Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Соціальні основи маркетингу

Соціальні основи маркетингу

Назва:
Соціальні основи маркетингу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,78 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
 
РЕФЕРАТ
з дисципліни: Маркетинг туристичних послуг
на тему:
„Соціальні основи маркетингу”
 
 


План.
Основні поняття маркетингових послуг туризму.
Концепції маркетингу.
Розвиток маркетингу в майбутньому.
Специфічні можливості індустрії гостинності.
Терміни.


1. Основні поняття маркетингових послуг туризму.
Маркетингом називається управляючий соціальний процес, посередництвом якого індивіди і групи людей набувають те, що їм необхідно і те, що вони хотять отримати, обмінюючись з іншими створеними продуктами і цінностями.
Щоб розібратися в цьому визначенні, розглянемо наступні терміни: потреба, бажання, попит, товар, цінність, споживча задовільненість, обмін, сделка, відносини та ринок.
 
Мал. 1. Основні поняття маркетингу.
Потреби, бажання і попит
Потреба – це саме головне поняття, яке лежить в основі маркетингу. Людські потреби дуже різноманітні і складні. Це потреби в їжі, одязі, теплі та даху над головою. Це соціальні потреби в захисті, коханні, радості, розвагах. Це потреби визнання і престижу. Це особисті потреби в знаннях та самовираженні. Хоч ці потреби формуються не в журналах мод, та про них все-таки можна сказати, що людина їх потребує в такій же степені, як сучасна жінка потребує косметики.
Деякі ресторани будують свій бізнес на задоволенні потреб людей отримувати престиж і визнання. Tony’s – це один з найкращих і самих дорогих ресторанів в Хьюстоні. Обідати там – це знак матеріального достатку. Деякі просять їх посадити в центрі залу, щоб бути впевненим, що інші їх побачать. Це задовольняє їх потребу відчувати особисту вагомість.
Друге базове поняття маркетингу – людські бажання. Це ті конкретні форми, які приймають людські потреби під впливом культури, суспільства, та індивідуальних якостей визначених особистістю. Бажання – це те, посередництвом чого люди інформують інших про свої потреби. Бажання частіше описується з посиланням на те, що може задовільнити їхні потреби. З розвитком суспільства розширюється коло потреб їхніх членів. Багато продавців дуже часто путають бажання з потребами. Товар до такої степені оволодіває їхньою свідомістю, що вони думають в термінах бажань покупців придбати його і гублять потреби покупців, яких цей товар має задовольняти.
Попит. Бажання людей майже безмежні, але їх ресурси обмежені. Вони можуть купувати лише ті товари, котрі в більшій степені ніж інші можуть задовільнити їхні потреби за ті гроші, які вони можуть собі дозволити витратити на ту чи іншу покупку. Будучи підкріпленими купівельною спроможністю людей, їх бажання перетворюються в купівельний попит. Товари, які пропонуються індустрією гостинності та туризму, складають часину національної економіки. Споживачі розглядають товари, як набір визначених благ та вибирають ті з них, які дають їм більше благ за їх гроші. Люди вибирають для себе той товар, який пропонує їм блага який сприяє максимальному задоволенню їх потреб в діапазоні їх бажань та ресурсів.
Товар
Товар – це все те, що може бути запропоновано на ринку споживачам, придбане ними для подальшого використання чи заради задоволення потреби чи бажання. Товари, які можуть задовільнити таку потребу, як зняття стресу ми назвемо товарним комплектом для вибору. Цей набір може включати в себе концерт класичної музики, обід в ресторані, чотириденний відпочинок на Карибському морі, заняття спортом. Чим більше товар відповідає бажанням споживача, тим більшу вигоду отримує виробник. Поняття товар необмежене тільки матеріальними предметами, все, що може задовольняти бажання, може бути назване товаром. Це поняття включає в себе також людей, міста, організації, види діяльності та ідеї. Якщо термін товар нам не підходить то ми завжди можемо використати замість нього такі слова як – задовільнити потребу, засіб.
Цінність, вартість, споживча задоволеність.
Наприклад Джейн Бер хоче добратися з Нью-Йорка до Вашингтона. Вона може сісти на літак, на поїзд, на автобус чи орендувати автомобіль. Ці альтернативи складають для неї товарний комплект для вибору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Соціальні основи маркетингу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок