Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Мерчандайзинг в аптеках

Мерчандайзинг в аптеках

Назва:
Мерчандайзинг в аптеках
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,12 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Мерчандайзинг в аптеках


Поняття мерчандайзинг| у більшості аптечних працівників асоціюється лише з цілеспрямованим викладенням товару на вітринах аптеки, проте він несе в собі безліч важливих функцій, здійснюваних ще при «народженні» нового підприємства або при його реформації:
> Планування торгових зон в залі фарммаркета|, їх розташування і функціонування.
> Викладення товару, загальне оформлення вітрин, формування пріоритетів у викладенні на основі економічного аналізу.
> Реклама з погляду її розміщення, доступності інформації для споживача в аптеці. Як би там не було, на практиці основна група товарів, до якої застосовуються ці вимоги — лікарські засоби безрецептурного| відпустки (ЛС БРО). Решта а як же аптечних сегментів товару?
Вироби медичного призначення (ІМН) — специфічна
група товарів, яка, як правило, не потребує реклами. Це саме той сегмент асортименту, попит на товари якого знаходиться на певному постійному рівні залежно від потреби, що виникає у покупців.
Класично вироби медичного призначення підрозділяються на декілька груп товарів, багато хто з яких не завжди присутній в середньостатистичній аптеці.
До ІМН відносяться:
> прилади, апарати, медичні інструменти, пристрої, комплекти, комплекси;
> системи з програмними засобами, устаткування, програмне забезпечення;
> пристосування, перев'язувальні і шовні засоби, стоматологічні матеріали;
> набори реагентів, контрольні матеріали і стандартні зразки;
> калібратори, витратні матеріали для аналізаторів;
> вироби з полімерних, гумових і інших матеріалів. Найбільшим попитом у населення з вищеперелічених груп ІМН, як правило, користуються засоби догляду за хворими (в основному підгузники для лежачих хворих), діагностичні тести на вагітність, різні перев'язувальні матеріали, а також діагностичні прилади — тонометри, глюкометри, термометри.
Правила викладення товару лише умовно можуть застосовуватися до групи товарів ІМН, оскільки багато хто з них належить до товарів високої цінової категорії і у відкритому викладенні, тобто у вільному доступі для клієнта, знаходяться не завжди. Наприклад, нерідко розташування яких-небудь медичних приладів диктує сам виробник і утруднення для викладення цієї групи товарів не характерні.
По-іншому йде справа з різними товарами, які необхідні| в торговому залі аптеки, з іншого боку, їх досить складно викласти красиво і привабливо. Мова йде, наприклад, про перев'язувальні матеріали, тести на вагітність, гумові вироби, предметах догляду за хворими. Спробуємо розмістити всі ці з ІМН не тільки привабливо для клієнтів аптеки, але і максимально зручно для провізора з погляду викладення і поповнення товару.
Дана група товарів не належить до групи імпульсних покупок, навпаки, найчастіше — це покупки чітко заплановані, або частково заплановані. В цьому випадку покупець точно знає, яка група товарів йому потрібна, необхідно лише допомогти йому з вибором.
Медичні прилади
Діагностичні вимірювальні прилади зазвичай розміщені в спеціалізованих шафах, для здійснення покупки клієнтові обов'язково потрібна грамотна консультація провізора аптеки. Що стосується безпосереднього викладення товару, то за наявності утруднень можна звернутися до медичного представника даної фірми, який зацікавлений допомогти в правильному розташуванні товару. У будь-якому випадку шафи з медичними приладами повинні бути оснащені табличками (або стакерами|) для кращої орієнтованості клієнтів: наприклад, «автоматичні тонометри», «напівавтоматичні тонометри», «механічні тонометри», «глюкометри», «електронні термометри», «інгалятори» і інше. В даному випадку процес покупки займе менше часу і вибору (за участю провізора, звичайно) буде обґрунтованим, оскільки клієнт має можливість порівняти і ціновий діапазон, і інші параметри приладів.
Стосовно даної групи товарів все ж таки найбільше значення має консультація провізора, а не мерчандайзинг|, оскільки саме консультант повинен пояснити тонкощі використання медичних приладів, кожен з яких володіє своїми достоїнствами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Мерчандайзинг в аптеках

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок