Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Сучасні системи менеджменту якості

Сучасні системи менеджменту якості

Назва:
Сучасні системи менеджменту якості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,55 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Сучасні системи менеджменту якості


Запровадження систем якості на вітчизняних підприємствах — одна з передумов формування ринкового механізму, його гармонізації та поєднання зі світовою економікою. Це особливо важливо нині, коли у світі почався загальний перехід від тотального управління якістю (TQC) до тотального (всеосяжного) менеджменту якості — TQM. Якщо перший напрямок передбачає управління якістю з метою виконання встановлених вимог на основі контролю, то TQM додатково включає управління метою і власне самими вимогами. ТQM базується на системному підході до розвитку практичних навичок, прийомів і методів ефективного управління підприємством для задоволення споживчих потреб, що постійно змінюються. Цей напрямок діяльності сприяє підвищенню результативності виробництва, а саме: усуванню дефектів продукції; поліпшенню дизайну товару; прискоренню доставки та зниженню вартості продуктів. Отже, визначальною стратегією TQM є всебічне задоволення потреб споживачів. Такий підхід формує склад службових обов’язків вищого керівництва в тотальному менеджменті якості та передбачає участь кожного працівника у виконанні цих завдань (рис. ).
Рис. 30. Обов’язки вищого керівництва в тотальному менеджменті якості
В основу технології менеджменту якості покладено відомий «цикл Шухарта—Демінга», що складається з чотирьох стадій — послідовних етапів дій, котрі забезпечують коригування та ефективний підхід до розв’язання проблем якості (рис. ):
Плануй (plan);
Виконуй (do);
Контролюй або Вивчай (chek or study);
Виконуй коригувальні дії (action).
У нових версіях стандартів ІСО родини 9000:2000 цикл Шухарта—Демінга внесено безпосередньо в текст стандартів ІСО 9001 та 9004. 
Згідно з філософією TQM ефективність управління якістю залежить від трьох головних умов:
глибокого розуміння вищою посадовою особою на підприємстві потреби в постійному підвищенні якості;
інвестування не в обладнання, а в людей;
перетворення або спеціального створення організаційних структур для тотального управління якістю.
Беручи загалом, можна сказати, що TQM складається з таких елементів:
QA — забезпечення якості;
Qpolicy — політика якості;
Qplanning — планування якості;
QI — поліпшення якості.
Забезпечення якості в TQM розуміють як систему заходів, котрі постійно підтримують упевненість споживача в якості продукції. Відповідно суттєво зростає і роль людини та навчання персоналу. У взаємовідносинах постачальників та споживачів велике значення має сертифікація систем якості на відповідність стандартам ІСО . Споживачі активно використовують методи оцінки постачальників, публікують їхні рейтинги, намагаються працювати тільки з одним постачальником продукції певного виду (зрозуміло тільки з найліпшим). Велика увага приділяється також якості процесів, які здебільшого ототожнюються з якістю так званих 5М:
Men — люди (інформація, мотивація, кваліфікація, навчання, трудовий колектив);
Machine — машини (обладнання, пристосування, інструменти);
Material — матеріали (покупні сировина, деталі, напівфабрикати, комплектувальні вироби);
Method — метод (системи організації, стиль керівництва, технологія);
Mileu — середовище (умови для праці).
Поліпшення якості у графічному виразі (рис. ) передбачає постійне поступальне збільшення корисних властивостей продукції.
Таким чином, всеосяжне управління якістю — це концепція, яка передбачає всебічне, цілеспрямоване, скоординоване застосування систем і методів управління якістю в усіх сферах діяльності — від досліджень та конструкторських розроблень до післяпродажного обслуговування — за участі керівників і службовців усіх рівнів з ефективним використанням технічних можливостей. Ясна річ, що концепція TQM дає уявлення лише про загальні підходи до запровадження всіх складових управління, забезпечення та поліпшення якості в повсякденну практику менеджерів. Кожна країна повинна вибрати свій національний шлях до високої якості продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Сучасні системи менеджменту якості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок