Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Ринок мийних засобів

Ринок мийних засобів

Назва:
Ринок мийних засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,95 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Ринок мийних засобів


ПЛАН
1. Загальний огляд ринку мийних засобів в Україні
2. Регіональні відмінності ринку мийних засобів
Список використаної літератури


1. Загальний огляд ринку мийних засобів в Україні
Згідно з європейськими нормами, людина на рік має використати близько 8 кг прального порошку. Відповідно, Україна потребувала б щороку 400 тис. тонн. Утім, за даними Держкомстату, минулого року на вітчизняному ринку реалізували лише 150 тис. тонн порошку (46 тис. тонн - продукція вітчизняного виробника).
Нині знову зростає попит на закордонну продукцію, яка в Україну надходить здебільшого контрабандними каналами. Так, з імпортованих минулого року близько 104 тис. тонн прального порошку лише 12 тис. тонн - легальні. За прогнозами, подібна ситуація збережеться і надалі. До того ж частка сфальсифікованого порошку знаних у світі торгових марок сягає 50% обсягу імпорту.
Щороку пральних засобів в Україні реалізовують на загальну суму $115-120 млн, та це далеко не межа: перспективність ринку засвідчує хоча б те, що, судячи з використання порошків та інших мийних засобів, українці поки що перуть і миються з утричі меншою інтенсивністю, ніж мешканці Західної Європи.
Ринок мийних засобів фахівці сегментують на дві групи: засоби для миття посуду чи кахлю та засоби для прання, серед яких - господарське мило, відбілювачі, пральні порошки, споліскувачі та кондиціонери для тканин. Щодо останніх двох, то на українському ринку вони з'явилися недавно й охоплюють незначну його частину.
Господарське мило також особливої погоди не робить. Його частка на ринку, порівняно з пральними порошками, - близько 5%. Тому сегмент пральних порошків - найбільший за асортиментом, кількістю торгових марок та найпривабливіший для трейдерів. Щороку, за їхніми даними, в Україні реалізують на $115-120 млн порошку.
Імпортній продукції належить 80-85% ринку, решта - вітчизняній. Безперечний лідер - Procter & Gamble. За обсягами продажів в Україні іноземні та транснаціональні компанії розташувалися так: Procter & Gamble (торгові марки Ariel, Tide, Tix Bonux) посідає перше місце, Cussons (E) - друге, Unilever (OMO, Surf) - третє, Benckiser (Dosia, Lanza) - четверте, Henkel ("Лоск", Dixan, "Ласка" серії Henko, "Ера" і "Дені") та Baser (Gala) - п'яте. З представлених брендів Ariel в основному конкурує з OMO, а Tide - з Surf. Surf вийшов на ринок у березні минулого року і за цей недовгий час його частка на ринку зросла до 6%. З останніми двома марками конкурує порошок Е.
Dosia, "Ера", "Дені" і Gala формують конкурентну групу засобів з ціною, нижчою за середню. Найбільшу частку ринку серед імпортних порошків охоплюють Ariel, OMO, Tide, Surf, E, Dosia - разом близько 60%.
Ще один критерій сегментування: дешеві порошки (50-60% ринку), засоби за середніми цінами та дорогі. До останньої групи зараховують Ariel, OMO і продукцію компанії Henkel. До групи так званого оптимального співвідношення ціни і якості, або продукції за середніми цінами, увійшли Tide та Surf. У сегменті недорогих марок - Е, Tix Bonux, Dosia, турецькі Gala, Bingo, а також вітчизняні порошки "Лотос", "Біо-М", "Магік-М", "Сканмакс" тощо. Як зазначив керівник відділу продажів "Лео-Лтд" Олег Мазний, серед недорогих порошків за обсягами продажів минулого року перше місце посідала Dosia.
2. Регіональні відмінності ринку мийних засобів
Популярність тієї чи іншої продукції певною мірою залежить від регіону. Приміром, у селах основну частину проданих порошків (близько 70%) становлять дешеві марки. У містах більше купують продукцію за середніми та високими цінами (близько 60%). Загалом, за словами більшості опитаних "ГК" представників фірм, нині, з відомих причин, на українському ринку найвищий попит на порошки недорогі та за середніми цінами.
За оцінками трейдерів, рентабельність торгівлі порошками - 10-15%. Тому в одному лише Києві "базуються" 50-60 середніх і великих гуртових фірм, що отримують товар від 10-15 імпортерів. Хоча, на думку незалежних експертів, внаслідок кризи трейдерів помітно поменшало.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ринок мийних засобів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок