Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Конкурентна розвідка: чинник успіху підприємства

Конкурентна розвідка: чинник успіху підприємства

Назва:
Конкурентна розвідка: чинник успіху підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,18 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Конкурентна розвідка: чинник успіху підприємства


Нині, коли Україна вже набула статусу держави з ринковою економікою, завершується період остаточного формування національного ринку товарів і послуг, особливо вагома частка в якому належить одній із найбільш високотехнологічних галузей телекомунікацій та зв'язку.
Саме тут уже існує розгалужена інфраструктура ліцензованих операторів зв'язку (стаціонарної і стільникової телефонії), провайдерів транспортних послуг і послуг Інтернету, вітчизняних та зарубіжних виробників та постачальників телекомунікаційного устаткування )системних інтеграторів_, проектних організацій і інститутів, спеціалізованих будівельних організацій та консалтингових фірм і контент-провайдерів, розробників програмного забезпечення та систем автоматизації процесів управління виробництвом, формування та обліку телекомунікаційних послуг. При цьому всі вони пропонують широкий спектр розробок, устаткування, дистрибутивів і послуг.
Зауважимо, що хоча «Укртелеком» і досі залишається домінуючим оператором за сферою та територіальним охопленням своєї діяльності, він уже не є монополістом на ринку послуг зв'язку й передавання даних. Про це офіційно в серпні 2006р. оголосив Антимонопольний комітет України.
Водночас розгорнулася запекла боротьба за вплив на цьому ринку і його перерозподіл. Зрештою в конкурентному змаганні за клієнта переможе тільки той провайдер і оператор зв'язку, який  правильно будує економічну стратегію свого бізнесу з урахуванням змін технологій і динамічного перерозподілу інвестицій.
Бізнес аналітика або конкурентна розвідка
Паралель між бізнес-аналітикою та конкурентною розвідкою(КР) проведено не випадково. Цим наголошується, що йдеться лише про легальні форми та методи діяльності.
Утім КР та промислове шпигунство мають дещо спільне. Їх об'єднує мета, спрямованість на заощадження грошей і часу, потрібного для досягнення результату, або на отримання відомостей, необхідних для коротко-чи довгострокового прогнозування. Але зауважимо, що конкурентно розвідка працює лише в рамках Закону. Образно кажучи, конкурентна розвідка-це легальний інструмент прогнозування майбутнього. Точніше це визначення формулюється так: « Конкурентна розвідка- це маркетинговий інструмент вивчення конкурентного середовища, який є цілеспрямованим збором інформації про конкурентів для ухвалення управлінських рішень щодо подальшої стратегії та тактики ведення бізнесу.»[1].
Керівник кожної компанії може доволі швидко на практиці зрозуміти ідеологію розвідувальної діяльності й створити чітке уявлення про її інструменти, а отже розгорнути роботу в цьому напрямку, сформувавши відповідні цільові групи з найбільш висококваліфікованих спеціалістів (економістів, інженерів, менеджерів), не байдужих до справи. Для невеликих компаній або тих, що тільки починають розвиватися, це можуть бути робочі групи з фахівців різних напрямків, на яких покладається додаткове до основного навантаження. Діяльність зазначених груп можна розбити на три стадії: Інформаціний пошук-обробка даних- формування висновків і рекомендацій.
Отже інформаційний пошук - широка міждисциплінарна галузь, що виникла на перетині когнітивної психології, інформатики, інформаційного дизайну, лінгвістики, семіотики й бібліотечної справи.[2].Сам процес пошуку інформації- вельми рутинна й копітка робота[3]. Тому необхідно визначити напрямки пошуку й зазначити основні джерела отримання інформації.
У діяльності будь-якої компанії, у тому числі й телекомунікаційної, необхідно:
- аналізувати зміни законодавства;
- реагувати на появу нових конкурентів, продуктів і послуг на ринку;
- оперативно відслідковувати всі(негативні і позитивні) зміни в ринковому середовищі;
- вивчати ділову й тарифну політику, ціноутворення та пропозиції інших учасників ринку;
- знати або передбачати плани конкурентів і роль у них кадрового потенціалу;
Наведений перелік джерел отриманні інформації показує, який величезний масив даних має регулярно обробляти відповідна група аналітиків. Не можна також забувати, що інформація з часом втрачає свою цінність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Конкурентна розвідка: чинник успіху підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок