Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Зміст та організація днів здоров’я з дітьми дошкільного віку

Зміст та організація днів здоров’я з дітьми дошкільного віку

Назва:
Зміст та організація днів здоров’я з дітьми дошкільного віку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,15 KB
Завантажень:
657
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
План

Вступ 3

І. Місце днів здоров’я в системі фізичного виховання дітей дошкільного

віку 5

1.1. Основні завдання проведення днів здоров’я у дошкільних закладах 5

1.2. Основні методичні принципи проведення днів здоров’я у дошкільних закладах 9

ІІ. Проведення рухливих ігор в структурі організації днів здоров’я 13

2.1. Місце і роль рухливих ігор в фізичному вихованні

дошкільників 13

2.2. Методичні принципи проведення рухливих ігор 15

ІІІ. Виховні аспекти проведення днів здоров’я 21

3.1. Виховне значення фізичних вправ 21

3.2. Виховання мотивації до здорового способу життя 22

Висновки 27

Список використаної літератури 29

Вступ

У перші шість років життя фізичне виховання є основою всебічного розвитку дитини. У цей період закладаються основи здоров’я, повноцінного фізичного розвитку та виховуються основні риси особистості людини. Тому створення діючої системи фізичного виховання дітей 3-6 років завжди є основним обов’язком педагогічного впливу дошкільного закладу.

Фізичне виховання має здійснюватися в тісному взаємозв’язку з моральним розумовим, естетичним та трудовим. Саме за такого підходу воно буде сприяти формуванню всебічно розвиненої особистості.

Важливе місце в структурі фізичного виховання займають тематичні фізкультурні свята, зокрема дні здоров’я. Під час виконання вправ, проведення рухливих ігор діти не лише зміцнюються фізично, але й отримують уявлення про моральні поняття чесності, доброзичливості, відповідальності, етики поведінки тощо. Емоційна насиченість переважної більшості вправ посилює їх вплив на формування особистості дитини.

Фізичні вправи та ігри в рамках проведення днів здоров’я здійснюються в колективних формах. А отже, під час занять з фізичної культури у дітей розвивається почуття колективізму, дисциплінованості, організованості, тобто якості, потрібні в майбутньому навчанні або трудовій діяльності людини.

Отже, актуальність теми полягає у необхідності визначення основних підходів до використання конкретних форм фізичної культури в структурі днів здоров’я та розробки методичних принципів їх проведення. Також актуальним є питання співвідношення фізичного і морального виховання в рамках проведення днів здоров’я та інших тематичних фізкультурних свят. Адже значні досягнення у розвитку фізичних якостей та формуванні рухових навичок підростаючого покоління можуть стати непотрібними для суспільства, якщо молодь не матиме міцних позитивних моральних рис, не буде активно працювати на благо суспільства. Таким чином, суспільно корисний ефект фізичного виховання визначається тим, наскільки тісно взаємопов’язане фізичне і моральне виховання.

Дослідженість теми. Тема фізичного виховання дошкільників достатньо добре висвітлена у спеціальній педагогічній літературі, де окрім загальних рекомендацій щодо організації життя дітей у дошкільному закладі, режиму чергування праці і відпочинку, додержання гігієнічних умов тощо значну увагу приділено й організації днів здоров’я як одному з різновидів тематичних фізкультурних свят, подані методичні рекомендації щодо їх підготовки та проведення, ролі вихователя під час цих заходів, співвідношенню різних форм фізичної культури.

Джерельна база. Джерельною базою при написанні роботи слугували роботи вітчизняних авторів: педагогів-методистів з організації фізичного виховання у дитячих дошкільних закладах. Особливо можна відзначити роботи Е. С. Вільчковського (Методика фізичного виховання у дитячому садку. – К., 1979; Заняття з фізичної культури в дитячому садку. – К., 1985; Форми виховання дітей у дошкільному закладі. – К., 2001) та А. П. Щербака (Тематические физкультурные занятия и праздники в дошкольном учреждении. – М., 2001).

Структура роботи. Структурно робота складається зі вступу, трьох основних розділів, висновків та списку використаної літератури.

І. Місце днів здоров’я в системі фізичного виховання дітей дошкільного віку

1.1. Основні завдання проведення днів здоров’я у

дошкільних закладах

Спрямованість системи виховання та основні закономірності її функціонування відображено в меті, завданнях та загальних принципах, виходячи з яких здійснюється педагогічна діяльність з фізичного виховання підростаючого покоління. Метою фізичного виховання, починаючи з раннього дитинства, є формування фізично досконалої людини, зміцнення здоров'я та підвищення її працездатності. Ця мета відображає суспільні та особисті інтереси кожної людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Зміст та організація днів здоров’я з дітьми дошкільного віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок