Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Оцінка діяльності учнів на уроках фізкультури

Оцінка діяльності учнів на уроках фізкультури

Назва:
Оцінка діяльності учнів на уроках фізкультури
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,62 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Серед проблем, що мають суттєвий вплив на підвищення ефективності і якості навчання, особливе місце займають перевірка і оцінка навчальної діяльності учнів.

Перевірка і оцінка знань, умінь і навичок виконують навчальні, контролюючі і виховні функції. Від того, як здійснюється перевірка і оцінка знань, умінь і навичок, багато в чому залежить поведінка учнів, їх ставлення до навчання, домашньої, урочної і позакласної роботи, формування інтересу до предмета, а також таких важливих якостей школяра, як самостійність, ініціатива, працелюбство тощо.

У традиційних умовах масового навчання в школі контролює, перевіряє, оцінює, висловлює своє судження, як правило, педагог. “Увільнивши”, таким чином учня від усіх цих операцій, він позбавляє його власних контролюючих і оцінюючих компонентів. Оцінювання і оцінка учителя втрачають для учня сенс. Окрім того, недостатня поінформованість про критерії та еталонні вимоги, за якими учитель здійснює контроль і висловлює оцінні судження, призводить до низького рівня самооцінки, критичності і самокритичності у школярів. Встановлено, що оцінка учителя призводить до сприятливого виховного результату, якщо учень внутрішньо погоджується з нею. Адже у більшості випадків учні ведуть оцінку своїх досягнень паралельно і не завжди узгоджено з учителем. Показано, що у встигаючих учнів співпадання між власною оцінкою і оцінкою, яку поставив їм учитель, буває значно частіше (у 46% випадків), ніж у слабовстигаючих (11% випадків).

Інколи учитель вважає, що він достатньо повно і цілковито знає здібності кожного учня і тому може виставити оцінку кожному, навіть не перевіряючи його знання і вміння. Досвічений педагог, справді, добре знає своїх учнів, але, разом з тим, він знає і те, що систематичний облік успішності — це складова частина методики навчання, оскільки він показує учням сильні і слабкі сторони їх діяльності, формує в дитячій свідомості загальні критерії оцінки виконання різних завдань, допомагає формуванню взаємооцінки, підкреслює ріст і просування у навчальній діяльності кожного учня індивідуально. За результатами перевірки засвоєння навчального матеріалу за поточну серію уроків учитель може визначити, наскільки вірно, успішно реалізує він свої плани і при необхідності вносить відповідні корективи. Оцінки, які учитель ставить учням, повинні об’єктивно відбивати їх навчальну діяльність. На жаль, трапляються випадки, коли учитель використовує низьку оцінку в якості покарання, а високу — в якості заохочення. Від об’єктивної педагогічної оцінки залежить часто поведінка учня в колективі: недостатнє завищення або заниження власних можливостей, невпевненість у собі або, навпаки, надмірна самовпевненість — формує певне ставлення до власної навчальної діяльності.

Оціночна діяльність учителя повинна бути всебічна і систематична. Вона набуває рис систематичності, якщо він здатний постійно, гнучко і адекватно реагувати на зміни в знаннях, уміннях, навичках і фізичній підготовленості учнів, методично грамотно організувати цілеспрямоване вивчення теоретичного і практичного матеріалу.

Перевірка успішності завжди включає оцінку, проте форсування оцінки в балах інколи не обов’язкове, важливе виховне значення має оціночне судження. За допомогою оціночних суджень можна відзначити навіть незначні початкові зрушення в знаннях, навичках і розвитку фізичних якостей. Ці зрушення можуть бути настільки мізерні, що їх неможливо оцінити у вигляді оцінки. До таких зрушень можна віднести, наприклад, зміни у психіці (прояв учнями рішучості, впевненості і т. ін.), у техніці (більш раціональне виконання окремих рухів у цілісній руховій дії), у фізичній працездатності (здатність більш тривало або інтенсивно виконувати рухові завдання). Ці невеличкі новонабуття учнів спостережливий учитель повинен побачити, визначити їх значимість і адекватно (відповідно до реальних досягнень) словесно оцінити.

В основі оціночних суджень лежать переважно якісні словесні характеристики, наприклад, добре, гірше, краще, швидко, повільно, далі, ближче і т. д. Такі оціночні судження спрямовують учня на відчуття незнайомих йому досі м’язових координацій і фізичних напружень, регулюють або коригують, якщо є відхилення, його діяльність у просуванні до кінцевої мети навчального завдання. Оціночні судження дуже зручні у застосуванні, вони не вимагають додаткових витрат урочного часу, висловлюються учителем під час виконання вправи учнем або відразу після цього. Чим частіше учень отримує на уроці від учителя оціночні судження про свої поточні досягнення або недоліки, тим швидше і якісніше він буде справлятися із поставленим завданням.

Оцінка за п’ятибальною системою виставляється в класні журнали лише за передбачені навчальною програмою знання, уміння і навички і показники фізичної підготовленості, які і є основними критеріями успішності учнів з предмету “фізична культура”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оцінка діяльності учнів на уроках фізкультури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок