Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Виміри і технічні засоби у фізичному вихованні і спорті

Виміри і технічні засоби у фізичному вихованні і спорті

Назва:
Виміри і технічні засоби у фізичному вихованні і спорті
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,96 KB
Завантажень:
74
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
План:

1.Виміри у фізичному вихованні і спорті.

2.Вимірювальні системи, їх основні компоненти.

3.Методики вимірів у фізичному вихованні і спорті.

4.Погрішності вимірів.

5.Статистичні сукупності і вибірковий метод

1.Виміри у фізичному вихованні і спорті

Під час проведення спортивних змагань необхідно вимірювати результати виконання вправ і іншого роду рухових завдань. Також такі виміри потрібні на тренувальних заняттях. І, головне, потрібні іншого характеру виміри, не цікаві для глядачів і суддів, але важливі для підвищення ефективності загальфізичної і спортивної підготовки, для забезпечення здоров'я що займаються. Це виміри характеристики тіла, тілорухів і рухів, фізіологічних і психологічних характеристик.

Виміри можна проводити з використанням досить складних приладів і пристроїв, але в багатьох випадках можна обмежитися порівняно простими вимірювальними приладами і пристосуваннями, а часом і обійтися виміром власним тілом і візуальними оцінками. Вимір — це зіставлення вимірюваної ознаки об'єкта з прийнятим за зразок об'єктом, що володіє аналогічною ознакою одиничної величини.

Виміри у фізичному вихованні і спорті дозволяють порівнювати цікавлячі нас ознаки різних індивідів, дозволяють порівнювати той самий ознака того самого індивіда через ті чи інші проміжки часу, що дає можливість простежити динаміку цієї ознаки, хід його розвитку. Такий контроль необхідний для управління процесом підготовки у фізичному вихованні і спорті, а також для вироблення норм і орієнтирів, “моделей спортсменів”. Виміри — основа кількісного аналізу рухової активності, стану індивіда, його актуальних і потенційних рухових можливостей, а значить — контролю в цій області.

2. Вимірювальні системи, їх основні компоненти

Пристрій — система, що відправляє деяку порівняно “вузьку” функцію і що має відособлені конструкцію і компонування, але не укладена в окремий корпус. Прилад — схований в окремий корпус пристрій чи сукупність функціональних взаємозалежних пристроїв. Вимірювальна установка — системна сукупність функціонально взаємозалежних чи незв'язаних приладів, пристроїв, допоміжних конструктивних елементів, призначена для виміру одного чи декількох вимірюваних факторів. Вимірювальна установка може складатися з декількох конструктивно відособлених частин, кожна їх яких містить у собі один чи кілька приладів (пристроїв). Ці частини називають блоками, а таку установку — блокової. Але може бути оформлена і як цілісна конструкція. Вимірювальна установка часто складається з 2 розділених відстанню блоків: один закріплений на досліджуваному об'єкті, іншої — блок оператора. Такі, зокрема, телеметричні систем, у яких зв'язок між блоком, установленим, наприклад, на спортсмені і блоком оператора найчастіше здійснюється радіосигналами.

Перелічимо основні компоненти вимірювальних установок.

Датчик — вимірювальний перетворювач впливу вимірюваного фактора в сигнали деякої фізичної модальності, найчастіше електричні. Датчики розрізняються за принципом реагування на вимірюваний фактор, по фізичній модальності вихідного сигналу, по чутливості, механічній міцності, конструкції і матеріалу, розмірам.

Підсилювач повинний не тільки підсилювати сигнал з датчика, збільшуючи його амплітуду, але і робити це з можливо меншими перекручуваннями. Бувають: а) нелінійність посилення, тобто непропорційність відносини збільшень величини сигналу (D А) на вході підсилювача до відповідного її збільшенням на виході підсилювача; б) зсув значень на ту саму величину; в) наведення — перекручування, індуковані (порушувані) сторонніми (частіше електричними) перешкодами.

Перетворювачі служать для перекладу сигналу з однієї фізичної величини (одного виду енергії) в іншу, більш зручну для подальших маніпуляцій, чи з однієї форми — наприклад, аналогової (тобто безупинної) у цифрову, що необхідно для введення в ЕОМ (такі перетворювачі називають аналого-цифровими — АЦП).

Реєстратори (реєструючі системи, прилади, пристрої) забезпечують доступ до отриманої вимірювальної інформації, її збереження: .запис, звукову чи візуальну фіксацію. Індикаторами звичайно називають реєстратори, що дають інформацію типу “так — ні”. Як найбільше вживаних реєстраторів виступають ЕОМ, аудіо- і відеомагнітофони, осцилографи, самописи, лічильники імпульсів. Індикаторами звичайно називають реєстратори, що дають інформацію типу “так — ні”.

3. Методики вимірів у фізичному вихованні і спорті

Найбільш розповсюджені методики вимірів у спорті: а) секундометрія, б) динамометрія, в) ергометрія, г) спідо- і тахометрія, д) акселерометрия, е) пульсометрія, ж) електроміографія, з) відео- і кінографія, і) гоніометрія, к) вимір метрики, л) хемометрія.

Методи: а) механічні, б) електричні (у тому числі потенціометричні і тензометричні) і електромеханічні, в) оптико-електронні, г) фізіологічні. Нерідко застосовують змішані методи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Виміри і технічні засоби у фізичному вихованні і спорті

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок