Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Товарні знаки і упаковка

Товарні знаки і упаковка

Назва:
Товарні знаки і упаковка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,74 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Товарні знаки і упаковка


План
Товарний знак. Основні функції товарного знаку.
Якість фармацевтичного товару та управління.
Товарна політика підприємства.
Упаковка виконує такі важливі функції товару.


Товарний знак. Основні функції товарного знаку.
Товарний знак (торгова марка, фірмовий знак) — зареєстроване в установленному порядку позначення, присвоєне товару для його відмінності від інших та вказівки на його виробника (підприємство, фірму).
Він являє собою рисунок (символ, знак), певне поєднання букв, чисел.
Товарний знак реєструється в державних закладах України та користується правовим захистом. Такий знак захищає виняткові права виробника-продавця на користування маркою чи емблемою.
З позицій маркетингу (або виробничої та комерційної діяльності) — це особливий символ товарної відповідальності, який визначає, кому належить виняткове право розпоряджатися даним товаром, отримувати прибуток, але разом з тим нести відповідальність за постачання неякісного товару.
Основні функції товарного знаку — свідчити про високу якість товару, викликати довіру покупця завдяки добрій репутації власника товарного знаку.
Прагнення зареєструвати товарний знак обумовлено і економічними причинами: марочні (фірмові) товари, як правило, ціняться на 15-25% вище, ніж немарочні. Реєстрація товарних знаків необхідна для боротьби з конкурентами, реклами товарів, ознайомлення з ними комерційних структур та покупців, а також для можливого продажу ліцензій на товарні знаки.
В умовах застосування комп'ютерної техніки використовується штрихове кодування. У західних країнах на 99% продукції, яка виробляється, наноситься штрихове кодування.
За суттю штриховий код — спосіб уведення інформації до ЕОМ, внаслідок цього відбувається облік товарів за параметрами та кількістю. З'являється можливість практично одно-моментно стежити за станом попиту, споживчими перевагами, динамікою та змінами структури наявності товару.
2. Якість фармацевтичного товару та управління його.
Якість товару є основною складовою його конкурентоспроможності та охоплює безліч компонентів:
¦ техніко-економічні показники якості технології його виготовлення та експлуатаційні характеристики.
Наприклад, для лікарських засобів це повинен бути розпад таблетованих лікарських форм; дисперсність, однорідність м'яких лікарських форм і т. ін.;
¦ екологічні показники, які характеризують відповідність товару вимогам захисту навколишнього середовища та базуються на раціональному природовикористанні;
¦ ергонометричні показники — пов'язані з урахуванням властивостей та особливостей людського організму та передбачають дотримання гігієнічних, антропометричних, фізіологічних, психологічних та інших норм;
¦ естетичні показники, які визначають зовнішню форму та вигляд продукції, її дизайн, привабливість, виразність, емоційність впливу на споживача і т. ін.;
¦ відповідність продукції обов'язковим стандартам якості; особливому посиленню вимог нині у більшості країн надається стандартам якості, які забезпечують екологічну чистоту, високий ступінь уніфікації продукції, заходи безпеки та захисту здоров'я людини;
¦ забезпечення патентної чистоти та патентного захисту товару. При наявності ліцензійної угоди, яка дозволяє виробляти продукцію за даною технологією, підприємство-виробник може її виробляти для продажу, як правило, тільки на своєму внутрішньому ринку, якщо в угоді не було спеціально обумовлено право постачання товару на експорт. Відсутність патентної чистоти робить продукцію неконкурентоспроможною на відповідному ринку та є серйозною перешкодою для розвитку експортної діяльності. Окрім якості, конкурентоспроможність охоплює маркетингову та комерційну складові, що в сукупності виявляється в ціні продажу або в ціні придбання товару.
Маркетингова складова демонструє переваги та недоліки на рівні конкурентоспроможності товару за характером та якістю досліджень ринку та запитів кінцевих споживачів, ступеня ефективності роботи щодо просування товару на ринок.
Комерційна складова конкурентоспроможності свідчить про якість комерційної роботи в порівнянні з фірмами-конкурентами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Товарні знаки і упаковка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок