Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Здоров’я людини і працездатність м’язів

Здоров’я людини і працездатність м’язів

Назва:
Здоров’я людини і працездатність м’язів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,37 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
У медичній енциклопедії дають таке визначення здоров’ю в соціологічному розумінні “Здоров’я – це процес збереження і розвитку психічних, біологічних (фізіологічних ) функцій людини, його оптимальної працездатності і соціальної активності при максимальному збереженні тривалості активної життєдіяльності”.

В Статуті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) йдеться про те, що здоров’я населення – це стан повного фізичного, духовного і соціального добробуту, а не лише відсутність хвороби або фізичних дефектів. Отже, у цьому поняття поєднані біологічні та соціальні якості, вроджені і здобуті біологічні та соціальні властивості.

Здоров’я населення характеризує низка таких демографічних показчиків, як народжуваність, загальна і дитяча смертність, середня тривалість життя, а також фізичний розвиток, інвалідизація тощо.

У понятті “Здоров’я” умовно можна виділити три компоненти: фізичний, психологічний та соціальний.

До ознак здоров’я можна віднести такі:

- нормальне функціонування організму на всіх рівнях організації – оргізменному, органному, тканинному, клітинному, молекулярно-генетичному; норальне протікання типових фізіологічних і біохімічних процесів, що забезпечують життєдіяльність людини;

- динамічна рівновага організму і навколишнього середовища;

- здатність до повноцінного виконання основних соціальних функцій, участь у соціальній діяльності та суспільно-корисній праці;

- здатність організму пристосовуватися до умов існування в навколишньому середовищі, що постійно змінюються (адаптація); здатність підтримувати сталість складу внутрішнього середовища організму (гомеостаз), забезпечувати нормальну та різнобічну життєдіяльність;

- відсутність хвороби, тобто оптимальне функціонування організму;

- повне фізичне, духовне, розумове і соціальне благополуччя, гармонійний розвиток фізичних і духовних сил організму.

Людина, з одного боку, має певну біологічну або спадкову конституцію, а з іншого – формується під впливом соціального оточення. Тому розвиток людини залежить як від генетичних факторів, так і від взаємодії організму з фізичним середовищем. На стан здоров’я людини впливають: спосіб життя, генетичні фактори і фактори навколишнього середовища. За даними експертів ВООЗ, 80% захворювань людей обумовлені несприятливим станом навколишнього середовища і незадовільними умовами життя.

Збереження здоров’я та продовження повноцінного й активного життя є не тільки однією з найважливіших, але й однією з найскладніших проблем людства. До чинників, що сприяють збереженню здоров’я людини можна віднести:

• правильне збалансоване харчування;

• зайняття фізичною культурою та спортом;

• дотримання гігієнічних норм та вимог в побуті, на робочому місці, на відпочинку;

• чергування праці та відпочинку;

• відсутність шкідливих звичок (тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків тощо);

• нормалізація стану навколишнього середовища;

Скорочуючись м’язи виконують роботу. Для роботи м’язів використовується енергія, що виділяється в результаті розщеплення вуглеводів у клітинах. Робота м’язів залежить від їхньої сили.

М’яз тим сильніший, чим більше в ньому м’язових волокон, тобто чим він товстіший.

Розрізняють статичну і динамічну роботу м’язів. Під час статичної роботи м’язи тривали час перебувають у напруженому стані, наприклад, при утриманні вантажу, при певній поставі тіла. При статичному зусиллі м’яз перебуває у стані напруження. Під час виконання деяких вправ на кільцях, паралельних брусах, під час утримання піднятої штанги статична робота вимагає одночасного скорочення майже всіх м’язів волокон, і, природно, може бути дуже недовга через втому, яка розвивається. Втомлюються в першу чергу не м’язи, а нервові центри, які регулюють роботу цих м’язів. Саме тому для підтримання високої фізичної працездатності м’язів необхідно, щоб була й висока працездатність нервової системи.

Динамічною називають роботу, пов’язану з рухом, коли скорочення м’язів чергується із розслабленням. Наприклад, біг, ходіння, плавання. Спортивні ігри тощо. При динамічній роботі о черзі скорочуються різні групи м’язів. М’язи, які виконують динамічну роботу. Швидко скорочуються і, працюючи з великим напруженням, швидко втомлюються. Але зазвичай різні групи м’язових волокон при динамічній роботі скорочуються по черзі, що дає можливість м’язів під час розслаблення відпочити і тому діяти тривалий час. Нервова система, керуючи роботою м’язів, пристосовує їхню роботу до поточних потреб організму. Це дає їм змогу працювати економно, з високим коефіцієнтом корисної дії. Втома при динамічній роботі настає з різних причин. Розвиток втоми пов’язаний передусім зі змінами, які відбуваються у нервовій системі, порушенням проведення нервових імпульсів у синапсах. Основним з них є недостатнє постачання м’язів киснем, зменшення запасів хімічних речовин, які є джерелом енергії скорочення, накопичення продуктів обміну (молочної кислоти тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Здоров’я людини і працездатність м’язів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок