Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Овочі свіжі

Овочі свіжі

Назва:
Овочі свіжі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,24 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Овочі свіжі


Класифікація овочів
Залежно від того, які органи рослин використовуються в їжу, овочі поділяють на дві групи: вегетативні і плодові.
Вегетативні овочі
Бульбоплідні: картопля, топінамбур.
Коренеплідні: морква, буряки, редиска, редька, пастернак, коренеплідні петрушка та селера.
Капустяні: капуста білоголова, червоноголова, савойська, брюссельська, кольрабі, цвітна, броколі, листкова.
Цибулинні: цибуля ріпчаста, цибуля зелена (перо), цибуля-батун, шніт, порей, шалот, слизун, багатоярусна, часник, черемша.
Зеленні: салат, шпинат, щавель тощо.
Пряносмакові: кріп, острогін, меліса цитринова, коріандр, майоран, фенхель, м'ята тощо.
Десертні: ревінь, спаржа, артишок.
Плодові овочі
Гарбузові: гарбузи, кавуни, дині, огірки, кабачки, патисони.
Томатні: томати, баклажани, перець.
Зернобобові: недостиглі горох, квасоля, боби, цукрова кукурудза.
Крім товарознавчої, існують ботанічна, біологічна і обліково-статистична класифікації.
Обліково-статистична класифікація передбачає розподіл овочів і фруктів на досить великі групи, що зумовлено зручністю статистичного, оперативного обліку і звітності. Групи не співпадають з групами товарознавчої класифікації:
Обліково-статистична класифікація має багато недоліків і не відповідає вимогам ринкової економіки та міжнародним торговельним зв'язкам.
У період активної інтеграції України у світову торгівлю для полегшення статистичного обліку товарів, заповнення митних, банківських, страхових документів необхідно користуватись товарною класифікацією, яка базується на Гармонізованій системі опису та кодування товару.
Бульбоплідні овочі
До бульбоплідних овочів відносять картоплю, топінамбур (або земляна груша — від назви індійського племені топінамбуру).
Картопля — основна овочева культура. В ній міститься, %: крохмалю — 8,0—29,4, білків—0,7—2,6, пектину—0,1—0,5, клітковини—0,9—1,5, цукрів—0,5—1,3, кислот— 0,1, мінеральних речовин (близько 26) — 0,9—1,3; вітаміну С — 5—50 мг%, вітаміни Р, В1, В2 РР, К та ін.
Ботанічні сорти картоплі різняться за формою бульб, забарвленням шкірочки і м'якоті, розміром. Більше ціняться вітчизняні сорти продовольчої картоплі, які мають бульби круглясті і круглясто-овальні, середнього розміру з неглибокими вічками і білою м'якоттю. В кожній країні склались традиційні вимоги до картоплі і особливо до забарвлення м'якоті. Населенню Німеччини, Австрії, Франції, Швейцарії, Бельгії, Нідерландів, Чехії, Словаччини, деяких регіонів Польщі більше до смаку картопля з жовтою м'якоттю; Великобританії — з білою м'якоттю.
Міжнародне Європейське товариство вивчення картоплі прийняло методику оцінки її якості після варіння з виділенням чотирьох типів продовольчої картоплі: тип А—для вінегретів, В —для смаження і переробки, С—для приготування більшості страв, Д—для пюре з дуже борошнистою м'якоттю.
Вітчизняні сорти картоплі близькі до типу С.
Всі сорти картоплі поділяють на: столового, технічного, універсального призначення, для переробки на продукти харчування (сухе картопляне пюре, чіпси тощо), кормові.
Топінамбур вирощують в Україні в незначній кількості. Бульби його вкриті великими наростами, мають подовжену, циліндричну або веретеноподібну форму, солодкого смаку. Топінамбур використовують в їжу як картоплю, з нього виробляють спирт, інулін.
Хвороби і пошкодження картоплі. Картопля уражається грибами, бактеріями, фізіологічними захворюваннями і шкідниками.
Мікробіологічні захворювання: фітофтора, суха гниль (фузаріум), парша (звичайна, порошиста), рак, кільцева гниль, мокра бактеріальна гниль, водяниста гниль, ґудзикова гниль, суха плямистість (макроспоріоз).
Фізіологічні захворювання: дуплястість, потемніння судинної системи, іржава плямистість судинного кільця, задуха (анаеробіоз), підмороження, розтріскування бульб, "сітка" на шкірці.
Пошкодження шкідниками: колорадський жук, картопляна міль (гусениця), дротяник (личинки жуків), совки (гусениці) і нематода.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Овочі свіжі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок