Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Стимулювання збуту фармацевтичної продукції. Стратегія проштовхування товару та стратегія приваблювання споживача до товару

Стимулювання збуту фармацевтичної продукції. Стратегія проштовхування товару та стратегія приваблювання споживача до товару

Назва:
Стимулювання збуту фармацевтичної продукції. Стратегія проштовхування товару та стратегія приваблювання споживача до товару
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,47 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Стимулювання збуту фармацевтичної продукції. Стратегія проштовхування товару та стратегія приваблювання споживача до товару


Стимулювання збуту сприяє наближенню товару до спо-живача, у зв'язку з чим ефективність від стимулювання збу-ту відчувається швидше, ніж від реклами. Розрізняють три типи суб'єктів стимулювання збуту: покупці, посередники, продавці.
До засобів стимулювання збуту для покупців належать:
¦ фінансові;
¦ кредит;
¦ роздавання або розсилання безкоштовних зразків товару;
¦ преміальні продажі, купони;
¦ конкурси та лотереї серед покупців;
¦ використання упаковки;
¦ кампанії розширеного розпродажу товарів;
¦ сервісна політика;
¦ прямий або персональний продаж.
Найбільш важливими засобами стимулювання збуту є фінансові, зокрема в світовій практиці застосовується велика кількість знижок: загальні (прості), складні, "сконто", бонусні, прогресивні, сезонні, експортні, спеціальні, прихова-ні, конфіденційні та ін. (рис. 1.).
Дійовим засобом стимулювання збуту є кредит: коротко-строковий, середньостроковий та довгостроковий. Кредит стимулює збільшення обсягу продажу не тільки дорогих, а й дешевих товарів. Зараз значного поширення за кордоном набувають кредитні картки для комп'ютерних розрахунків, які активно стимулюють збут продукції.
Засобом стимулювання збуту може бути гарант повернен-ня грошей у разі невдоволеності покупця якістю чи спожив-чими властивостями товару.
Рис. 1. Види знижок у рамках стимулювання збуту
Підвищенню зацікавленості покупців сприяє роздавання або розсилання безкоштовних зразків товару. Цей метод може використовуватись і для вивчення думки споживачів про товари-зразки.
Преміальний продаж установлюється як подарунок або без-коштовна видача додаткової кількості товару в разі придбання покупцем необхідної для цього кількості товару.
Нерідко до рекламних оголошень або до упаковки това-рів додаються купони, які дають володарям право придбавати товар дешевше.
Набувають поширення різноманітні конкурси та лотереї, що проводяться серед покупців.
Стимулюванню збуту сприяє і розроблення такої упаков-ки, яка може бути використана багаторазово.
Важливими засобами стимулювання збуту є кампанії роз-ширеного розпродажу товарів, які найчастіше організовують-ся у зв'язку з закінченням сезону. У цьому випадку, при умілому підході маркетологів до розкладки товарів, можуть бути продані не тільки здешевлені товари, але й ті, що реа-лізуються за звичайними цінами.
Сервісна політика передбачає технічне обслуговування проданих виробів та сервісне обслуговування — надання по-купцеві різних послуг щодо доставки та транспортування товарів.
Прямий, або персональний (особистий) продаж — це про-даж товару безпосередньо покупцеві. Ці види продажу пе-редбачають використання праці комівояжерів та торгових агентів для спілкування з кожним окремим споживачем.
Перевагою такої форми просування товару є прямі кон-такти продавців з кінцевими споживачами, індивідуальна робота з ними, що стимулює збут продукції з урахуванням індивідуальних особливостей споживачів. До того ж, персо-нальний продаж служить важливим джерелом інформації про ринок та є каналом прямих і зворотних зв'язків між продавцями та покупцями.
Маркетологи вважають найбільш ефективною формою стимулювання збуту використання праці комівояжерів та тор-гових агентів. Зарубіжні компанії витрачають більше коштів на прямий продаж, ніж на рекламу. Персональний або пря-мий продаж відрізняється гнучкістю та адаптивністю й витрати на його здійснення мають більшу ефективність, ніж витрати на рекламу.
Торгові агенти, як і оптові фірми, належать до посередни-ків, робота яких сприяє збуту продукції. На відміну від оп-тових торговців, які придбавають права на товар (стають його власником) і потім реалізують його підприємствам роз-дрібної торгівлі або організаціям-споживачам, торгові агенти виробника ніколи не володіють правами на товари, які вони продають. Виробник зберігає ці права за собою, сплачуючи агенту комісійні (певний відсоток від грошової угоди).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Стимулювання збуту фармацевтичної продукції. Стратегія проштовхування товару та стратегія приваблювання споживача до товару

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок