Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Витрати обігу

Витрати обігу

Назва:
Витрати обігу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,77 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Витрати обігу


План
Вступ.
Витрати обігу в книжковій торгівлі.
Загальна характеристика книготорговельного підприємства “ Сучасник”.
Аналіз витрат обігу за загальним рівнем, динамікою, складом та структурою.
Аналіз факторів, що впливають на обсяг і рівень витрат обігу.
Висновки.
Вступ.
В умовах розвитку ринкових відносин важливе значення набуває аналіз господарської діяльності, який дає можливість всебічно вивчити діяльність підприємств, своєчасно виявити недоліки і застосувати заходи по їх усуненню, визначити перспективи розвитку.
Витрати обігу в системі економічних показників – найважливіший показник, який відображає якісний бік діяльності підприємств і організацій книжкової торгівлі. Цей показник в певній мірі відображає всі напрямки діяльності підприємств по вдосконаленню торгових процесів, знижнню рівня витрат по реалізації товарів та ін.
Задачамі аналізу витрат обігу є:
Вивчення виконання кошторису витрат обігу за певний період і розробка заходів на майбутнє;
Вивчення основних факторів, що впливают на загальний рівень витрат обігу, а також на окремі статті витрат;
Виявлення резервів економії ресурсів в сфері товарного обігу, виявлення витрат і розробка заходів направлених на їх ліквідацію.
Саме ці моменти будуть розглянуті в курсовій роботі на базі книготоргівельного підпріємства “ Сучасник”.
Інформаційною базою аналізу витрат обігу є дані бухгалтерської звітності. В річній і квартальній звітності книготорговельного підприємства передбачена форма №5 – звіт про витрати обігу, в якому відображені абсолютні величини матеріальних витрат за статтями, а також витрати по оплаті праці.
Для проведення аналізу були використані дані за 1997, 1998 роки.
Витрати обігу в книжковій торгівлі.
Витрати обігу є одним з найважливіших якісних показників діяльності підприємств та організацій книжкової торгівлі і являють собою всі витрати живої та уречевленої праці, які пов’язані з обігом товарів і виражені у грошово-вартісній фрмі. Тобто, витрати обігу в книжковій торгівлі являють собою витрати матеріальних і грошових засобів, необхідних для здійснення всіх процесів по доведенню книжкової продукції видавництв від виробництва до споживання.
Всі витрати обігу книжкової торгівлі можна поділити на такіі основні групи витрат:
Витрати, пов’язані з використанням живої праці в книготоргівельних організаціях і прідприємствах;
Витрати, пов’язані з використанням уречевленної праці: будівель, приміщень, тари та інших матеріально- речових елементів;
Планомірне відшкодування в межах встановлених норм різних товарних витрат, які виникають з об’єктивних причин в прцесі транспортування, зберігання і реалізації товарів;
Оплата послуг інших галузей народного господарства, які обслуговують процес обігу товарів;
Витрати на податки та збори, сплата відсотків за кредит та інші.
За своєю економічною природою витрати торгівлі не є однорідними, оскільки неоднорідним є сам процес обігу товарів. В зв’зку з цим всі витрати обігу можна поділити на витрати по продовженню процеса виробництва в сферу обігу та витрати по зміні форм вартості товару.
Продовження виробництва книжкової продукції в сферу обігу пов’язано з витратами на транспортування, зберігання, пакування, комплектування товарного запасу та інші елементи книготорговельного поцесу. Всі ці елементи являють собою продовження виробництва в сфері обігу і виступають додатковими виробничими витратами у сфері обігу товарів. Додатковими вони виступають по відношенню до витрат по виробництву книжкової продукції і являють собою виробничі витрати книжковоі торгівлі. Ці витрати не пов’язані з утворенням споживчої вартості книжкової продукції, а тільки забеспечують ії рух та зберігання до моменту реаліхації.
Чисті витратиобігу характерізуют витрати, пов’язані з реалізацією товару, зміною форм його вартості- товарної та грошову. До них відносять: оплата праці, амортизація частини основних фондів, які обслуговують даний процес; вартість чеків, звітних бланків, рекламних засобів, всіх видів вартісного обліку та звітності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Витрати обігу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок