Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Особиста гігієна фізкультурника

Особиста гігієна фізкультурника

Назва:
Особиста гігієна фізкультурника
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,00 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ПЛАН

1. ОСНОВНІ ПІДХОДИ В ГІГІЄНІ ФІЗКУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ

2. ДОГЛЯД ЗА ОДЯГОМ

3. ГІГІЄНА ТІЛА ТА РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ

4. ПРОФІЛАКТИКА ШКІДЛИВИХ ЗВИЧОК

ЛІТЕРАТУРА

1. ОСНОВНІ ПІДХОДИ В ГІГІЄНІ ФІЗКУЛЬТУРИ ТА СПОРТУ

Гігієна фізкультурника та спортсмена вимагає дотримання правильного режиму дня, догляду за своїм тілом, одягом, взуттям, спортивним інвентарем; загартовування організму і дотримання заходів, які охороняють від різних захворювань.

У режимі дня враховується не тільки розпорядок дня (підйом, зарядка, туалет і т.д.), але і весь складний процес тренування, навчання, роботи, відпочинку. Розмаїтість умов побуту спортсменів не дає можливість установити для всіх єдиний побутовий режим. Однак існують загальні гігієнічні правила, що повинні виконуватися в будь-яких умовах і періодах підготовки. Спортсмен або фізкультурник, який переносить великі фізичні навантаження, має спати в добу 8-9 годин. Сон – це гальмування кліток головного мозку, затримка їх діяльності. Під час сну спостерігається зниження функцій організму, сповільнюється подих, зменшується частота пульсу, знижується рівень (інтенсивність) обміну речовин – настає відпочинок всього організму. Сон має важливе значення для підтримки здоров'я, працездатності і життю людини. Лягати і вставати потрібно в те саме час. Спати найкраще оголеним чи в трусах, при відкритій чи кватирці вікні в залежності від температури повітря на вулиці. Під час проведення учбово-тренувальних зборів можливий сон у денний час. Його тривалість повинна бути близько 1 ч, припинятися сон повинний за 1,5-2 ч до чергового тренування.

Установлений режим протягом окремих етапів підготовки необхідно прагнути виконувати, тому що самі, здавалося б, незначні відхилення від наміченого режиму ведуть до зниження працездатності, поганому самопочуттю і зниженню спортивних результатів. Особливо важливо дотримуватися режиму протягом змагального період і під час змагань.

Відпочивати протягом дня рекомендується активно. Прийом їжі перед початком змагань повинен бути за 3-4 год до старту по плаванню і бігу. За 1-1,5 год до старту по плаванню і бігу можна рекомендувати прийом 50-60 м глюкози і 200 мг вітамінів С. Особливо повинні дотримувати режим харчування багатоборці III вікової групи. У цьому віці спостерігається деяке збільшення ваги спортсменів унаслідок зайвих нагромаджень жиру, тому в раціоні харчування треба передбачити більше рослинної їжі. Рекомендується строго стежити за своєю вагою, не переїдати, утримуватися від шкідливих звичок (наприклад, вживання алкоголю), користатися не рідше одного разу в тиждень парною лазнею.

2. ДОГЛЯД ЗА ОДЯГОМ

Основні гігієнічні вимоги до одягу наступні: він повинен бути пористим при гарній повітропроникності і гідроскопічності, відповідати сезону і метеорологічним умовам. Цим вимогам відповідають вовняні, бавовняні і трикотажні вироби.

Спортивний одяг повинний задовольняти гігієнічним вимогам і специфіці виду спорту. Не рекомендується використовувати нижня білизна з капрону, нейлону, лавсану, нітрону, інших синтетичних тканин. Вони погано усмоктують вологу, електризуються, утрудняють роботу сальних і потових залоз, можуть дратувати шкіру.

Однак носити на тренуваннях одяг з натуральних тканин (бавовна, льон) не кожний може собі дозволити. Цей одяг сутужніше відпирається, довго сохне, після багаторазових прань линяє і деформується.

Друге життя спортивній формі дає Laundry Detergent компанії Neways. На відміну від звичайних пральних порошків, здатних викликати приступи астми й алергії, цей препарат не містить шкідливих інгредієнтів. Він прекрасно відпирає плями від трави, крові, поту, спортивних мазей навіть без попереднього замочування і не выщелачивает білизна.

Але саме приголомшливе в препараті Laundry Detergent, це те, що він повертає розтягнутому виробу первісну форму і робить фарбування тканини більш яркою. Можливість зберегти одяг при багатьох праннях незамінна для спортсменів, оскільки їм приходиться тренуватися по кілька разів у день.

З'явившись на ранніх етапах зародження людського суспільства, одяг пройшов значну еволюцію.

Нині основними компонентами пакету одягу вважають такі шари: білизна (1-й шар), костюми і плаття (2-й шар) та верхній одяг (3-й шар).

За призначенням і характером використання розрізняють одяг повсякденний побутовий (у тому числі дитячий), професійний (спецодяг), спортивний, військовий, лікарняний, обрядовий тощо.

Важливим показником якості та гігієнічних властивостей одягу є підодяговий мікроклімат. За температури навколишнього середовища 18-22 °С рекомендуються такі його параметри: температура підодягового повітря 32,5—34,5 °С, відносна вологість — 55-60 %, концентрація діоксиду вуглецю — до 1—1,5 %.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Особиста гігієна фізкультурника

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок