Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> реферат: Класифікація ринків

Класифікація ринків / сторінка 2

Назва:
Класифікація ринків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,52 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 

Для потреб і зручностей продавців і покупців на території ринку або поруч можуть відкриватися магазини, заклади громадського харчування, підприємства побутового обслуговування, телефонного зв'язку, каси продажу квитків на транспорт, готелі.
На території відкритого ринку, у критих ринках та павільйонах, де реалізуються продукти рослинного і тваринного походження, повинні бути обладнані спеціалізовані зони з продажу окремих видів продукції: овочів і фруктів, м'яса і битої птиці, яєць, молочних продуктів, риби, меду, олії.
Робоче місце продавця повинно бути належним чином обладнано (криті або відкриті столи, прилавки), мати площу для викладки і зберігання запасів товарів. Одне торгове місце на прилавках (столах) дорівнює одному погонному метру; при продажу продукції (товарів) з транспортних засобів, причепа, візка (у тому числі ручного), у контейнерах, кіосках, палатках — двом повним чи неповним квадратним метрам займаної площі. Усі торгові місця позначаються номерами.
Спеціалізовані зони, ряди прилавків (столів) та майданчики обладнуються інформаційною наочністю про їх призначення. Продавцям забороняється використовувати торгові місця не за призначенням.
На торговому місці продавця (юридичної особи) встановлюється табличка із зазначенням назви, місця знаходження і номера телефону суб'єкта підприємницької діяльності, що організував торгівлю, прізвища, імені та по батькові продавця. Крім того, розміщується копія ліцензії у разі здійснення господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню. За зайняте торгове місце ринок справляє ринковий збір і періодично перераховує кошти до місцевого бюджету. У разі надання продавцям торгових місць на певний термін адміністрація ринку укладає з ними письмові угоди.
Джерелами доходів ринку є послуги, які він надає продавцям за окрему плату. Тарифи плати за послуги встановлюються адміністрацією ринку на підставі калькуляції, узгодженої з місцевим органом влади. Обсяг плати за послуги повинен забезпечити покриття витрат з утримання ринку. Вартість послуг розраховується окремо для фізичних і юридичних осіб залежно від розміщення торгових місць (у приміщенні, на відкритих майданчиках) та асортименту товарів, що реалізується. До платних послуг належать:*
бронювання торгових місць;*
прокат торгового інвентарю, обладнання, засобів вимірювальної техніки, санітарного одягу;*
зберігання особистих речей і продукції в камерах схову, на складах і в холодильниках;*
розрубка м'яса;*
утримання торгового місця в належному стані;*
інформаційні оголошення рекламного та довідкового характеру;*
забезпечення місцями в готелях і на автостоянках за наявності їх на ринку;*
консультації спеціалістів;*
вантажно-розвантажувальні роботи і транспортні послуги;*
приймання для подальшого продажу сільгосппродуктів та інших товарів у бюро торгових послуг.
За видані напрокат санітарний одяг, торговий інвентар, обладнання продавець вносить заставну плату, розмір якої встановлюється адміністрацією ринку. Заставна плата повертається платнику після повернення у робочому стані взятих напрокат інвентарю, санітарного одягу та інших предметів. У разі втрати речей або їх псування продавець відшкодовує ринку завданий збиток з урахуванням внесеної заставної плати.
Засоби вимірювальної техніки, які використовуються продавцями на ринку, повинні бути в справному стані, мати по-вірочне клеймо, а продавці зобов'язані дотримуватися правил користування цими засобами.
Продавці зобов'язані надавати покупцям відомості про товари, не допускати порушення прав споживачів, бути ввічливими, охайно одягненими, відпускати товар упакованим або в тару покупця повною мірою і вагою. На вимогу покупців вони зобов'язані надати їм висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи про відповідність продуктів, що реалізуються, ветеринарно-санітарним нормам.
Працівники ринку повинні бути одягнуті в одяг, що відповідає санітарним вимогам, а контролери повинні мати нагрудну табличку або спеціальну пов'язку на рукаві. Працівники, які безпосередньо продають або надають послуги з продажу продовольчих товарів (продавці, рубачі м'яса та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Класифікація ринків

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок