Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Специфічні особливості забезпечення конкурентоспроможності бізнес-організацій різних типів

Специфічні особливості забезпечення конкурентоспроможності бізнес-організацій різних типів

Назва:
Специфічні особливості забезпечення конкурентоспроможності бізнес-організацій різних типів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,60 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Специфічні особливості забезпечення конкурентоспроможності бізнес-організацій різних типів


Специфічні особливості забезпечення конкурентоспроможності бізнес-організацій різних типів розглядаються виходячи з типології бізнес-організацій, наведеній у табл. 6.9.
Типологія підприємств за ознакою їхньої маркетингової орієнтації здійснена за критерієм базової концепції маркетингу, що покладена у основу організації усієї (а не лише маркетингової!) діяльності того чи іншого підприємства. На сьогодні таких альтернативних концепцій відомо п’ять:
виробничо-орієнтована концепція;
продуктово-орієнтована концепція;
концепція орієнтації на продажі;
концепція орієнтації на споживача;
концепція соціально-відповідального маркетингу.
Таблиця 6.9
Типологія бізнесових організацій
Класифікаційна ознака | Різновиди організацій
Фокус уваги (маркетингова орієнтація) організації | Організація, що зорієнтована на виробництво
Організація, що зорієнтована на продукт
Організація, що зорієнтована на продажі
Організація, що зорієнтована на споживача
Організація, що зорієнтована на соціальну відповідальність
Характер взаємодії організації із зовнішнім середовищем | Механістичні організація
Органічні організація
Характер взаємодії організації з людиною | Корпоративна організація
Індивідуалістська організація
Розмір організації | Велика організація
Середня організація
Мала організація
Виробничо-орієнтована концепція є однією з найстаріших у бізнесі. Виробничо-орієнтовна концепція стверджує, що споживачі віддають перевагу доступним та дешевим продуктам. Звідси випливає головне завдання менеджменту виробничо-орієнтованої організації – досягнення високої ефективності виробництва продукції та її оптимальний розподіл. Яскравим прикладом реалізації цього підходу є компанія Генрі Форда, що чудово зарекомендувала себе на автомобільному ринку США на початку ХХ століття. В організаціях, що зорієнтовані на виробництво, домінує філософія “максимальний обсяг виробництва – зниження цін” та відповідна їй стратегія досягнення високих обсягів виробництва та вдосконалення технології; це дозволяє знижувати ціни на продукцію, збільшувати ринкову частку та займати домінуючі конкурентні позиції. Основною стратегією формування конкурентних переваг є стратегія контролю над витратами, а ключовими конкурентними перевагами є, відповідно, продуктивність, низькі виробничі витрати та низька ціна продукції при прийнятному рівні її якості.
Значна частка компаній дотримується продуктово-орієнтованої бізнес-концепції. Її прибічники впевнені у тому, що споживачі віддають перевагу товарам, які пропонують найвищу якість, кращі експлуатаційні властивості та характеристики, а з цього випливає, що менеджмент підприємства повинен сконцентрувати всі зусилля на виробництві високоякісної продукції та її постійному вдосконаленні. Основною стратегією формування конкурентних переваг є стратегія диференціації, а ключовою конкурентною перевагою є, відповідно, неперевершена якість продукції, що виробляється, та послуг, що надаються.
Відповідно до концепції орієнтації на продажі, споживачі за своєю природою ніколи не будуть добровільно купувати всю продукцію, що випускається. Тому підприємство повинно вести агресивну політику продажів і інтенсивно просувати свої товари на ринок. Концепція передбачає, що споживам властива певна інертність і навіть опір; вони зважуються на покупку тільки після тривалих вмовлянь. Також передбачається наявність у підприємства ефективної системи збуту та ресурсів для застосування різних методів просування як засобу стимулювання покупців. Мета таких компаній – продаж вироблених товарів, а не виробництво продукції, котрої потребує ринок. Основними засобами досягнення стійких конкурентних позицій для підприємств, роботу яких організовано на базі цієї концепції, є виключно активні заходи по просуванню товарів та реклама.
Зорієнтований на покупця спосіб мислення вимагає від підприємства визначення споживацьких потреб з точки зору покупця. Прихильники цієї концепції, яка широко відома під назвою “концепції маркетингу” вважають, що запорукою успіху в досягненні цілей організації є визначення потреб цільових ринків та задоволення споживачів більш ефективним, ніж у конкурентів, способами.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Специфічні особливості забезпечення конкурентоспроможності бізнес-організацій різних типів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок