Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Роздрібна торгівля. Аптеки як заклади роздрібної реаліза-ції лікарських засобів

Роздрібна торгівля. Аптеки як заклади роздрібної реаліза-ції лікарських засобів

Назва:
Роздрібна торгівля. Аптеки як заклади роздрібної реаліза-ції лікарських засобів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,44 KB
Завантажень:
56
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Роздрібна торгівля. Аптеки як заклади роздрібної реаліза-ції лікарських засобів


У процесі руху товарів від виробника до споживача за-ключною ланкою в системі господарчих зв'язків є роздрібна торгівля.
Роздрібна торгівля — це будь-яка підприємницька діяль-ність, пов'язана з продажем товарів і послуг кінцевому спо-живачеві для особистого некомерційного використання, якщо це населення, і колективного використання або задоволення господарських потреб, якщо це організації чи підприємства.
Роздрібна торгівля відіграє значну роль в економіці, бо є переважною складовою загального товарообігу. Крім того це важлива сфера забезпечення зайнятості завдяки розвиненій мережі торговельних установ, які потребують велику кіль-кість персоналу різної кваліфікації.
Функції, що здійснює роздрібна торгівля, полягають у:
¦ дослідженні кон'юнктури, що склалася на товарному ринку;
¦ визначенні попиту і пропозиції на конкретні види товарів;
¦ пошуку товарів, що необхідні для роздрібної торгівлі;
¦ проведенні сортування товарів при складанні асортимен-ту для продажу;
¦ сплачуванні товарів, одержаних від постачальників;
¦ проведенні операцій з приймання, зберігання, маркуван-ня товару, встановленні ціни;
¦ наданні постачальникам і покупцям транспортно-експе-диторських, консультаційних, рекламних, інформаційних та інших послуг.
Роздрібна торгівля з урахуванням специфіки обслугову-вання споживачів розділяється на стаціонарну, пересувну і посилкову.
Стаціонарна торговельна мережа — найбільш поширена і включає такі форми торгівлі, як: магазини, палатки, кіоски та інше. За асортиментною ознакою магазини класифікуються на спеціалізовані, універмаги, універсами, магазини товарів повсякденного попиту, універсами широкого профілю.
Пересувна торговельна мережа сприяє наближенню то-вару до покупця і оперативному його обслуговуванню. То-му цей вид торгівлі існує в таких формах як торговельні автомати, вагонолавки, торгівля на рознесення, прямий продаж на дому.
Посилкова торгівля використовується для забезпечення населення, підприємств і організацій певною продукцією: книжками, канцтоварами, аудіо-, відео-, теле-, радіоапарату-рою тощо. Роздрібна торгівля за замовленням товару через пошту або за телефоном передбачає такі форми: торгівля із замовленням за каталогом, прямий маркетинг, "директ-мейл", продаж за телефоном (рис. 1.).
Роздрібна реалізація лікарських засобів — це діяльність юридичних і фізичних осіб з медикаментоз-ного забезпечення населення і лікувально-профілактич-них закладів шляхом закупівлі та продажу через ап-течну мережу лікарських засобів з метою отримання прибутку.
Згідно з законодавством України цим видом діяль-ності можуть займатися підприємства (їх об'єднання), установи, організації незалежно від форм власності, громадяни-підприємці, що здійснюють підприємницьку діяльність на території України. Для цього необхідно одержати в МОЗ України у встановленому порядку спеціальний дозвіл (ліцензію) на право займатися роздрібною реалізацією лікарських засобів.
Діяльність у сфері роздрібної реалізації лікарських засобів регулюється законами України "Про підприєм-ництво", "Про захист прав споживачів", "Про підпри-ємства в Україні", "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про лікарські засоби"; "Основами законодавства про охорону здоров'я в Україні", постановами Кабінету Міністрів України та нормативними документами МОЗ України.
Рис. 1. Структура роздрібної торгівлі
Відповідно до законодавства контроль і нагляд за підприємницькою діяльністю у сфері реалізації лікар-ських засобів здійснюють МОЗ України, Ліцензійна па-лата, органи Держфармінспекції України, податкова адміністрація та інші органи та установи.
Роздрібна торгівля відіграє важливу роль у реаліза-ції фармацевтичної продукції, тому що саме вона кон-тактує з кінцевим споживачем, а, отже, має можливість безпосередньо впливати на нього. Серед усіх учасників цієї ланки фармацевтичного ринку в найбільшій кіль-кості представлені аптеки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Роздрібна торгівля. Аптеки як заклади роздрібної реаліза-ції лікарських засобів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок