Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ СТИМУЛЮВАННЯ ПРОДАЖУ ТОВАРІВ

ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ СТИМУЛЮВАННЯ ПРОДАЖУ ТОВАРІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ СТИМУЛЮВАННЯ ПРОДАЖУ ТОВАРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,30 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ СТИМУЛЮВАННЯ ПРОДАЖУ ТОВАРІВ


Як ми вже знаємо, засоби стимулювання класифікуються так: зниження ціни, стимулювання в натуральній формі та стимулю-вання в активній формі.
До кожного з них у покупця є своє ставлення. Найбільш спо-кусливим, але й найбільш підозрілим є зниження цін. Покупця приваблюють товари, ціну на які тимчасово знижено. Із аналогі-чних товарів різних марок він вибере найдешевший. Водночас, як ми вже неодноразово зазначали, він з підозрою ставиться до то-варів, які постійно пропонуються зі знижкою. Таку двоїстість психології основної маси споживачів обов'язково треба врахову-вати в процесі рекламних комунікацій.
Зниження цін на товари практикується за кордоном уже давно. Особливо часто влаштовується сезонний розпродаж за знижени-ми цінами. Багато покупців чекають такого розпродажу і роблять більш-менш значні покупки тільки там. На такий розпродаж час-то приїздять покупці та посередники навіть з інших країн. Голов-ним недоліком такого виду стимулювання продажу є те, що він не створює постійної клієнтури: покупець кидається від однієї марки товару до іншої, шукаючи чогось дешевшого. Цей вид стимулювання руйнує імідж товару та імідж його виробника, створює тільки миттєвий сплеск попиту, який негайно спадає, оскільки покупець користується запропонованою йому можливі-стю та робить покупки наперед. Дивлячись на натовп, який запо-внює магазин, маркетолог не повинен плекати ілюзій, що він за-лучив безліч нових покупців. Досвід незаперечне свідчить, що знижкою користуються, як правило, ті самі постійні покупці.
Отже, маркетолог не може ставити собі завдання створити постійну мережу покупців за допомогою цінового стимулювання. Воно не забезпечує потрібного впливу на покупця. До переваг цього виду стимулювання належить таке: можливість точно оціни-ти вартість акції, швидко організувати її в найпростіших формах та з мінімальними витратами, оскільки вона не потребує складної по-передньої підготовки, а також точно регулювати тривалість її про-ведення. Особливо високою є ефективність таких заходів у тому Разі, коли необхідно швидко відреагувати на дії конкурентів.
До зниження цін завжди готові як виробники, так і торговці. Виробник бажає збільшити обсяги продажу товарів або кількість покупців, а торговець — перетворити свою крамницю на осередок ефективної купівлі товару. При цьому виробник може пропо-нувати знижку торговому підприємству, а останній, у свою чергу, погоджується частково відступити її покупцю. Крім того, розміри знижок мають бути достатньо відчутними (на цьому можна по-будувати рекламне звернення), такими, що достатньо стимулю-ватимуть попит. Але треба добре все порахувати, щоб збільшен-ня попиту не обернулося на втрату зиску.
Спеціалісти вважають, що збереження валового прибутку у 25% за зниження цін потребує такого приросту товарообороту: за зниження на 5% — необхідно збільшити товарооборот на 18%, відповідно на 10%—50%, 15%—112%, 20%—300%. Отже, за зни-ження ціни на 20% необхідно збільшити продаж у три рази. Тех-нічні правила проведення таких заходів було розглянуто раніше.
Коли стимулювання відбувається з ініціативи торговельної мережі, покупців сповіщають по радіо, через пресу або за допо-могою зовнішньої (щитової) реклами.
Звернімо увагу на такі види цінового стимулювання, які зо-всім не використовуються в Україні, хоча є дуже поширеними в економічно розвинутих країнах. Це, передовсім, так зване стиму-лювання з відстрочкою. Існують такі його різновиди:*
зниження ціни відбувається не в момент купівлі, а через пев-ний час, коли покупець надішле купон, який надає право на зниж-ку. Сума знижки повертається покупцеві банківським чеком(!);*
знижка надається після пред'явлення кількох доказів покуп-ки. Цей прийом використовують для створення кола постійних покупців. Доказами можуть бути елементи упаковки, вкладиші в коробку з товаром, якісь спеціальні корки від пляшок. Переваги такого стимулювання полягають у дуже простій процедурі пере-вірки результатів акції, дуже сильній мотивації повторної купівлі, що дає значний ефект у боротьбі з конкурентами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ СТИМУЛЮВАННЯ ПРОДАЖУ ТОВАРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок