уроках фізичного виховання засобами спортивних ігор (баскетболу) та гімнастики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок