Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Гігієна та профілактика травматизму на заняттях атлетичними видами спорту

Гігієна та профілактика травматизму на заняттях атлетичними видами спорту

Назва:
Гігієна та профілактика травматизму на заняттях атлетичними видами спорту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,94 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ПЛАН

Розділ І Роль і санітарії в системі фізичного виховання, спорті і спортивній боротьбі.

Розділ ІІ Добові коливання працездатності людини, - циркодні біоритми.

Розділ ІІІ Гігієнічні вимоги до заходів відновлення організму в спорті.

Розділ IY Особиста гігієна борця.

Розділ Y Культура харчування спортсмена.

Розділ YI Гігієнічні вимоги і особливості регулювання ваги тіла борців.

Розділ YII Гігієнічні вимоги до місць проведення змагань і навчально- тренувального процесу в спортивній боротьбі.

Розділ YIII Травматизм і його профілактика в спортивній боротьбі

Контрольні запитання

Література

І. Роль гігієни і санітарії в системи фізичного виховання, спорту і у спортивній боротьбі

Гігієна (hydicinos - гр. та яка дає здоров’я) - наука про здоров’я вивчає зв’язок та взаємодії з навколишнім середовищем, а також вплив різних внутрішніх і зовнішніх факторів на здоров’я людини, нерозривно пов’язана із фізичним вихованням її, з фізичною культурою суспільства тому, що метою фізичного виховання є створення здорового працездатного і потрібного по своїх морально-психологічних якостях і фізичних як члена людського суспільства.

Саме вимога для повноцінного фізичного виховання людини є вимога гігієни.

Саме поєднання фізичного виховання із гігієною складає поняття “фізична культура”.

Санітарія (лат. sanitas - здоров’я) складова поняття “гігієни”, під S. розуміють методологію гігієни, тобто ті засоби, заходи, способи і методи розроблені гігієною для практичного втілення в життя людини і суспільства.

З перших хвилин життя людини він відчуває вплив гігієнічних норм і санітарних заходів, які засвоюються лікарями, батьками і родичами.

Вимоги до виконання санітарно-гігієнічних норм і заходів в повсякденному житті кожним чином людської спільноти (роду, сім’ї, племені, виробничих і інших колективах, народу, держави, нації) виховуються першими у вихованні моралі - сукупності норм і вимог до його поведінки в суспільстві і норм задоволення його потреб відповідного його місця в ієрархії суспільства.

Саме засвоєння моральних норм в свідомості і в підсвідомості і виконання них добровільно, свавільно і робить з двоногої тварини, істоти - людини.

Що до гігієнічних норм і вимог то вони відбиваються у звичаях і традиціях народів, в релігійних і державних постановах. Відповідно що і їх невиконання карається громадським осудом, релігійними покараннями, адміністративними і судовими органами.

Саме в сфері фізичного виховання і спортивної діяльності формується і засвоюється санітарні норми, гігієнічні змагання і вміння у підростаючого покоління.

Кожний працівник фізичної культури, кожний спортсмен повинний тільки сам знати і повсякденно виконувати санітарні вимоги, бути прикладом для оточуючих, а і з перших кроків вчили своїх учнів здоровому способу життя.

Вже в стародавньому світі в Єгипті, Греції, Римі були втілені в життя норми і вимоги гігієни і санітарії, які були узагальнені і викладені в трудових засновника наукової медицини Гіпократа (460-377 р.р. до н.е.) “О повітрі, воді і грунті”, “О здоровому житті” Гіпократ вказує що підтримання здоров’я людина до старості не можливо без активної, систематичної і постійної рухливої діяльності.

Про позитивний вплив на здоров’я людини занять фізичними вправами і в тому числі БОРОТЬБОЮ вказує в своєму “”Канони медицини” великий традиційний лікар, вчений, філософ Бт - Сіта (Авіцета - ЄвроП.) (980-1037 р.р. н.е.)

Мабуть немає в історії людства ні одного видатного вченого - природознавця, який би не підкреслював роль фізичної активності для здорового спорту життя людей.

Сучасні основи гігієни і санітарії фізичних вправ і спорту розроблені Петром Францієвичем Лесгафтом на початку ХХ сторіччя. В своїх роботах “Основы естественной гимнастики”, “Об отошении аатомии к физическому воспитанию”, “Руководство по физическому воспитанию детей шконльного возраста” він визначає ряд конкретних гігієнічних нормативів для процесу фізичного виховання і спорту.

Його учнями і послідовниками В.В. Горішевським, Л.І. Чуліцькою, В.А. Волшанською видається першим навчальний посібник “Гигиєна физических управлений и спорта” у 1939 році. В цьому посібнику сформульовані основні завдання гігієни фізичної культури та спорту:

1. Визначення гігієнічних особливостей професійної діяльності різних колективів і розробка відповідних норм і вказівок для викладачів фізичної культури і спорту;

2. Вивчення впливу різних факторів зовнішнього середовища на здоров’я займаючихся і розробка відповідних гігієнічних норм і санітарних вимог і заходів;

3. Визначення гігієнічних норм і санітарних вимог будівництва їх експлуатації спортивних споруд і обладнання;

4. Розробка норм харчування спортсменів;

5. Складання науково обгрунтованих вказівок по тренуванню, гартуванню, режиму індивідуальної гігієни фізкультурників і спортсменів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Гігієна та профілактика травматизму на заняттях атлетичними видами спорту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок