Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Особливості експертизи ювелірних товарів

Особливості експертизи ювелірних товарів

Назва:
Особливості експертизи ювелірних товарів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,61 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Особливості експертизи ювелірних товарів


Коштовні і напівкоштовні камені. Коштовними каменями прийнято називати мінерали, що володіють специфічними властивостями, завдяки яким вони можуть бути використані в ювелірній промисловості для виготовлення прикрас і декоративно-художніх виробів. До властивостей, що зумовлюють їх естетичну цінність, відносяться: прозорість, блиск, забарвлення каменя, світлозаломлення, а також інші властивості і їх комбінації.
До терміну "ювелірні" пропонується відносити як дорогоцінні вироби, так і синтезовані аналоги природних мінералів і хімічні сполуки, що не існують в природі: фіаніт, нітроалюмінієвий гранат.
Головна відмітна особливість виробів з каменів - красиве забарвлення або витіюватий декоративний малюнок. Камені зазвичай представлені тонкозернистими або псевдокристалічними агрегатами і добре піддаються обробці. У полірованому вигляді кольорові камені виробів застосовують для виробництва каменерізних виробів. Із них роблять вази, шкатулки, скульптури. Найбільш барвисті і рідкісні камені використовують для виготовлення намист і вставок в ювелірні вироби.[2]
Завдяки різноманітності відтінків і декору камені застосовують для художньо-мозаїчних робіт, більш широко поширені різновиди як архітектурно-облицювальний матеріал.
Багато ювелірних каменів характеризуються однаковими і (або) схожими ознаками, що утрудняє їх діагностику. Так, серед прозорих і непрозорих каменів можна виділити групи однакового кольору — зеленого, рожевого, червоного, синього і т.д. Методи їх діагностики засновані на визначенні найважливіших фізичних властивостей і внутрішніх особливостей.
Діагностика каменів, закріплених в ювелірних виробах, ускладнюється тим, що виокремлення їх з оправи частіше не можливе. Крім того, виключається діагностика такої важливої властивості каменів, як твердість.
Прозорість ювелірних каменів — здатність твердого тіла пропускати в тій або іншій мірі крізь себе промені світла. Ступінь прозорості може бути оцінений коефіцієнтом прозорості.
Прозорість залежить від структури кристалів, наявності в них тріщин, твердих і газово-рідких включень.[1]
Кількісно ступінь прозорості, тобто значення коефіцієнтів прозорості і поглинання, можна встановити за допомогою спектрофотометрів.
Блиск разом з прозорістю є| однією з найбільш важливих діагностичних ознак ювелірних каменів. Блиск створюється світлом, відбитим від поверхні закріпленого каменя; при цьому його інтенсивність, тобто кількість відбитого світла, тим більше, чим різкіше різниця між швидкістю світла в повітрі і в даному огранованому камені (інтенсивність блиску тим більше, чим більше показник заломлення). Існують наступні види блиску: скляний, жирний, смолянистий, алмазний, напівметал. При цьому жирний і смолянистий блиск відносять до одного типу; термін "жирний" застосовують до світло забарвлених мінералів, "смолянистий" до темнозабарвлених.
Показник віддзеркалення виражається у відсотках (інтенсивність падаючого світла приймається за 100 %).
Забарвлення ювелірних каменів — одна з найбільш характерних відмітних ознак для більшості мінералів. А. Е. Ферсман виділяє три типи забарвлення: ідіохроматичну, алохроматичну і псевдохроматичну.
Ідіохроматичне забарвлення ювелірного каменя пояснюється наступними трьома основними причинами:[5]—
наявністю в його складі хімічних елементів у вигляді основних іонів або груп іонів, що спричиняють забарвлення, а також ізоморфних домішок Приклади такого забарвлення:—
червоне у рубіна і зелене у смарагду завдяки іонам хрому різної валентності; випромінюванням, пов'язаним із зміною енергетичного стану атомів і іонів, з| яких складається сполука (наявність збуджених, слабо заряджених атомів і т.д.). Під дією іонізуючої радіації утворюються електронний-діркові центри забарвлення, що виникають в реальних кристалах із різними структурами і домішковими дефектами (аметист, димчастий кварц, зелені алмази); особливістю будови кристала, наприклад присутністю іонів або груп іонів усередині порожніх проміжків граток.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Особливості експертизи ювелірних товарів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок