Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Гуртки фізичної культури

Гуртки фізичної культури

Назва:
Гуртки фізичної культури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,11 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
В загальній системі форм організації фізичного виховання школярів значне місце посідає позакласна спортивно-масова робота. За допомогою позакласних форм занять вирішується цілий комплекс важливих завдань, а саме:

- підвищення рівня фізичного розвитку і фізичної підготовленості учнів;

- зміцнення їх здоров’я;

- поглиблення знань, умінь і навичок, набутих на уроках фізичної культури;

- набуття організаторських здібностей.

Усі форми позакласної роботи можна умовно поділити на дві групи:

І. Позакласні форми занять фізичною культурою і спортом (гуртки фізичної культури, спортивні секції, групи загальної фізичної підготовки, групи початкової підготовки ДЮСШ);

ІІ. Загальношкільні фізкультурно-масові спортивні заходи (некласифікаційні змагання, спортивні вечори в школі, фізкультурні свята та масові спортивні виступи школярів, дні здоров’я та спорту і ін.).

Для переважної більшості позакласних форм занять фізичною культурою та спортом характерна спортивна спрямованість. Участь дітей забезпечується на добровільних засадах. Завдання керівників школи – залучити кожного учня до тої або іншої форми позакласних занять.

Гуртки фізичної культури

Гуртки фізичної культури створюються, як правило, для учнів початкових класів. Основне їх завдання – залучити дітей цього віку до систематичних занять фізичною культурою, сприяти підвищенню їх фізичної підготовленості. Заняття проводяться два рази на тиждень, тривалістю 45-60 хв. Їх проводить учитель фізичної культури або під його керівництвом громадський інструктор із числа старшокласників, батьків, шефів. Склад групи – 15-20 учнів з урахуванням їх віку і фізичної підготовленості.

Основна спрямованість занять – загальна фізична підготовка. Запис дітей в гуртки фізичної культури слід починати з вересня місяця, залучаючи тих учнів, які не займаються в групах подовженого дня. По можливості, більшість занять слід проводити на відкритому повітрі. Структура і зміст занять наближені до уроків фізичної культури. У зміст занять входять фізичні вправи з шкільної програми.

З гімнастики: стройові вправи, загальнорозвиваючі вправи з предметами, вправи на гімнастичній лаві, гімнастичній стінці, акробатичні, танцювальні, подолання смуги перешкод і ін.

З лижного спорту: стройові вправи з лижами, імітаційні вправи, підготовчі вправи, вправи для засвоєння техніки ступаючого і ковзного кроків, техніки підйомів і спусків, повільного пересування на лижах.

З легкої атлетики: біг, ходьба, стрибки з місця, в довжину і висоту з розбігу, метання різних предметів (м’ячів, дротиків, мішечків з піском і ін.).

З рухливих ігор: ігри з елементами загальнорозвиваючих вправ, з ходьбою і бігом, зі стрибками, ігри з м’ячем і метаннями, катання на санках, лижна підготовка.

Орієнтовний зміст занять гуртка фізичної культури учнів 1-4 класів

Осінній період

Вересень.

Заняття 1. Організаційне.

Вступне слово вчителя фізичної культури. Розподіл учнів по групах. Знайомство керівників груп зі своїми підопічними. Визначення назв кожної групи. Вибори капітанів команд і їх заступників. Визначення змісту занять.

Заняття 2-4.

Підготовка учнів до проведення фізкультурного свята: розучування комплексів вправ, ігор, естафет, конкурсів, окремих фрагментів свята; запрошення батьків, учнів школи, товаришів.

Заняття 5.

Проведення фізкультурного свята: подання груп і їх спортивних наставників, підняття символічного прапора, демонстрація комплексів вправ з предметами і без предметів. Участь дітей в іграх, естафетах, конкурсах, змаганнях. Нагородження переможців.

Заняття 6.

Бесіда на тему: «Що потрібно робити, щоб бути сильним, спритним, витривалим і не хворіти?»

Перешикування з однієї шеренги в дві і навпаки. Гра «Заборонений рух».

Ходьба, повільний біг. Комплекс загальнорозвиваючих вправ з гімнастичною палицею. Метання малого м’яча в ціль (обруч, накреслене коло).

Самостійні ігри дітей з м’ячами, скакалками, кубиками і т. д.

Домашнє завдання: повторити комплекс загальнорозвиваючих вправ з гімнастичною палицею. Підготувати теплий спортивний костюм для занять на відкритому повітрі.

Заняття 7.

Бесіда на тему: «Охайність береже час» (вчитись швидко переодягатись, охайно складати одежу).

Перешикування з колони по одному в колону по чотири в русі з послідовними поворотами.

Виконання комплексу загальнорозвиваючих вправ з гімнастичною палицею.

Ігри, естафети, конкурси, змагання.

Домашнє завдання: скласти комплекс загальнорозвиваючих вправ з гімнастичною палицею.

Заняття 8.

Бесіда на тему: «Запобігання травм на заняттях».

Розмикання і змикання різними способами (приставними кроками, стрибками, бігом і т. д.).

Виконання комплексу загальнорозвиваючих вправ у колі.

Ходьба, біг зі зміною напрямку за сигналом (свисток, хлопок).

Гра «Влучно в ціль». Самостійні ігри з обручами, скакалками, м’ячами і т.д.

Гра «Що змінилось?»

Домашнє завдання: повторити стрибки зі скакалкою.

Жовтень-листопад.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Гуртки фізичної культури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок