Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Логістика рекреації: сутність, методи, моделі 

Логістика рекреації: сутність, методи, моделі 

Назва:
Логістика рекреації: сутність, методи, моделі 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,72 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Логістика рекреації: сутність, методи, моделі 


Рекреація – поняття, близьке до туризму, але більш широке. З англ. мови «Recreation» перекладається як відпочинок, розваги. Отже рекреація – це процес, змістом якого є відпочинок людей у період вільного від роботи часу. Таке розуміння рекреації збігається з тим, що наводиться в літературі [1, с.9]. Разом з тим, так як туризм розуміється також, як індустрія туризму, можна говорити про рекреацію як сферу рекреації, тобто сукупність підприємств і галузей, які задовольняють сучасні потреби громадян у цивілізованому, зручному, забезпеченому всім необхідним відпочинку, який дійсно гарантує відновлення фізичних, духовних та нервово-психічних сил людини. Основою рекреації, як і туризму, є рекреаційні ресурси. Їхня економічна оцінка являє собою вартісний вираз натуральних природних властивостей та соціального значення рекреаційних ресурсів, їх екологічного стану, а також економічного ефекту від реалізації конкретної пропозиції. Їхня логістична оцінка (потенціал) – це максимально можливий потік рекреантів, який не зашкодить стану самих ресурсів, екології регіону їх знаходження, умовам життя місцевого населення. Отже логістика рекреації (як і логістика в туризму, що показано в роботах автора [2;3;4]), основним предметом має потоки рекреантів (туристів), які надходять в місця знаходження рекреаційних (туристичних) ресурсів. Ці потоки є дуже різноманітні за складом рекреантів, їхніми потребами, географічними напрямками, фінансовими можливостями тощо, але в місці споживання рекреаційної послуги (на об’єкті рекреації) потоки рекреантів можна виміряти за допомогою таких уніфікованих показників, запропонованих автором, як потужність потоку (кількість рекреантів на певний момент часу), інтенсивність потоку (кількість рекреантів за певний відрізок часу), щільність потоку (густота рекреантів на один км2 рекреаційної площі на певний момент часу), ритмічність потоку (тобто його регулярний, сталий характер). Звідси повстає проблема визначення логістичного потенціалу всіх видів рекреаційних ресурсів, тобто окреслення максимально можливого рекреаційного навантаження на конкретний рекреаційний ресурс, що не зашкодить сталому розвитку рекреаційної системи. Кількісна характеристика логістичного потенціалу рекреаційного ресурсу повинна бути пов’язана з видами рекреаційної діяльності, що генерується рекреаційним ресурсом та середовищем даного ресурсу. Так, якщо середовищем є земля (суходіл), то її рекреаційним (туристичним) ресурсом можуть бути гори. Цей ресурс генерує такі види рекреації (туризму) як альпінізм, скелелазіння, спелеотуризм, трекінг, екологічний туризм та ін. Водне середовище з ресурсом «річка – озеро – море - канал» генерує різні види водного відпочинку (туризму): круїзм, яхтинг, підводне плавання, дайвинг, спуск на плотах (рафтинг), плавання на човнах, рибальство тощо. При цьому слід враховувати показники допустимого рекреаційного навантаження на природні ландшафти, які є сталими величинами (табл. 1) 
Таблиця 1. Допустиме рекреаційне навантаження на природні ландшафти.
Типи території | Рекреаційне навантаження
Літо, чол./км2 | Зима, чол./км2
Низовинні території | 80 – 120 | 16 – 48
Горбисті території, височини | 100 – 150 | 30 – 50
Гірські території | 120 – 200 | 50 – 100  
За допомогою таблиці 1 можна розрахувати логістичний потенціал (тобто допустиме рекреаційне навантаження), наприклад, для національного парку в Карпатах площею 100 км2 – для гірськолижного туризму або турбази на Південному березі Криму площею 1 км2 – під літній відпочинок на березі моря (плавання, загоряння, екскурсії) тощо [5, с.43].
Відповідно початковою і програмуючою ланкою розвитку рекреаційної системи мають бути рекреаційні ресурси, відповідно до логістичного потенціалу (пропускної спроможності) яких повинні формуватися потоки рекреантів, а їхні потреби в комплексі необхідних послуг (проживання, харчування, перевезення, програмно-інформаційне забезпечення) мають забезпечуватися розвитком відповідної матеріально-технічної бази відпочинку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Логістика рекреації: сутність, методи, моделі 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок