Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Обладнання місць заняття з легкої атлетики

Обладнання місць заняття з легкої атлетики

Назва:
Обладнання місць заняття з легкої атлетики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
111,98 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Обладнання для бар’єрного бігу

Бар'єри виготовляються з металу або іншого придатного матеріалу, а верхня перегородка - з дерева. Він складається з двох основ та двох вертикальних стійок, на яких закріплена прямокутна рама. Для надання міцності встановлюється одна або більше поперечин. На основах встановлюються противаги, здатні перемішуватися на них. Під час прикладання у центрі верхньої перегородки зусилля від 3,6 до 4,0 кг бар’єр повинен перевертатися. Основні параметри бар'єра:

• ширина -1,18-1,20 м;

• довжина основи - 0,7 м;

• загальна вага - не менше 10 кг;

• перегородка - ширина - 70 мм, товщина - 10-25 мм.

Бар’єри фарбують у білий колір. Верхня перегородка на відстані 225 мм з обох боків повинна мати чорні смуги. Допускається використання інших контрасних кольорів.

Обладнання місця метання диска

Диск метають з круга діаметром 2,6м (± 5мм). Поверхня круга покривається бетоном, асфальтом чи іншим придатним матеріалом, що забезпечує добре зчеплення. Круг обмежений металевим обручем, що виготовляється з металевої стрічки завтовшки не менше 6мм і виступає над поверхнею круга на 20мм (± 6мм). Фарбується обруч у білий колір. В обидва боки від круга, з бокових границь обруча, проводяться білі лінії довжиною 0,75 м і шириною 50 мм. Вони розташовуються перпендикулярно до вісі сектора і теоретично проходять через центр крута.

Місце приземлення снарядів повмнно бути позначене з боків білими лініями шириною 50 мм, що розмічають сектор у 34,92°, нанесений на грунт тзк, щоо його радіальні Ліни перетиналися у центрі круга. У залежності від рівня змагань здійснюється відповідна його розмірка в середині. Через 5 м проводиться розмітка метражу відповідним радіусом з відстані, що визначається кваліфікацією метальників. На бокових лініях сектора встановлюються таблички метражу.

Корпус диска виготовляється з дерева або іншого придатного матеріалу з металевим ободом, край якого якого повинен бути заокругленим. Краї диска у поперечному розтині повинні утворювати півколо радіусом 6 мм.

Обладнання місця змагань з метання списа

Місцем для розбігу у метанні списа служить доріжка шириною 4м, яка обмежується з боків білими лініями завтовшки 50мм. Мінімальна довжина доріжки для розбігу 30м а максимальна - не більше 36,5м. Зона для розбігу обмежується у кінці лінією або криволінійною планкою, виконаною радіусом 8м та шириною 7см. В обидва боки від доріжки для розбігу, у місці з'єднання з криволінійною планкою, перпендикулярно відходять "вуса" довжиною 0,75м та шириною 70 мм.

Місце приземлення снарядів служить сектор, який будується таким чином, 3 середини доріжки для розбігу на відстані 8 м від криволінійної планки (лінії) проводяться дві лінії, що проходять через місця з’єднання бокових ліній з криволінійною. Вони, розходячись, утворюють сектор під кутом 29°. У середині сектора проводиться розмітка метражу через 5м, починаючи з відстані, у відповідності до кваліфікації метальників, а із зовнішнього боку обмежувальних ліній встановлюються таблички метражу та позначки відповідних рекордів і кращого результату змагань.

Обладнання дистанцій для спортивної ходьби,

пробігів, марафонського бігу

Дистанції спортивної ходьби, пробігів, марафонського бігу вибираються на дорогах з твердим покриттям і розмічаються суцільною білою смугою впродовж всієї її довжини. На менш довгих дистанціях рекомендується наносити поперечні лінії з позначенням кожного подоланого кілометра, а на дистанціях більше 20 км - через кожних 5км.

У марафонському бігу та ходьбі на 20, 30, 50 км траса повинна проходити по замкнутому колу або туди і назад. Довжина замкнутого кола на дистанціях 20, 30 км може мети мінімально 1500м та максимально 2500м, а на дистанції 50 км-не більше 5000м.

Перші 100-200 м дистанції та ділянки поворотів необхідно з обох боків обмежити гірляндами прапорців. Заокруглення на поворотах повинно бути виконане радіусом не менше 4м. Поворот позначається відповідним знаком на щиті з вказанням подоланого відрізка.

Для проведення кросу вибирається відкрита місцевість (поля, луки, просіки). Можуть допускатися також ділянки ораної землі обмеженої довжини. Якщо траса проходить лісом, де ясно виділяється стежка, її необхідно чітко розмітити прапорцями - з лівого боку червоними, з правого - білими, котрібвиднілисяза125м. Перші 1500 м дистанції не повинні мати вузьких місць та інших складних природних перешкод (ровів, підйомів, спусків).

Не дозволяється під час проведення змагань зі спортивної ходьби, пробігів, марафонського бігу та кросу зменшувати зазначену дистанцію за довжиною. Допускається тільки збільшення довжини дистанції, але не більше як на 1м впродовж 1км. Наприклад, довжина марафонської дистанції становить 42км 195 м. Якщо добавити на кожний кілометр по 1 м, то загальна довжина дистанції не повинна перевершувати 42 км 237 м.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Обладнання місць заняття з легкої атлетики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок