Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Маркетингове дослідження підприємництва (на прикладі Первомайського регіону)

Маркетингове дослідження підприємництва (на прикладі Первомайського регіону)

Назва:
Маркетингове дослідження підприємництва (на прикладі Первомайського регіону)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,03 KB
Завантажень:
354
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Маркетингове дослідження підприємництва (на прикладі Первомайського регіону)


У квітні 2007 року було проведене опитування роботодавців Первомайська. Це опитування є елементом процесу стратегічного планування економічного розвитку з залученням громади - проекту, який визначатиме економічне майбутнє міста. Метою опитування було отримання корисної та достовірної інформації для членів Експертного комітету стратегічного планування (ЕКСП) стосовно думки тих, хто здійснює інвестиції та створює робочі місця в Первомайському. Серед питань анкети були історія та статус підприємства, характер бізнесу, робоча сила та персонал, інформація про розміщення підприємства, послуги, що надаються органами влади, та стосунки з ними, а також загальна думка про місто як середовище для ведення бізнесу.
Під час дослідження було заповнено 44 анкети. Серед компаній у переліку для опитування були найбільші роботодавці міста, а також вибірка малих і середніх підприємств. Тридцять два з 44 обстежених підприємств забезпечують роботою менш ніж 50 працівників кожне. У опитуванні прийняли участь також чотири великих підприємства на яких працює понад 500 осіб. У цьому звіті містяться узагальнені відповіді всіх підприємств.
Для отримання якомога повніших і відвертіших відповідей, респондентів запевнили, що цей звіт не буде містити посилань на конкретні підприємства, а інформація в анкетах буде конфіденційною.
Були виявлені відмінності у відповідях між підприємствами, що належать до різних галузей економіки, а також між великими підприємствами та представниками малого й середнього бізнесу. Тому частину даних було проаналізовано з урахуванням цих відмінностей.
Звичайно опитування 44 підприємств не може абсолютно відобразити думку всієї бізнесової спільноти Первомайського, але ці підприємства, - як традиційні роботодавці, так і динамічний, зростаючий сектор малих і середніх компаній, - репрезентують значну частину місцевої економіки, і дають можливість порівняти результати цього опитування з результатами аналогічних опитувань, проведених в 25 інших містах України.
На опитаних підприємствах працює 4759 осіб (у т.ч. 391 - жителі передмість, що становить 8,2%). Якщо врахувати, що всього у місті налічується 43466 зайнятих осіб, то фактично опитані працедавці 11,95% працюючих у місті. Вибірка є репрезентативною.
Основні результати дослідження:
1. Місцева економіка виявляє ознаки консолідації після нещодавніх процесів приватизації, які супроводжувалися становленням і зростанням динамічного сектора малих і середніх підприємств. Місцеві підприємці незадоволені загальною економічною ситуацією в країні, національним законодавством, низьким рівнем інвестицій, бюрократизмом (особливо щодо ліцензування, надання різноманітних дозволів та виділенням земельних ділянок), а також рівнем професіоналізму службовців.
2. Загальна кількість працівників на всіх підприємствах-респондентах зараз складає понад 4700, а наступного року планується створити ще близько 480 робочих місць. Рушійною силою у створенні нових робочих місць є малі та середні підприємства, особливо сфери торгівлі, обслуговування та будівництва, де респонденти найбільш позитивно оцінюють перспективи на наступні роки. Лише одне з великих машинобудівних підприємств планує дещо збільшити кількість робочих місць.
3. Стан ринку праці визначається такими важливими параметрами:*
44,9% працюючих - жінки;*
15% працюючих мають вищу освіту;*
жителі передмість складають 8,2% (у 2006 році їх було близько 8,4%).
Ці величини мають стабільну тенденцію до зростання, крім кількості  працівників, що проживають за межами міста.
4. Експортна орієнтація місцевої економіки є доволі низькою. За межі України експортується  лише   18%   продукції.   Однак,   експортерами   є  лише   шість підприємств. Тільки дві компанії експортують більше половини своєї продукції. Саме ці підприємства володіють часткою експортного потенціалу міста у 77% . Країни СНД не є основним партнером для жодного з підприємства міста.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Маркетингове дослідження підприємництва (на прикладі Первомайського регіону)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок