Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Мерчандайзинг - інструмент для підвищення продажів

Мерчандайзинг - інструмент для підвищення продажів

Назва:
Мерчандайзинг - інструмент для підвищення продажів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,80 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Мерчандайзинг - інструмент для підвищення продажів


В даний час в Україні з великою швидкістю розвиваються новітні бізнес-технології. Серед них можна відзначити і мерчандайзинг (merchandising) - систему методів по оформленню торговельної зали і розташуванню товарів на полицях, які спонукають покупця здійснювати максимальну кількість покупок в даному місці та за даною ціною. Основними функціями мерчандайзингу є:
1. Попередній огляд місць продажу продукції, відвідування складу і вивіз товару у торговельну залу.
2. Викладка продукції на місцях продажу згідно з рішенням мерчандайзингу кампанії.
3. Розміщення цінників у місцях продажу.
4. Розміщення рекламних матеріалів на місцях продажу товарів і у торговельній залі.
Світовий досвід свідчить, що обсяги продажу товару можна збільшити майже на 400-600%, якщо правильно викласти і розмістити товар на полицях. Ідеальне розміщення товару-рівень очей і рук, тобто третя-четверта полиця знизу. Надалі-справа за ротацією дисплеїв, перевіркою наявності та працездатного стану зовнішньої і внутрішньої реклами, оцінка можливостей розвитку (розміщення додаткових місць продажу-поличок, дисплеїв та ін). Приблизно так виглядає мерчандайзингова частина одного з візитів в торговельну точку, яку щодня здійснює мерчандайзер компанії.
Таке прискіпливе ставлення до викладки товарів у будь-якій роздрібній торговельній мережі цілком виправдане, а війни мерчандайзерів компаній за «золотоносні полиці» цілком не випадкові. Адже вартість 1 метру такої полиці в престижному продовольчому магазині складає від 100 до 400 гривень [1, с.64].
Не новина, що рівень продажу можна змінити за допомогою переміщення товару з рівня на рівень. Наприклад, при піднятті товару з рівня колін до рівня стегон його рентабельність збільшується на 27%. Переміщення товару з рівня стегна до рівня рук призводить до збільшення його продажу ще на 35%, а з рівня рук до рівня очей - на 67%. При переміщенні ж продукту відразу з рівня колін до рівня очей складає 73%. Популярність товару, який розташований вище рівня брів у межах 20-40см, на 24% нижче, ніж якби він знаходився на рівні очей [1, с.63].
Експерти звертають увагу на такий метод збільшення продажу за допомогою полиць, як сусідство з так званими товарами «магнітами», тобто найбільш популярними товарами. Розміщення товару поряд з товарами -«магнітами» значно збільшують збут товару - «супутника» [1, с.65].
Викладка товару також повинна організовувати запозичення популярності слабкими марками у сильніших. Для цього сильні марки починають і закінчують ряд на полиці. Таким чином, менш знайомі користувачеві товари перебуватимуть в межах «стін фортеці», організованих сильними товарами, і перейматимуть у них додаткову увагу покупців [2, с.57].
Величезну зацікавленість і увагу привертає до себе різноманітність товару. Коли людина бачить велику кількість продукції, йому завжди хочеться будь-що придбати з різнокольорової, гарної маси - спрацьовує інстинкт споживання. Тому команда мерчандайзерів прагне розмістити спокусливі товари на видному місці і у великій кількості, тим самим викликати у покупця належний імпульс, спрямувавши його на певний продукт.
Також для кожного виду продукту важливо чітке та правильне заповнення цінника та використання POS-матеріалів. Краще за все, якщо весь спектр продукції розміщений в одному блоці, і на полицях відсутній прострочений товар. При цьому слід пам'ятати, що нижні полки секцій в магазинах без самообслуговування не показні, а в супермаркетах на них приходиться  лише 5% від продажів всієї точки продажу. Тому слід прагнути до вертикальних марочних блоків.
Провівши власні дослідження в роздрібній торговельній мережі міста на конкретному товарі-соки Sandora, можна виділити ряд закономірностей:
1. продукція розміщена  вертикальними асортиментними блоками;
2. Визначена топ-позиція, яка розміщена на рівні очей;
3. На верхніх полицях розміщена продукція в упаковках великого об'єму (1,5 та 2л), а на нижніх-малого(0,5л);
4. Розміщені додаткові точки продажу (холодильники, стійки);
5.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Мерчандайзинг - інструмент для підвищення продажів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок