Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Самостійні заняття учнів фізичними вправами

Самостійні заняття учнів фізичними вправами

Назва:
Самостійні заняття учнів фізичними вправами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,34 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПЛАН

1. Організаційно-методичні основи підготовки учнів до самостійних занять фізичними вправами.

2. Фізкультурні паузи під час приготування уроків дома.

3. Самостійна фізична підготовка.

1. Організаційно-методичні основи підготовки учнів до самостійних занять фізичними вправами

Кінцева мета фізичного виховання школярів — до закінчення шкільного курсу навчання сформувати уміння вправно керувати життєво необхідними руховими діями, адекватно використовувати їх в різних умовах діяльності і життєвих ситуаціях, а також виховати потребу до систематичних занять фізичними вправами.

Для досягнення цієї мети необхідно послідовно і цілеспрямовано озброювати учнів системою спеціальних знань, умінь та навичок, включати в уроки фізичної культури різноманітні навчальні завдання, створювати спеціальні педагогічні ситуації, які б готували учнів до самостійних занять фізичними вправами в умовах навчального і подовженого дня школи, в сім’ї і за місцем проживання.

Важливими положеннями в реалізації цих завдань в педагогічному процесі є:

- оволодіння знаннями методики самостійних занять фізичними вправами в руховому режимі дня;

- забезпечення тісного взаємозв’язку навчальної, позакласної і позаурочної роботи з фізичного виховання школярів;

- дотримання основних принципів занять фізичними вправами, прояв учнями сумлінності, ініціативи у навчанні, наполегливості у досягненні мети, у подоланні труднощів;

- усвідомлення учнями реальної “перспективної лінії” свого фізичного розвитку і фізичної підготовленості.

Дидактичними умовами ефективного формування умінь самостійно займатись фізичними вправами є:

- відображення в завданнях уроку фізичної культури необхідності формування умінь самостійно займатись фізичними вправами як об’єкта спеціально-педагогічного впливу;

- поєднання різноманітних за способом діяльності методів на основі досягнення єдності їх навчальної, стимулюючої та контрольно-оцінюючої функцій;

- взаємопов’язане формування усіх компонентів умінь самостійно займатись фізичними вправами;

- методична завершеність і інструктивна спрямованість усіх форм занять фізичними вправами;

- безперервність педагогічного впливу на підготовку учнів до самостійних занять фізичними вправами.

2. Фізкультурні паузи під час приготування уроків удома

Батькам неодноразово доводилось зустрічатися з ситуацією, коли дитина під час приготування уроків удома протягом години і більше не може рішити задачу з математики, запам’ятати тричі прочитаний текст, написати правильно букви і цифри. Причин тут багато, та найголовніша з них – втома від одноманітної діяльності.

Головне завдання фізкультурних пауз, як і фізкультурних хвилинок, – повернути втомленій дитині працездатність, увагу, зняти м’язове і розумове напруження, попередити порушення постави.

Перед початком проведення паузи необхідно добре провітрити кімнату, приготувати все необхідне (спортивний костюм, спортивне взуття, дрібний спортивний інвентар і т. п.)

Фізкультурна пауза відрізняється від фізкультурних хвилинок змістом і тривалістю. Фізкультурні паузи тривають 5-10 хв і виконуються після 45-60 хв навчальної роботи. До комплексу фізкультурної паузи входять фізичні вправи, які будуються за тим самим принципом, що й фізкультурні хвилинки, але кількість їх збільшується до 5 -7.

Комплекс вправ фізкультурної паузи можна виконувати сидячи на кріслі за столом, стоячи біля крісла або стола, на килимі в центрі кімнати або на відкритому повітрі біля дому.

Починається фізкультурна пауза з вправ на потягування; потім виконують нахили і повороти тулуба, присідання, поєднання рухів рук і ніг; закінчується розслабленими рухами рук з глибоким диханням. Темп повільний і середній.

Добре, коли фізкультурна пауза супроводжується музикою, це є додатковим фактором відпочинку дітей.

Ефективність впливу фізкультурної паузи на розумову працездатність і збереження здоров’я дітей залежить від правильно складених комплексів і умінь учнів виконувати їх під час приготування уроків удома. Завдання вчителя фізичної культури розучити з учнями такі комплекси і сформувати уміння виконувати їх у відповідних умовах.

Орієнтовані комплекси фізкультурної паузи

Для учнів 1 класу. Вправи виконуються сидячи за столом.

1. В. п. – сидячи за столом, руки на столі. 1-2 – руки вперед-вгору, подивитись на них, прогнутись і потягнутись (вдих); 3-4 – в. п. (видих). Повторити 4-6 разів у повільному темпі. Руки не згинати, долоні в середину.

2. В. п. – сидячи за столом, руки за голову. 1 – поворот вліво (видих); 2 – в. п. (вдих); 3-4 – те саме в другий бік. Повторити 3-4 рази в кожний бік. Сидіти за столом із зімкнутими в колінах. Повертаючи тулуб, ноги з місця не зрушувати.

3. В. п. – сидячи за столом, руки на пояс. 1 – нахил вправо, ліву руку вгору (видих); 2 – в. п. (вдих); 3-4 – те саме в другий бік. Повторити 4-6 разів у середньому темпі. руки не згинати, нахилитися вбік, дивитись і повертати голову в сторону нахилу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Самостійні заняття учнів фізичними вправами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок