Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Концепція розробки та забезпечення реалізації програми підвищення конкурентоспроможності підприємства.

Концепція розробки та забезпечення реалізації програми підвищення конкурентоспроможності підприємства.

Назва:
Концепція розробки та забезпечення реалізації програми підвищення конкурентоспроможності підприємства.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,25 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Концепція розробки та забезпечення реалізації програми підвищення конкурентоспроможності підприємства.


Концепція розробки та основні елементи програми підвищення конкурентоспроможності
Підвищення конкурентоспроможності являє собою процес змін, і як будь-який процес, особливо той, який викликає певні протидії, він потребує управління і, зокрема, стратегічного підходу. Оскільки зміни стосуються всіх основних організаційних складових, включаючи структуру кадрів, зайнятість, кваліфікацію, технологію, обладнання, продукцію, ринки збуту, то, відповідно, вихідним моментом підвищення конкурентоспроможності виступає розробка стратегії такого підвищення з врахуванням всіх аспектів сприяння та протидії. Далі проводиться робота по роз’ясненню цілей і кінцевих результатів, спрямована на подолання опору змінам.
Процес підвищення конкурентоспроможності потребує врахування специфіки взаємозв’язку як між елементами організації, так і з їх оточенням, і являє собою процес прийняття рішень (включаючи цілі, методи, плани) по досягненню цілей підвищення конкурентоспроможності. При цьому менеджмент підприємства повинен:
об’єктивно оцінювати існуюче положення організації;
визначати концепцію підвищення конкурентоспроможності;
доводити необхідність змін;
наочно представляти та пояснювати очікувані результати вдосконалення діяльності.
Програмою підвищення конкурентоспроможності прийнято вважати особливим чином організований комплекс робіт, спрямований на вирішення завдання підвищення конкурентоспроможності продукції та/або підприємства, виконання котрого обмежено в часі, а також пов’язано зі споживанням конкретних фінансових, матеріальних і трудових ресурсів. Діяльність як об’єкт управління розглядається у вигляді програми тоді, коли:
вона об’єктивно має комплексний характер та для її ефективної реалізації важливе значення має аналіз внутрішньої структури всього комплексу робіт (операцій, процедур і т.д.);
досягнення цілей діяльності (і, зокрема, основної – підвищення конкурентоспроможності фірми чи продукції) пов’язане з послідовно-паралельним виконанням усіх елементів цієї діяльності;
особливе значення в процесі виконання комплексу робіт мають обмеження за часом, фінансовими, матеріальними та трудовими ресурсами;
тривалість та вартість діяльності прямо залежить від організації виконання усього комплексу робіт.
Програми підвищення конкурентоспроможності, як інструмент вдосконалення складної соціотехнічної системи, характеризуються:
цільовою спрямованістю та складністю мети;
багатозначністю та невизначеністю середовища;
складною організаційною структурою (залученням великої кількості виконавців і організація їх кооперації);
складною динамікою функціонування та великими термінами розробки;
суттєвими ризиками успішного виконання.
Управління програмою підвищення конкурентоспроможності – це мистецтво координації людських і матеріальних ресурсів протягом розробки та реалізації програми підвищення конкурентоспроможності для досягнення визначених в програмі результатів щодо складу та об’єму робіт, вартості, часу, якості, цільового рівня конкурентоспроможності та рівня задоволення учасників програми. Успішне виконання програми (проекту) підвищення конкурентоспроможності оцінюється за сукупністю встановлених на етапі розробки критеріїв: строки завершення програми, вартість та бюджет програми, якість виконання робіт і специфікації вимог до результатів, ступінь задоволення замовників.
В основу управління розробкою та реалізацією програми підвищення конкурентоспроможності покладаються наступні принципи:
сполучення єдиноначальності керівника та колегіальних повноважень представників груп для спільного прийняття рішень;
наділення керівників повноваженнями та відповідальністю при прийнятті рішень;
організація єдиного керування на всіх стадіях розробки та реалізації програми;
дотримання термінів та збалансованості ресурсів, що використовуються;
комплексне врахування інтересів усіх залучених і зацікавлених сторін, і в першу чергу, – учасників програми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Концепція розробки та забезпечення реалізації програми підвищення конкурентоспроможності підприємства.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок