Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Сутність і завдання управління маркетингом на промисловому підприємстві

Сутність і завдання управління маркетингом на промисловому підприємстві

Назва:
Сутність і завдання управління маркетингом на промисловому підприємстві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,07 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Сутність і завдання управління маркетингом на промисловому підприємстві


Управління маркетингом — це аналіз, планування, організація, мотивація та контроль за здійсненням заходів, розрахованих на встановлення, зміцнення і підтримку взаємовигідних обмінів із цільовим ринком для досягнення конкретної мети підприємства.
Багато спеціалістів під управлінням маркетингом передбачають реалізацію ретельно продуманої інтегрованої політики підприємства на ринку, що забезпечує:*
цільову орієнтацію ринкової діяльності підприємства на забезпечення потреб суб'єктів промислового ринку;*
комплексність цієї діяльності, яка проявляється в чіткій послідовності — від задуму товару до його використання;*
урахування перспектив щодо вдосконалення товарного асортименту відповідно до потреб та умов використання.
Основні завдання управління маркетингом:*
формування цілей промислового підприємства та визначення шляхів їх досягнення:—
повернення капіталовкладень;—
одержання прибутку;—
вихід на новий ринок;—
збільшення частки підприємства на ринку;—
упровадження у виробництво нового товару тощо;*
формування організаційної структури маркетингу підприємства, визначення повноважень, відповідальності за реалізацію маркетингових заходів;*
аналіз ринку, попиту, конкуренції, поведінки споживачів тощо;*
розробка і реалізація маркетингових програм щодо створення та освоєння нових засобів виробництва;*
підготовка планів закупівель матеріально-технічних ресурсів;*
формування виробничого плану;*
визначення відповідних стимулів (моральних та матеріальних) для працівників з метою досягнення поставлених цілей.
Управління маркетингом здійснюється за допомогою організації маркетингової діяльності на підприємстві (служби маркетингу), розробки і реалізації програми маркетингу та контролю.
Функції і види організаційних структур служби маркетингу
Організаційна структура служби маркетингу це прийнятна для підприємства система підпорядкованості підрозділів служби маркетингу і взаємодії між ними стосовно володіння, використання та передавання інформації з метою прийняття обґрунтованих рішень і контролю за їх виконанням.
Не існує універсальної схеми організації маркетингу. Тому кожне підприємство створює відділ (службу) маркетингу для досягнення маркетингових цілей (виявлення незадоволеного попиту покупців, розширення промислового ринку, збільшення прибутків тощо). Водночас структура маркетингової служби значною мірою
залежить від стратегічних і оперативних планів, розміру ресурсів підприємства, специфіки виготовлюваної продукції і ринків, на яких вона реалізується.
Кожне підприємство формує маркетингову структуру самостійно, використовуючи ту чи іншу її модель. Разом з тим існує кілька типових моделей, насамперед інтегровані та неінтегровані маркетингові структури.
Неінтегровані маркетингові структури це сукупність відповідних підрозділів, вплив яких на споживача не скоординований (рис. 12.1, а).
Діяльність інтегрованих маркетингових структур є комплексною, тобто вони управляються з одного координуючого центру (рис. 12.1, б).
Інтегровані маркетингові структури можна утворювати за функціональним чи товарним принципом, з орієнтацією на споживачів чи ринки, з лінійною чи матричною взаємозалежністю окремих складових.
Найпоширенішою організаційною структурою відділу маркетингу є функціональна (рис. 12.2). Вона ґрунтується на підпорядкуванні спеціалістів з різних сфер маркетингу віце-президентові, який координує їх діяльність. Кількість таких функцій можна збільшувати чи зменшувати залежно від масштабів і цілей діяльності фірми. Проте якщо функцій стає надто багато, їх слід об'єднати у дві групи — ресурсні та програмно-цільові. Тоді менеджер з ресурсів управлятиме обслуговуванням покупців, рекламою, просуванням товарів на ринку і маркетинговими дослідженнями, а менеджер з програм — відповідно плануванням виробництва конкретних товарів, розширенням їх асортименту.
Призначення функціональної організаційної структури: характерна для великих підприємств з невеликим асортиментом продукції і незначною кількістю ринків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Сутність і завдання управління маркетингом на промисловому підприємстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок