Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> реферат: Сучасні товарознавчі аспекти ринку побутових кондиціонерів України

Сучасні товарознавчі аспекти ринку побутових кондиціонерів України / сторінка 2

Назва:
Сучасні товарознавчі аспекти ринку побутових кондиціонерів України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,38 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
). За оцінками аналітиків, продукція цієї цінової категорії займає близько 10% українського ринку кондиціонерів (у фізичному вираженні).
До продукції середнього класу належить кліматична техніка італійських і американських брендів (York, Tadiran, Funai та ін.). Частка ринку, зайнята кондиціонерами цього класу, становить близько 15%.
Продукція бюджетного класу сформована переважно технікою корейських і деяких китайських виробників (Samsung, LG, Gree, Akira, Dekker, Midea, Haier та ін.). Частка її ринку, зайнята продукцією цього класу, становить близько 55%.
І, нарешті, продукція економ-класу — техніка маловідомих китайських брендів.
На думку фахівців, у найближчому сезоні основна конкурентна боротьба розгорнеться у сегментах бюджетного та економ-класу.
Якщо характеризувати кодиціонери за іншою класифікацією – за типом — вони поділяються на промислові, віконні, мобільні (моноблокові і роздільні) і спліт-системи (настінні, підлогові, стельові, касетні, канальні, колонні, а також моно- і мульти-спліт-системи).
Віконні відрізняються простотою забезпечення доступу в приміщення свіжого повітря, але вони громіздкі і створюють шум в роботі, мають обмежені функціональні можливості. Проте, завдяки відносно низькій ціні, вони знаходять певне число своїх покупців. До речі, у багатьох країнах така техніка вважається морально застарілою і її виробництво згортається[2].
У вигіднішому становищі перебувають мобільні кондиціонери (найчастіше ті, що оснащені роликами). Вони виграють в порівнянні з віконними, оскільки не вимагають стаціонарного встановлення. Це не лише зручно, але й вигідно, адже вартість встановлення деяких моделей коливається в межах 15–20 % від ціни самого апарата. Правда, мобільні кондиціонери мають малу потужність, а тому купують їх лише для невеликих офісів й інших подібних приміщень.
Інша справа спліт-системи (більше 60 % ринку) — завдяки компактності, функціональності і різноманітності моделей з широким набором всіляких допоміжних пристосувань лідирують на ринку.
Окремо стоять промислові кондиціонери – системи великої потужності (як правило, вище 7–10 кВт). Які продаються далеко не всі. Говорять, що легше продати 100 спліт-систем, ніж один центральний кондиціонер. Втім, є й інше спостереження: ефективніше встановити центральний кондиціонер на великий об'єкт ніж сотню спліт-систем.
У цілому ж, кількість фірм, які займаються реалізацією кондиціонерів в Україні, є значною, – у великих містах вони обчислюються десятками. До речі, у багатьох з них, як стверджують фахівці ринку, приблизно однаково комерційна діяльність. Жодна фірма не береться з рівним успіхом продавати агрегати всіх торгових марок і цінових категорій. Зазвичай вибирається три-чотири бренди в кожній ціновій категорії, а основний наголос робиться на дві-три відомих марки. Про них покупці і чують від продавців цієї фірми позитивні або негативні відгуки [4].
Отже, проаналізувавши стан ринку побутових кондиціонерів України та розглянувши окремі товарознавчі аспекти, можна зробити висновок про недостатню дослідженість даного ринку, відсутність точних і достовірних прогнозів його розвитку. Це вимагає, в свою чергу, подальших досліджень споживчих властивостей кондиціонерів.


Література:
Вол с. Кондиціонери типу “Спліт”/ С.Вол, П.Зентек // Ринок інсталяцій. – 2007. - №7-8. – с14 – 16.
Літвінчук Г. Скільки проживе кондиціонер? // Ринок інсталяцій .– 2005. - №7-8. – с31.
Мацієвська О. Чи небезпечний кондиціонер // Ринок інсталяцій. – 2005. - №7-8. – с23.
Перович О. Кондиціонери для людей і для комп’ютерів // Галицькі контракти. – 2003. - №17-18. - с52-55.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Сучасні товарознавчі аспекти ринку побутових кондиціонерів України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок