Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Оцінювання рівня якості промислової продукції

Оцінювання рівня якості промислової продукції

Назва:
Оцінювання рівня якості промислової продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Оцінювання рівня якості промислової продукції


Оцінювання якості продукції передбачає вибір номенклатури показників, обчислення їх значень і порівняння зі значеннями аналогічних показників, узятих за базові.
Рівень якості продукції — це відносна характеристика, яка грунтується на порівнянні значень показників якості продукції, що оцінюється, з базовими значеннями.
Найінтенсивніше процес розвитку та зміни сутності якості, її параметрів відбувався в Японії, яка стала в 70~80-ті роки XX ст. фактично світовим лідером у визначенні рівня якості з багатьох видів товарів [33, с 168].
Оцінювання рівня якості продукції це сукупність операцій, які охоплюють вибір номенклатури показників якості оцінюваної продукції, знаходження значень цих показників і порівняння їх із базовими.
Номенклатурою показників якості продукції встановлюється перелік кількісних характеристик її властивостей, що визначають якість. Вибирають номенклатуру з урахуванням призначення й умов використання продукції, складу і структури її властивостей, вимог споживачів до якості (результатів вивчення попиту), досягнутого рівня якості продукції і завдань управління якістю, основних вимог до показників якості.
Рівень якості продукції оцінюють на етапах її розробки, виготовлення, експлуатації та споживання.
Оцінювання рівня якості продукції на етапі її розробки це порівняння сукупності показників якості цієї продукції з відповідною сукупністю показників базового зразка.
Базовим зразком вважають реально досягнуту сукупність значень показників якості продукції, узятих для порівняння, що має характеризувати оптимальний рівень якості продукції на певний час.
Від вибору базового зразка істотно залежать результат оцінювання рівня якості продукції і характер прийнятого рішення. Базовим зразком може бути:*
на стадії розробки — продукція, що відповідає реально досяжним перспективним вимогам (перспективний зразок), або запланована до освоєння продукція, показники якої відображені в технічному завданні, технічному або робочому проектах;*
на стадії виготовлення — продукція, що випускається у країні або за кордоном і показники якої в момент оцінювання відповідають найвищим вимогам (тобто ця продукція найефективніша в експлуатації чи споживанні), або державні й галузеві стандарти, технічні умови, міжнародні та прогресивні зарубіжні стандарти, що регламентують оптимальні значення показників якості продукції.
З огляду на прогрес техніки необхідно систематично переглядати базові зразки і оперативно доводити значення показників до відома заінтересованих організацій і підприємств.
Для оцінювання рівня якості продукції здебільшого використовують диференційний та комплексний методи.
Диференційним називається метод, що грунтується на використанні одиничних показників якості продукції. При цьому показник якості і-ї продукції обчислюють за формулою [40, с 117]
де Pit Pi6 — значення г-го показника якості відповідно оцінюваної продукції та базового зразка.
При використанні цього методу можуть бути прийняті такі рішення:*
рівень якості оцінюваної продукції вищий або дорівнює рівню базового зразка, якщо всі значення відносних показників перевищують або дорівнюють одиниці;*
рівень якості оцінюваної продукції нижчий від рівня базового зразка, якщо всі значення відносних показників менші від одиниці.
Якщо частина значень відносних показників перевищує або дорівнює одиниці, а частина менша від одиниці, необхідно використовувати комплексний метод оцінювання.
Якщо для продукції суттєве значення має кожний показник, рівень її вважається нижчий за базовий, коли хоча б один з відносних показників менший від одиниці.
Комплексний метод оцінювання рівня якості продукції базується на використанні узагальненого показника якості продукції. Останній є функцією від одиничних (групових, комплексних) показників якості продукції і може бути:*
основним показником, який відбиває основне призначення продукції;*
інтегральним показником якості продукції;*
середньозваженим показником.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Оцінювання рівня якості промислової продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок