Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Алкогольні напої

Алкогольні напої

Назва:
Алкогольні напої
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,85 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Алкогольні напої


План
Спирт, горілка.
Лікеро-горілчані вироби.
Інші напої. Спирти.
Якість, пакування, маркування, зберігання алкогольних напоїв.


1.Алкогольні напої входять в групу смакових товарів. Смакові товари – це різноманітні за хімічною природою продукти, які збуджують центральну нервову систему і стимулюють роботу харчового каналу.
алкогольні (спиртні) напої – спирт, горілка, ром, віскі, лікеро-горілчані вироби, вина, коньяки;
слабоалкогольні напої – фруктові, головані напої, мінеральні води, фруктова – ягідні соки, сиропи, екстракти, морси;
чай, кава і кавові напої;
прянощі, ароматичні речовини і приправи;
тютюнові вироби.
Спирт. Для харчових цілей використовують тільки етиловий спирт, який у значних дозах отруйний. Його одержуються із картоплі, зерна злакових культур, цукрового буряка і т.д.
В залежності від ступеня очищення спирт етиловий ректифікований випускають трьох сортів: екстра міцністю 96,5% об.; вищої очистки – 96,2% об., і питний випускають міцністю (95±0,2% об.) Для виробництва використовують спирт вищої очистки, який виготовляють із зерна і картоплі.
Горілка – готується із сприту ректифікату змішуванням його з пом’якшеною водою, обробленою активованим вугіллям і профільтворваною.
При фільтруванні через активоване вугілля із суміші поглинається 25-40% сивушних масел і 10-17% ацетальдегіду. Тому якість горілки можна помітити за рахунок зниження швидкості фільтрування.
Асортимент горілки формується за такими ознаками: міцністю – від 40 до 45%; використаним спиртом – із сорту екстра (Пшенична, Столична, Московська особлива, Польська); із вищої очистки - Руська.
Смак горілки повинне бути м’яким без небажаних присмаків; запах – специфічний, без стороннього присмаку, рідина має бути прозорою без сторонніх включень і осаду. Останнім часом асортимент горілок різко розширився і майже кожний лікеро-горілчаний завод впровадив у виробництво нові види.
2. Лікеро-горілчані вироби залежно від вмісту спирту, цукру, смакових, і ароматичних (особливостей ділять на солодкі (лікери міцні, лікери десертні, лікери емульсійні, креми, наливки, настойки, напої десертні, пунші, коктейлі), і гіркі (настойки гіркі, бальзами). Для їх виготовлення використовують різноманітну сировину, частину якої переробляють і отримують спиртовані соки, морси, або настої, ароматні спирти, тощо.
Приготування лікеро-горілчаних виробів полягає в зміщуванні компоненті (купажування), коректуванні купажів, фільтруванні, витримці виробів.
Лікери характеризуються підвищеною екстрактивністю і ароматом. В залежності від вмісту спирту і цукру лікери ділять на міцні, десертні, емульсійні і креми.
Лікери міцні одержують переважно з ароматних спиртів і настоїв з ефірної сировини.
Вони містять 35-45% спирту, відрізняються органолептичними властивостями. Вони містять 25-50 і 1000 см3 цукру.
Лікери десертні містять 25-35% спирту і 30-50 г 100 см3 цукру. Вони готуються на фруктово-ягідних соках і морсах.
Емульсійні лікери – непрозорі, міцністю 18-25%, вмістом цукру 15-35 г /100 см3.
Креми відрізняються невисокою міцністю (20-23% об.) і високим вмістом цукрів (50-60 г/100 см3). В їх асортимент входять такі види: абрикосовий, вишневий, полуничний, малиновий, горобиновий, чорносмородиновий, шоколадний.
Кожний з них характерний своїм смаком та кольором.
Наливки містять невелику кількість спирту (18-20% об.) і високу цукру (28-40 г/100 см3) і готується на спиртових соках і морсах.
Настойки ділять на солодкі, напівсолодкі, напівсолодкі слабоалкогольні і гіркі або міцні. Одержують їх купажуванням спиртованих настоїв або ароматних спиртів з фруктово-ягідними морсами, цукровим сиропом і водою. Солодкі настойки їх міцність у межах 16-25% об., а гірких – 230=60%/ об. Спирту.
Українська горілка з перцем має в своєму складі ароматичний спирт червоного перцю, а при розливі в пляшки кладуть два стручки перцю.
3.Бальзами – це міцні алкогольні напої (35-45%/об.) – це міцні з використанням багатокомпонентного складу, пряної ефіроолійної сировини, натуральних соків, меду, цукрових сиропів та інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Алкогольні напої

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок