Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Позашкільна спортивно-масова робота

Позашкільна спортивно-масова робота

Назва:
Позашкільна спортивно-масова робота
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,47 KB
Завантажень:
243
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Позашкільна робота з фізичного виховання проводиться дитячо-юнацькими спортивними школами (ДЮСШ), палацами та будинками піонерів, дитячими екскурсійно-туристськими станціями, парками культури, дитячими секторами будинків культури, будинкоуправліннями, позаміськими і міськими піонерськими таборами.

Дитячо-юнацькі спортивні школи створюються відділами народної освіти, а також добровільними спортивними товариствами. Основним завданням цих шкіл є проведення виховної і оздоровчої роботи з молоддю, підготовка юних спортсменів масових та вищих розрядів. Рада колективу фізкультури, піонерська та комсомольська організації загальноосвітньої школи проводять роботу щодо залучення учнів до систематичних занять спортом в ДЮСШ, які працюють у тісному контакті із загальноосвітніми школами. Юні спортсмени є активними пропагандистами спорту серед учнів.

Палаци та будинки піонерів проводять туристську і краєзнавчу роботу, військово-спортивні заходи, організовують роботу секцій шахів, шашок, настільного тенісу. Дитячі екскурсійні станції поряд з екскурсіями організовують походи школярів під час літніх і зимових канікул.

У парках культури та відпочинку працюють спортивні секції для школярів, наприклад, з шахів та шашок, проводяться різноманітні масові заходи, зокрема масові ігри дітей на спортивних майданчиках, атракціони, конкурси на призи відомих спортсменів.

У міських та позаміських піонерських таборах фізкультурно-масовій і оздоровчій роботі приділяється велика увага. У міських піонерських таборах проводяться заходи, спрямовані на фізичний розвиток дітей, загартування їх, підготовку і складання норм комплексу ГПО. Діти беруть участь у змаганнях, походах і прогулянках, приймають повітряні і сонячні ванни та водні процедури, відвідують секції.

Велика робота з оздоровлення і фізичного загартування школярів проводиться в позаміських літніх піонерських таборах. Перебування дітей на чистому свіжому повітрі, раціональний режим дня, повноцінне харчування, регулярні заняття фізичними вправами, прийняття повітряних і сонячних ванн, купання створюють оптимальні умови для зміцнення здоров'я і фізичного розвитку піонерів та школярів.

У першу зміну в таборах відпочивають переважно учні молодших класи;, .в другу і третю зміни є загони. У загонах, укомплектованих за віковим принципом, можна проводити всю роботу з фізичного виховання відповідно до вікових особливостей фізичного і психічного розвитку дітей, вимог шкільної програми та нормативів комплексу ГПО.

Фізкультурно-оздоровча і спортивна робота в таборі спрямовується на розв'язання таких завдань:

1) залучати школярів до систематичних занять фізичними вправами (ранкова гімнастика, заняття в секціях, групах, командах, участь у змаганнях);

2) загартовувати дітей повітрям, сонцем, водою і прищеплювати гігієнічні навички;

3) готувати школярів до складання норм комплексу ГПО, організовувати складання норм в умовах табору, наприклад плавання, туристські походи, легкоатлетичні вправи;

4) виховувати в дітей інтерес і прищеплювати їм звичку до систематичних занять фізичними вправами.

Загальне керівництво фізкультурно-оздоровчою роботою в піонерському таборі здійснює начальник табору, йому допомагають старший піонервожатий і лікар. Роботу з фізичного виховання проводять фізкультурний керівник табору, інструктор з плавання, вожаті і вихователі загонів.

Особливості організації фізкультурно-оздоровчої роботи в таборі зумовлюються тим, що ця робота охоплює всіх дітей, а також тим, що строк перебування й таборі відносно невеликий. За таких умов особливого значення набувають своєчасне планування цієї роботи з урахуванням контингенту зміни, підготовка матеріально-спортивної бази, залучення до цієї справи всього педагогічного персоналу і медичних працівників табору.

План спортивно-масової роботи складається з урахуванням кількості загонів, наявної спортивної бази, природних умов. В ньому передбачаються щоденне проведення ранкової гімнастики, ігри, заняття легкоатлетичними вправами, плаванням; проведення туристських походів; змагання в загонах по складанню норм комплексу ГПО (особлива увага приділяється складанню норм з плавання); загальна спартакіада табору, змагання збірних команд табору з командами інших таборів з волейболу, настільного тенісу, бадмінтону.

У невеликих таборах при незначній різниці віку дітей різних загонів ранкову гімнастику краще проводити одночасно з усіма школярами під керів-ництвом інструктора фізкультури і під музичний супровід. При такому проведенні гімнастики легше забезпечити правильний показ вправ фахівцем і кваліфіковане виправлення помилок, а музичний супровід сприяє емоційності та організованості виконання ранкової гімнастики. Дітей слід розміщувати так, щоб на флангах знаходились старші загони.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Позашкільна спортивно-масова робота

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок