Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Зміст договору на виконання маркетингових досліджень

Зміст договору на виконання маркетингових досліджень

Назва:
Зміст договору на виконання маркетингових досліджень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,63 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Зміст договору на виконання маркетингових досліджень


В умовах сучасного ринку маркетинг відіграє важливу роль у господарській діяльності кожного підприємства. Маркетинг дає змогу формувати потреби кінцевих споживачів, сприяє ефективнішому використанню ресурсів, створює умови, які сприяють пристосуванню підприємства до вимог ринку. Від запровадження маркетингових підходів у підприємицьку діяльність виграє і споживач – завдяки зменшенню ризику щодо придбання товарів, розширенню асортименту й доступності товарів, підвищенню їх якості, розширенню кола послуг, гнучкій ціновій політиці тощо.
Маркетинг являє собою комплекс заходів з аналізу ринку, формування і стимулювання попиту, врахування ринкових факторів в процесі виробництва, реалізації, реклами товарів і післяпродажне обслуговування, направлене на максимальне задоволення потреб споживачів, як наслідок це забезпечує суб’єкту господарювання володіння певною частиною ринку і одержання високих прибутків.
Система миркетингу ставить виробництво товарів в залежність від потреб потенційних покупців і вимагає виготовляти товари в необхідній кількості.
Договір на виконання маркетингових досліджень покликаний юридично закріпити і оформити процес проведення маркетингових досліджень. Відсутність спеціальної нормативної регламентації відношень, які складаються з причини проведення маркетингових досліджень, складність і довготривалість самого процесу маркетингових досліджень визначає необхідність довготривалої і ретельної розробки умов договору на виконання маркетингових досліджень.
Предмет договору на виконання маркетингових досліджень визначається:
1. завданням на проведення маркетингових досліджень;
2. програмою робіт , які здійснюються виконавцем;
3. вимогами, які пред’являються до звіту, який складає результат проведених операцій.
Практика маркетингових досліджень свідчить про те,що проведення повноцінного маркетингового дослідження без попереднього складання детального плану дослідження може суттєво знизити ефективність роботи маркетолога-дослідника.
В світовій практиці при укладенні договору на проведення маркетингових досліджень, який припускає проведення кількох заходів потрібно узгоджувати з замовником і виконавцем програму робіт як невід’ємну частину відповідного договору.
В той же час розробка програми робіт і її укладання в якості невід’ємної частини договору на виконання маркетингових досліджень не завжди відповідає інтересам сторін. Наприклад, як відмічають Г.С.Денисова і А.А.Гук „активне проникнення на ринок товарів великих зарубіжних фірм супроводжується розгортанням маркетингових досліджень вподобань споживачів, при чому ці дослідження як правило проводяться зарубіжними маркетинговими центрами за своїми методиками” [2].
Складати програму робіт доцільно, якщо в межах договору проводить повномаштабне маркетингове дослідження, яке здійснюється за кількома напрямками і передбачає великий обсяг роботи.
Умови до якості маркетингових досліджень в сучасних умовах особливе значення і актуальність правового регулювання маркетингових досліджень являють собою вирішення питання про якість проведених досліджень.
Під якістю маркетингових досліджень слід розуміти ступінь відповідності одержаних даних маркетингових досліджень та іншим вихідним даним, які передбачені договором на виконання маркетингових досліджень. Необхідно зазначити, що при оцінці якості проведених досліджень важливе значення може мати правильність вихідних даних, викладених в завданні на проведення маркетингових досліджень.
Умова про початок і закінчення терміну є необхідним для договору. При узгоджені умови про термін виконання робіт повинні враховуватись, перш за все можливості виконавця і використовувані ним методи при проведенні маркетингових досліджень, відповідно до ст.631 ЦК України [7].
Практично в усіх договорах на проведення маркетингових досліджень складають умови, які є необхідними в договорі. Відповідно до ст. 632 п.1 ЦК України ціна встановлюється за домовленістю сторін, зміна ціни після укладання договору допускається лише у випадках встановлених договором або законом [7].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Зміст договору на виконання маркетингових досліджень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок