Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Управління товаром

Управління товаром

Назва:
Управління товаром
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,87 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Управління товаром


Сутність маркетингової товарної політики фірми
Розглянемо насамперед поняття політики у загальному значенні.
Після складання довгострокових і тактичних планів фірми потрібно розробити певні додаткові орієнтири, щоб уникнути дезорієнтації та неправильного тлумачення цих планів. Таким етапом у процесі реалізації стратегічних планів є вироблення політики.
Політика — це загальний орієнтир, установка до дій і прийняття рішень, яка сприяє досягненню цілей. Зазвичай вона формулюється на рівні вищого керівництва фірми на тривалий період, призначена для збереження сталості цілей, а також для того, щоб не допустити прийняття недалекоглядних рішень, які не відповідають вимогам поточного моменту. Водночас політика, хоча й спрямовує прийняття рішень, все ж таки залишає свободу дій.
Товарна політика — це певний напрям дій товаровиробника, наявність у нього наперед продуманих принципів поведінки. Вона спрямована на забезпечення послідовних рішень і заходів у вирішенні таких питань:*
впровадження інновацій (створення нових товарів або вдосконалення наявних);*
забезпечення якості і підтримання конкурентоспроможності товарів на необхідному рівні;*
формування й оптимізація товарного асортименту;*
розробка і здійснення стратегії упакування, маркірування й обслуговування товарів;*
аналіз життєвого циклу товару й управління ним;*
позиціювання товарів на ринку та ін.
Розробка і здійснення товарної політики потребує дотримання як мінімум таких умов: чіткого уявлення про цілі виробництва та збуту; наявності стратегії виробничо-збутової діяльності підприємства; достатнього знання ринку і характеру його вимог; виразного бачення своїх можливостей і ресурсів (дослідних, науково-технічних, виробничих, збутових) на поточний час і в перспективі.
Конкурентоспроможність продукції та її оцінка
Конкурентоспроможність товару — вирішальний фактор його комерційного успіху на розвиненому конкурентному ринку. Це багато-аспектне поняття означає відповідність товару умовам ринку, конкретним вимогам споживачів не тільки за якісними, технічними, економічними, естетичними характеристиками, а й за комерційними та іншими умовами його реалізації (ціна, строки поставки, канали збуту, сервіс, реклама тощо). Крім того, важливою складовою конкурентоспроможності товару є рівень витрат споживача за період експлуатації продукту.
З огляду на викладене можна дати таке визначення конкурентоспроможності товару.
Конкурентоспроможність товару — це комплекс споживчих і вартісних (цінових) характеристик товару, які визначають його успіх на ринку, тобто перевагу саме цього товару перед іншими в умовах широкої пропозиції конкурентних товарів-аналогів.
Конкурентоспроможність товару (з позиції підприємства-вироб-ника — можливість комерційно вигідного збуту на конкурентному ринку) можна визначити тільки порівнявши товари конкурентів між собою. Отже, конкурентоспроможність — поняття відносне, чітко прив'язане до конкретного ринку і часу продажу. Конкурентоспроможність має також індивідуальний відтінок, оскільки у кожного покупця свій, індивідуальний критерій оцінки задоволення власних потреб.
Для задоволення своєї потреби покупцю часто не досить просто придбати товар. Якщо це порівняно складний виріб, то споживачеві доведеться нести помітні витрати на експлуатацію (запасні частини, ремонт, енергія тощо). Особливо це стосується товарів виробничого призначення. Інакше кажучи, витрати покупця загалом поділяються на витрати на купівлю (ціна товару) і витрати, пов'язані зі споживанням (ціна споживання).
Ціна споживання звичайно значно перевищує ціну продажу. Так, у загальних експлуатаційних витратах за весь строк служби транспорту ціна продажу не перевищує 20 %, вантажного автомобіля — 15, магістрального літака — 10-12, побутового холодильника — приблизно 10 %. Тому найбільш конкурентоспроможним (звичайно, у разі вміло організованої системи продажу — впливу на споживача) буде не той товар, що пропонується за мінімальною ціною на ринку, а той, що характеризується мінімальною ціною споживання за весь строк його служби у споживача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Управління товаром

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок