Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Збутова політика в зовнішньоекономічній діяльності підприємств фармацевтичного профілю

Збутова політика в зовнішньоекономічній діяльності підприємств фармацевтичного профілю

Назва:
Збутова політика в зовнішньоекономічній діяльності підприємств фармацевтичного профілю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,66 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Збутова політика в зовнішньоекономічній діяльності підприємств фармацевтичного профілю


У міжнародній торговельній практиці, як правило, вико-ристовується два методи здійснення комерційних операцій: прямий і непрямий.
Прямий метод передбачає встановлення прямих зв'язків між постачальником (експортером) і кінцевим споживачем (імпортером) та подальше постачання (закупівлю) товару на підставі договору купівлі-продажу.
Прямий метод частіше використовується у випадках:
¦ продажу чи закупівлі на зовнішніх ринках промислової сировини на підставі довгострокових контрактів;
¦ експорту великогабаритного і дорогого обладнання;
¦ експорту стандартного дрібносерійного обладнання через власні закордонні філії і дочірні компанії, що мають свою роздрібну мережу;
¦ закупівлі сільгосппродукції безпосередньо у фермерів-виробників.
Непрямий метод передбачає купівлю і продаж товарів че-рез торговельно-посередницьку ланку на підставі спеціаль-ного договору (угоди) з посередником, який обґрунтовує ви-конання останнім певних зобов'язань, пов'язаних з реалі-зацією товару продавця. Непрямий метод доцільний при:
¦ реалізації другорядних видів продукції;
¦ постачанні товарів на віддалені і недостатньо вивчені ринки, ринки малої ємкості;
¦ просуванні нових товарів;
¦ відсутності в країнах-імпортерах власної збутової мережі, а також, коли ринки деяких товарів цілком монополізо-вані і, таким чином, недоступні для встановлення прямих контактів між експортером та імпортером. Комбінований або змішаний метод збуту зустрічається не
дуже часто і здійснюється через організації, до складу яких входять власні збутові структури виробника і незалежні збу-тові фірми. Прикладом можуть служити спільні підприємства. Вибір методу організації збуту на зовнішньому ринку без сумніву залежить від цілей підприємства-експортера, його розміру, характеру товару. Разом з тим, існують загальні фактори, які не пов'язані з виробником та його товаром, але які необхідно враховувати при виході на зовнішній ринок. До них належать:
¦ наявність каналу збуту чи умов для його створення;
¦ обсяг продажу, який повинен відповідати каналу збуту, його потужності, а не потенційній ємкості ринку;
¦ витрати збуту, до яких відносять витрати щодо організації і подальшого вмісту каналу збуту;
¦ потреба в інвестиціях, якщо обраний комбінований метод збуту;
¦ персонал, який за своїм складом і кваліфікацією пови-нен відповідати товару, що продається, і структурі кана-лу збуту;
¦ ризик, який розподіляється між учасниками каналу збуту залежно від обраного методу збуту;
¦ контроль, ступінь якого для фірми-виробника зменшу-ється або він зовсім відсутній залежно від рівневої струк-тури каналу та методу збуту;
¦ гнучкість, тобто можливість фірми ефективно перебуду-вати канал збуту відповідно до змін на ринку, обсягів продажу товару тощо.
Сучасна політика держави і реформа у сфері лікар-ського забезпечення населення України переслідує цілі підвищення його ефективності шляхом раціонального поєднання вітчизняних та імпортних лікарських засобів на українському фармацевтичному ринку.
З іншого боку, розвиток вітчизняної фарміндустрії, наближення її до міжнародних стандартів дає реальну можливість виходу на зовнішні ринки.
Здійснення експортно-імпортних операцій потребує використання тих методів розподілу і реалізації фар-мацевтичної продукції, які відповідатимуть можливос-тям зацікавлених сторін і законодавству України.
Особливість лікарських засобів як товару і пов'язані з цим законодавчі обмеження щодо їх увезення-вивезення, рівень розвитку зовнішньоекономічних зв'язків і певна новизна ринку України для іноземних контраген-тів, сформована ринкова інфраструктура у сфері роз-поділу продукції і її економічне становище показують переважність непрямого і комбінованого методів розпо-всюдження лікарських засобів.
Зараз іноземні фармацевтичні фірми, що зареєстро-вані в Україні, здійснюють свою діяльність шляхом від-криття представництв, через систему дистриб'юторів або створення спільних підприємств.
Вже розгорнута діяльність біля 300 представництв зарубіжних компаній, серед яких такі відомі на світово-му фармацевтичному ринку як "Pfizer" (США), "Smith-Kline Beecham" (Велика Британія-США), "Schering-Plo-ugh" (США), "Bayer AG" (Німеччина), "Gedeon Richter" (Угорщина), "Asta Medica" (Німеччина), "Bristol-Myers Squibb" (США-Франція), "Glaxo Wellcome" (Велика Британія), "KRKA" (Словенія), "Lek" (Словенія) та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Збутова політика в зовнішньоекономічній діяльності підприємств фармацевтичного профілю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок