Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Бокс

Бокс

Назва:
Бокс
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,01 KB
Завантажень:
835
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.6

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Вступ

Бокс - спортивний вид боротьби кулаками,яка також зветься pugilism (дослівно "кулачний бій") та prizefighting (дослівно "бій за нагороду").

До програми сучасних Олімпійських ігор включений 1904 року.

Можливо, люди використовували кулаки, щоб улагодити суперечки протягом багатьох сторіч, перш ніж хтось подумав про організацію боїв для розваги інших.

Щодо віку українського боксу питання існує. Його можна відраховувати з кінця 19 століття та розробок європейськими концесіонерами донецького вугілля. Енциклопедія боксу наполягає на цих фактах. Сучасні ветерани, до яких має відношення Михайло Якович Мацих, старший тренер ЦСК ЗС України, більше прихильні наполягати про розвиток боксу в Україні у повоєнні часи, знову ж таки нагадуючи про Донбас, про Львів, Харків і Київ.

Нескладні розрахунки складуть середній вік одного з найпопулярніших видів бойових мистецтв, у такому ж віці боксерська спільнота сприймає спартаківця М. Я. Мациха, який уквітчував своїми гострими боями сторінки київського боксу, запеклість якого на той час важко виміряти будь-якою шкалою.

1. Історія зародження боксу

Мається свідчення того, що бокс як кулачний вид єдиноборств існував приблизно десь 1500 року до нашої ери на острові Крит. Сучасні дослідження дозволяють також стверджувати, що цей вид єдиноборства був відомий в Африці набагато раніше, зокрема в Ефіопіі. Ієрогліфічні записи, що датуються 4 тисячоліттям до нашої ери, свідчать про поширення цього спорту по всій долині Нілу і в Єгипті після завоювання Єгиптом Ефіопії.

Бокс поширювався разом з єгипетською цивілізацією через Середземномор'я і Близький Схід. 686 року до нашої ери він настільки удосконалився, що був включений до Олімпійських Ігор.

Однак боксом, в сучасному розумінні цього слова, той вид єдиноборства назвати було важко. Поєдинки проходили просто неба.

Глядачі були межею арени, на якій боксували спортсмени. Боротьба тривала доти, доки один з учасників був не в змозі продовжувати поєдинок. Перші боксери змагалися насамперед за славу, однак переможець одержував також золото, домашню худобу або інші трофеї.

Щоб захистити руки і зап'ястя, борці обмотували свої кулаки, а іноді й дві третини передпліч тонкими м'якими смужками шкіри. В 4-му тисячолітті до нашої ери смужки виготовлялися з твердої шкіри. Вони не тільки захищали руки, але й перетворювали їх на зброю. Пізніше, в Римській імперії на смужки шкіри надягалися спеціальні мідні чи залізні накладки, щоб вести гладіаторські бої, які зазвичай закінчувалися смертю одного з бійців.

2. Розвиток боксу в нашу еру

З розвитком християнства і падінням Римської імперії кулачні бої як розвага віджили своє і були забуті на кілька сторіч.

Перша формальна зустріч була зареєстрована в Англії в 1681 році. А з 1698 року в Королівському Театрі Лондона проводилися регулярні боксерські змагання. Поступово Лондон розростався, і провінційні чемпіони приїжджали сюди, щоб у двобоях здобути славу і гроші. Це стало поштовхом до розвитку боксу саме в Лондоні. У цих двобоях були погоджені грошові винагороди кожному з боксерів, а також відсоток від ставок, які робили глядачі. Бійці билися без рукавичок і, головним чином, без правил. Вагових категорій не існувало, що визначало тільки одного чемпіона. Природно, боксери більш легкої ваги дуже часто програвали. І хоч раунди були позначені, зазвичай бій тривав доти, доки один із суперників не міг продовжувати поєдинок. Не заборонялося нападати на супротивника і після його падіння на землю. Так продовжувалося до середини шістнадцятого століття.

Хоча бокс і був поза законом, він став вельми популярним. 1719 року улюбленець публіки і переможець у багатьох двобоях Джеймс Фігг був проголошений чемпіоном Англії і протягом 15-ти років носив цей титул. Один з учнів Джеймса Джек Броунгтон робить спробу перетворити кулачний бій на спортивне змагання

У 1743 році Джек Броунгтон написав перший звід спортивних правил і цими правилами, з невеликими змінами, користувалися доти, доки вони не були замінені на досконаліші у 1838 під час проведення "London Prize Ring rules". Броунгтон відкинув методи, які використовували його попередники (в основному методи п'яної бійки у шинку), надаючи перевагу боротьбі тільки руками. Також боксерам заборонялося завдавати удари нижче пояса.

Правила Броугтона передбачали тривалість поєдинку доти, доки один з суперників не опинявся на землі. Якщо протягом 30 секунд він не ставав на відстані ярда від свого супротивника, то вважався переможеним. Заборонялося завдавати удари супернику після того, як його визнали переможеним. Джек Броунгтон став "батьком боксу". Він відкрив зал, де тренував своїх учнів. Йому також належить винахід "mufflers" - попередниць сучасних боксерських рукавичок, які повинні захищати руки боксерів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Бокс

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок