Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Оцінка та прогнозування розвитку споживчого ринку (на прикладі М. Первомайська)

Оцінка та прогнозування розвитку споживчого ринку (на прикладі М. Первомайська)

Назва:
Оцінка та прогнозування розвитку споживчого ринку (на прикладі М. Первомайська)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,27 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Оцінка та прогнозування розвитку споживчого ринку (на прикладі М. Первомайська)


Сфера торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення є важливою складовою внутрішнього ринку і відіграє значну роль, як у формуванні загального економічного потенціалу міста, так і у забезпеченні потреб населення в товарах і послугах.
У сфері торгівлі в 2006 році відбувалися процеси розвитку і формування сучасної інфраструктури споживчого ринку, впровадження нових технологій обліку товарного руху та продажів, підвищення якості торговельного обслуговування населення, посилення захисту внутрішнього ринку від незаконно ввезених, виготовлених та фальсифікованих товарів, активізації діяльності суб'єктів підприємницької діяльності.
Економічний аналіз функціонування внутрішнього споживчого ринку міста показав, що й надалі спостерігається позитивна тенденція щодо зростання обсягів товарообороту підприємств роздрібної торгівлі та ресторанного господарства. На кінець 2006 року роздрібний товарооборот очікується в обсязі 46,3 млн.грн., а річний темп його росту становитиме 2,9%. Оборот ресторанного господарства збільшиться на 2,7 % і становитиме 3,75 млн.грн.
Зростанню товарообороту ресторанного господарства сприяло розширення мережі приватного сектору, відкриття закладів швидкого обслуговування, які користуються попитом у споживачів із середнім достатком, відновлення роботи закладів харчування на підприємствах та установах, збільшення обсягів продажу власної продукції через роздрібну торговельну мережу, виносну і виїзну торгівлю.
Зростання роздрібного товарообороту супроводжувалось розвитком мережі сучасних торговельних підприємств за рахунок реконструкцій, капітальних ремонтів та нового будівництва, реалізації складно-побутових товарів, меблів, автомобілів та інше в кредит. Підприємствами роздрібної торгівлі широко засюсовусться сезонний розпродаж товарів, продаж за зниженими цінами, зі скидками.
За рахунок впровадження сучасних технічних засобів і індустріальних технологій відбуваються якісні зміні в роботі підприємств торгівлі, громадського харчування та побуту, розвиваються передові форми організації торгівлі, створюються приватні підприємства громадського харчування.
На кінець 2006 року в місті буде діяти 546 об'єктів роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, які належать 118 юридичним особам та 428 (або 78,  4%) фізичним особам [1].
В значній мірі на цей процес впливає недосконалість правовідносин та податкової системи, які стимулюють, у першу чергу, створення дрібних об'єктів торгівлі, що належать переважно фізичним особам, які обрали спрощену систему оподаткування, і стримують розвиток сучасних, організаційно-правових форм підприємницької діяльності у сфері торгівлі.
З метою запобігання надходження на споживчий ринок міста неякісних, фальсифікованих товарів, та контролю за дотриманням суб'єктами господарювання правил торгівлі протягом 2006 року інспектором прав споживачів буде проведено 18 рейдів на ринках міста та перевірено 98 об'єктів торгівлі та громадського харчування.
Виробництвом хліба та хлібобулочних виробів в місті займаються 9 господарюючих суб'єктів, завдяки яким населення міста в достатній кількості забезпечене хлібом.
У задоволенні потреб населення у товарах значне місце належить ринкам, яких в місті налічується 5 (з кількісно торгових місць 5019) та комплексам торгових павільйонів, яких в місті 3.
Реальні зміни на. краще відбуваються у побутовому обслуговуванні населення. Темпи зростання обсягів реалізованих послуг в 2006 році становитимуть 106,7%, а їх обсяг- 18,5 млн. грн.
В структурі реалізованих послуг домінують транспортні послуги, послуги пошти та зв'язку. Серед індивідуальних послуг очікується зростання обсягів перукарських послуг та послуг салонів краси.
Мережа побутового обслуговування на кінець 2006 року становитиме 88 об'єктів з числом робочих місць на них 352. Розширюється асортимент побутових послуг, вдосконалюється мережа побутових підприємств.
Основними проблемними питаннями в розвитку споживчого ринку міста залишаються:
- недостатність обігових коштів у підприємств торгівлі, громадського харчування та сфери послуг;
- недостатність інвестицій та інновацій у розвиток галузі;
- відсутність системи мікрокредитуваннх для найбільш дрібних суб'єктів підприємницької діяльності сфери торгівлі та громадського харчування, особливо для підприємців-фізичних осіб;
- низький рівень обслуговування покупців на речових та продовольчих ринках.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Оцінка та прогнозування розвитку споживчого ринку (на прикладі М. Первомайська)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок