Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Управління збутом. Управління процесом формування товарного асортименту

Управління збутом. Управління процесом формування товарного асортименту

Назва:
Управління збутом. Управління процесом формування товарного асортименту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,71 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат з маркетингу
Управління збутом. Управління процесом формування товарного асортименту


Управління процесом формування товарного асортименту
Товар займає основне місце у комплексі маркетингу. Саме він має задовольняти реальні та потреби людини, а маркетинг повинен допомогти кожному виробнику виявляти реальні й потреби та сприяти їх найкращому задоволенню завдяки організації виробництва необхідних товарів.
Товар — це усе, що може задовольнити необхідність або потребу, та пропонується на ринку з метою залучення уваги, придбання, використання або споживання. До товарів відносять не тільки матеріальні речі, товари включають в себе фізичні об"єкти, послуги, окремих осіб, конкретні місця, організації, ідеї або їх поєднання.
Одним із напрямків товарної політики є її диверсифікація, тобто, розширення товарної номенклатури. Наявність такого напрямку дає переваги в конкурентній боротьбі за рахунок збільшення можливостей маневрування в умовах кон'юнктурних змін і знижує ризик при створенні нової продукції.
Типи диверсифікації товарної номенклатури: домінуючий продукт, технологічно пов'язана продукція; продукція, що пов'язана зі збутом; продукція, що пов'язана з технологією та зі збутом; різноманітна продукція.
Управління продуктом на підприємстві формується під впливом факторів: специфіки підприємства та його розмірів, типу диверсифікації, характеристики ринку.
Важливим елементом товарної політики є формування товарного асортименту.
Товарний асортимент — група товарів, які тісно пов'язані між собою, або у силу подібності їх функціонування, або у силу того, що їх продають однаковим групам клієнтів, або через однакові типи торговельних установ, або у межах одного і того ж діапазону цін.
Кожен товарний асортимент потребує власної стратегії маркетингу, яка полягає у прийнятті рішення про широту товарного асортименту та визначенні цілей.
Існує два способи розширення товарного асортименту:*
нарощення товарного асортименту;*
насичення товарного асортименту.
Нарощення товарного асортименту відбувається тоді, коли фірма збільшує кількість товарів, що випускаються, за межами її теперішнього цінового діапазону. Насичення товарного асортименту відбувається за рахунок впровадження нових виробів в існуючих рамках. Причинами насичення товарного асортименту є:
- намагання фірми отримати додатковий прибуток;
- ліквідація проблем в існуючому товарному асортименті;
- введення в дію надлишкових виробничих потужностей;
- прагнення стати провідною фірмою з невичерпним
асортиментом, щоб стримати натиск конкурентів [2].
Якщо у фірми є декілька асортиментних груп товарів, то йдеться про товарну номенклатуру.
Товарну номенклатуру фірми можна описати з точки зору її широти, насиченості, глибини та гармонійності.
Під широтою розуміють загальну чисельність асортиментних груп товарів, які випускаються фірмою. Під насиченістю розуміють загальне число складових її окремих товарів. Під глибиною розуміють варіанти пропозиції кожного окремого товару в асортиментній групі (одна зубна паста у різних упаковках, з різними добавками).
Під гармонійністю розуміють ступінь близькості між товарами різних асортиментних груп з точки зору каналів використання, потреб організації виробництва, каналів розподілу.
Фірма може розширити свою діяльність чотирма способами:
1) розширення товарної номенклатури за рахунок включення в неї нових асортиментних груп товарів;
2) збільшення насиченості вже існуючих асортиментних груп товарів;
3) пропонування більше варіантів кожного з наявних товарів, тобто, поглиблення своєї товарної номенклатури;
4) в залежності від того, чи прагне вона до завоювання стійкої репутації в будь-якій сфері, або діє водночас у декількох сферах, фірма може цілеспрямовано додати більшої або, навпаки, меншої гармонійності між товарами різних асортиментних груп.
Формування асортименту передує розробці підприємством асортиментної концепції — спрямованої побудови оптимальної асортиментної структури, товарної пропозиції. При цьому за основу приймаються, з одного боку, споживчі вимоги певних груп (сегментів ринку), а з іншого — необхідність забезпечення найбільш ефективного використання підприємством си-ровинних, технологічних, фінансових та інших ресурсів з тим, щоб виробляти товари з низькими витратами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Управління збутом. Управління процесом формування товарного асортименту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок