Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Дослідження попиту і пропозиції лікарських засобів

Дослідження попиту і пропозиції лікарських засобів

Назва:
Дослідження попиту і пропозиції лікарських засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,42 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Дослідження попиту і пропозиції лікарських засобів


Основними складовими ринкового механізму є попит, ціна і пропозиція товарів на ринку. Взаємодія цих елементів де-тально буде розглянута в розділі, присвяченому ціноутворен-ню в системі маркетингу. У даному розділі наведено методи дослідження попиту і пропозиції лікарських засобів як важли-вих напрямків вивчення економічної кон'юнктури, безпосе-редньо пов'язаних з задоволенням потреб споживачів.
Попит розглядається як сукупність вимог на товари з бо-ку споживачів, підкріплена купівельною спроможністю. Розрізняють декілька видів попиту: негативний, відсутній, прихований, що знижується, нерегулярний, повноцінний, надмірний, нераціональний.
Негативний попит. Ринок знаходиться в стані негативного попиту, якщо більша частина його недолюблює товар (послугу) і погоджується навіть на певні витрати, тільки б уникнути його (це щеплення, стоматологічні процедури, деякі операції, наприклад, по видаленню жовчного міхура).
Негативний попит може мати місце на деякі лікар-ські препарати, які мають значний побічний ефект.
Завдання маркетингу — проаналізувати, чому ринок від-чуває неприязнь до товару і чи може програма маркетингу змінити негативне ставлення ринку за рахунок переробки товару, зниження цін і більш активного стимулювання.
Відсутність попиту. Цільові споживачі можуть бути не за-цікавлені в товарі або байдужі до нього. Завдання марке-тингу — відшукати способи поєднання властивих товару пе-реваг з природними потребами або інтересами людини.
Прихований попит. Бажання споживачів, які неможливо задовольнити за допомогою товарів або послуг, які є на ринку. Завдання маркетингу — визначити величину потен-ційного ринку і створити ефективні товари і послуги, здатні задовольнити попит.
При існуванні попиту, що знижується, — завдання марке-тингу — повернути тенденцію зниження попиту завдяки творчому переосмисленню підходу до запропонованого то-вару.
Нерегулярний попит. У багатьох організаціях збут колива-ється на сезонній, щоденній і навіть почасовій основі, що викликає проблеми недовантаження і перевантаження. За-вдання маркетингу — відшукати засоби згладжування коли-вань у розподіленні попиту за часом за допомогою гнучких цін, засобів стимулювання та інших засобів проштовхуван-ня.
Повноцінний попит. Про нього кажуть, коли організація задоволена своїм торговельним рухом. Завдання маркетингу — підтримувати існуючий рівень попиту, незважаючи на зміни в споживацьких перевагах і конкуренції, що підсилю-ється.
Надмірний попит. У ряді організацій рівень попиту вище, ніж вони можуть або хочуть задовольнити. У даному випад-ку завдання "демаркетингу" відшукати засоби тимчасового або постійного зниження попиту.
Нераціональний попит. Протидія попиту на товари, шкід-ливі для здоров'я, потребує цілеспрямованих зусиль. Напри-клад, наркотичні засоби, алкогольні напої. Завдання мар-кетингу — умовити прихильників відмовитися від своїх упо-добань. При цьому розповсюджуються загрозливі відомості, різко піднімаються ціни і обмежується доступність товару.
При вивченні попиту на лікарські препарати прий-нято розрізняти реалізований (задоволений), незадоволений і попит, що формується.
Реалізований попит — фактична реалізація лікар-ських засобів при достатній і постійній наявності їх в аптечній мережі.
Незадоволений попит — попит на лікарські засоби, які надходять до аптечної мережі в недостатній кілько-сті або нерівномірно.
Попит, що формується, — це попит на нові та ма-ловідомі лікарські засоби.
Аналіз формування попиту на лікарські засоби і прогноз перспектив його розвитку є одним серед голов-них етапів маркетингового дослідження фармацевтич-ного ринку. Попит на ліки залежить від багатьох фак-торів, у тому числі демографічних, соціальних, еконо-мічних, стану громадського здоров'я та ін.
Для вивчення попиту на лікарські засоби найбільш широко використовуються соціологічні дослідження, зокрема, опитування населення і медичного персоналу у вигляді анкетування або інтерв'ю та вивчення думок експертів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Дослідження попиту і пропозиції лікарських засобів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок