Головна Головна -> Реферати українською -> Фізична культура -> Туристичний пішохідний маршрут на Чорногору

Туристичний пішохідний маршрут на Чорногору

Назва:
Туристичний пішохідний маршрут на Чорногору
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
423,71 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Маршрут веде через смерекові праліси й альпійські луки на найвищу гору України - Говерлу. Через протяжність 14 кілометрів в один бік і перепад висот 1320 метрів. Найкращий час відвідування - з червня по вересень.

Маршрут розпочинається із села Луги, яким ми йдемо вздовж річки Говерли і через 4 кілометри підходимо до контрольно-пропускного пункту Карпатського біосферного заповідника. Тут розташовані щити із інформацією про біосферний заповідник, особливості маршруту і правила поведінки для відвідувачів. Зліва за вхідною аркою ставок, де навесні нерестяться карпатські і альпійські тритони. Через кількасот метрів справа можна побачити рештки дерев’яної водопідйомної греблі. Ця шлюзова споруда, що мала висоту понад 10 метрів із об’ємом резервуару 94000 кубічних метрів, була споруджена у 1892-94 роках і слугувала для регулювання рівня води при сплаві деревини. (нижче фото-порівняння даної греблі у давнину і у наш час)

Нижче місця впадання потоку Бребенескул в річку Говерлу можна оглянути штучне водосховище, яке в народі називають "гать". У даний час, як видно, гребля і водоспуск водосховища зруйновані, а його басейн в значній мірі замулений і продовжує інтенсивно заростати вербою, вільхою та болотною рослинністю. В минулому площа водного дзеркала водосховища при повному його заповненні досягало 5 гектар. Тут були прекрасні умови для багатьох

біляводних птахів, а також видри і європейської норки. Є ідея відновити греблю і водойму у її первинному стані, але як завжди у нас, до реалізації цієї ідеї дуже далеко.

У лісах в районі водосховища домінують штучні середньовікові насадження смереки, які з’явилися на місці мішаних природних лісів з бука, ялиці і смереки. Від водосховища стежка веде по правому березі річки Говерла вглиб заповідного масиву. На річці видніються як природні, так і штучні перепади - ідеальні умови для життя струмкової форелі. Місцями пінисті води прориваються вниз серед величезних кам’яних брил і валунів. В багатьох місцях над річкою височать обривисті скелі, на якій зростають цікаві види лишайників, мохів, трав і чагарників. Особливо гарні скелі влітку, коли вони прикрашені звисаючими гірляндами квітучої атрагени альпійської і різними видами папоротеподібними. Вздовж річки можна спостерігати цікавого птаха оляпку, яка акробатично пірнає у воду за їжею, де може знаходитись тривалий час.

Ми підійшли до обладнаного місця відпочинку. У гарному будиночку є стіл, що запрошує до перепочинку. На іншому березі знаходиться фенологічний пункт, де ведуться спостереження за сезонними явищами в житті рослин: поява на смереці молодої хвої, цвітіння різних видів рослин і останнє пожовтіння листя бука. Міст, що знаходиться неподалік місця відпочинку, веде на інший бік річки Говерли. По її зволожених берегах навесні масово цвіте кремена біла і гібридна, а також калюжниця болотна, яка утворює суцільні золотисто-жовті острівці. Влітку прирічкові тераси вкриті буйно квітучими рослинами, серед яких виділяються гадючник оголений, мох буфтальмум і сідач конопляний. на лівому березі річки поширені 90-100-річні чисті смерекові деревостани, посаджені ще за часів Австро-Угорщини. Вони дуже добре ростуть і на окремих ділянках запас деревини становить понад 1200 м³/га. У цих лісах, що зараз вільно розвиваються, перебуваючи під охороною заповідника, місцями можна спостерігати підріст бука і ялиці та розвиток у напрямку до відновлення корінних мішаних деревостанів. За мостом стежка веде круто вгору через унікальні праліси. На висоті 1000-1050 метрів в кінці квітня - на початку травня можна милуватися цвітінням підсніжника, чемерника червонуватого, медунки темної, вовчого лика та інших чудових рослин.

Далі відразу за мостом знаходиться розвилка. Стежка ліворуч - вузенька і відразу веде різко вгору до моніторингової дослідної ділянки, на якій цілорічно проводяться комплексні екологічні дослідження. Дана стежка короча, але підйом нею дуже крутий, вона перетинається із дорогою, яка пішла вправо на згаданій нижче розвилці. А в кінці крута стежка зливається із тією ж дорогою. На перехресті вправо повертає добре виражена лісова дорога, із грубими слідами від колісних тракторів і вантажних машин. Вона веляє в різні сторони, одночасно стаючи довгою і маючи не великий кут підйому. Дорогою можна спостерігати за красою тутешнього пралісу - це справжнє царство недоторканої природи. Вражають велетенські ялиці, смереки, буки і явори. На окремих стовбурах видніються дупла - сліди наполегливої праці дятлів. До висоти 1200-1300 метрів спостерігається значна строкатість і мозаїчність складу та структури пралісових деревостанів. Своєрідною особливістю чорногірських лісів є те, що на висоті 1300-1350 м. н. р. м.серед них пролягає по горизонталі невеличка смуга мішаних деревостанів із перевагою явора.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Туристичний пішохідний маршрут на Чорногору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок