Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Асортиментна політика аптечних підприємств. Інноваційна політика у сфері розроблення лікарських засобів

Асортиментна політика аптечних підприємств. Інноваційна політика у сфері розроблення лікарських засобів

Назва:
Асортиментна політика аптечних підприємств. Інноваційна політика у сфері розроблення лікарських засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,57 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
на тему:
Асортиментна політика аптечних підприємств. Інноваційна політика у сфері розроблення лікарських засобів


Асортиментна політика аптечних підприємств.
Асортиментна політика встановлює зв'язок між вимогами ринку, з одного боку, та намірами і можливостями фірми — з іншого. Завдання асортиментної політики полягає в тому, щоб у кожний даний момент (і в розумній перспективі) на-бір товарів, які випускаються фірмою, оптимально відпові-дав потребам споживачів як за якісними характеристиками, так і у відношенні кількісних обсягів. Це головна мета асор-тиментної політики. Коли фірма вже знає, які типи (тип) продукції вона буде пропонувати, їй потрібно визначити різ-новиди та асортимент цієї продукції.
Асортиментна позиція — це конкретна модель, марка чи розмір продукції, яку продає фірма.
Товарний асортимент охоплює всі асортиментні групи, які пропонує фірма.
Товарний асортимент може характеризуватися шириною (тобто кількістю асортиментних груп), глибиною (або кількіс-тю позицій у кожній асортиментній групі) та зіставленням (наявністю аналогів за спільністю кінцевого використання, каналів розподілу, груп споживачів та діапазону цін).
Широкий діапазон дозволяє класифікувати продукцію, орієнтуватися в різних вимогах споживачів та стимулювати здійснення покупок в одному місці.
Наявність глибокого асортименту дозволяє задовольни-ти потреби різних купівельних сегментів по одному товару, перешкоджати появі конкурентів, пропонувати діапазон цін та стимулювати підтримку ділерів. Проте він також збільшує витрати на підтримку запасів, модифікацію про-дукції та виконання замовлень. Крім того, можуть виник-нути певні труднощі у диференціації між двома схожими асортиментними позиціями. Звичайно, порівнюваним асортиментом легше управляти, ніж непорівнюваним. Він дозволяє компанії спеціалізуватися у сфері маркетингу та виробництва, створювати стійкий образ та забезпечувати стабільні відношення в каналах збуту. Однак надмірна концентрація може зробити фірму вразливою перед погро-зами з боку зовнішнього середовища, коливань у збуті, ви-кликати уповільнення зростання потенціалу через те, що весь натиск робиться на обмежений асортимент товару.
До основних складових асортиментної політики належить:
¦ постановка цілей, виходячи із стратегії та тактики фірми, які спираються на ринкові дослідження;
¦ формулювання асортиментної програми;
¦ розроблення комплексу заходів щодо досягнення кон-кретних цілей;
¦ визначення ресурсів і термінів здійснення.
Розширення асортименту фармацевтичної продукції в аптеці — найважливіший фактор успіху аптечної роз-дрібної торгівлі. Разом з тим, кожній аптеці доводиться вибирати політику розподілу фінансових ресурсів: або закупити велику партію дешевого препарату (типу ана-льгіну), або — буквально декілька упаковок — дорогого (наприклад, кавінтону).
Аптека повинна відпрацьовувати оптимальну тактику вибору лікарських препаратів. На перший погляд зда-ється, що необхідне максимальне розширення асорти-менту, проте внаслідок наукових досліджень та практич-ного досвіду встановлено, що критеріями формування асортименту лікарських засобів служать наявність попи-ту на певні лікарські препарати, сертифікація продукції, умови поставок та розрахунків з фірмою-постачальником, ціна. Береться до уваги відповідність асортименту лікарських препаратів переліку життєво важливих лі-карських засобів. Враховується також місце розміщення аптеки, близькість лікувально-профілактичних закладів та їх профіль, рівень міграції населення.
Важливими кількісними критеріями формування асортименту в аптеці є швидкість руху окремих лікар-ських препаратів та прибутковість від їх реалізації.
Швидкість руху лікарських препаратів за певний період рекомендується визначати за формулою:
ЗК та ЗП— залишки на початок та кінець періоду;
НС — середньомісячне надходження;
Н — загальне надходження за певний період;
РС — середньомісячна реалізація.
При К від 0,5 до 1 швидкість руху характеризується як повільна, при К від 0,26 до 0,49 — стійка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Асортиментна політика аптечних підприємств. Інноваційна політика у сфері розроблення лікарських засобів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок