Головна Головна -> Реферати українською -> Логістика, товарознавство -> Аналітико-прикладний погляд на підходи щодо визначення рівнів маркетингу відносин

Аналітико-прикладний погляд на підходи щодо визначення рівнів маркетингу відносин

Назва:
Аналітико-прикладний погляд на підходи щодо визначення рівнів маркетингу відносин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,76 KB
Завантажень:
461
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Аналітико-прикладний погляд на підходи щодо визначення рівнів маркетингу відносин


Вітчизняна підприємницька сучасність диктує торговельним підприємствам жорсткі умови виживання, що обумовлюється нестабільністю політико-економічної ситуації, відсутністю чіткого визначеного курсу розвитку держави на макро- і мікроекономічному рівнях, наростаючим впливом тенденцій, пов`язаних з тиском конкурентного середовища, зміною вектору відносин в суспільстві в сторону підвищення частоти комунікацій, постійно зростаючою інтерактивністю контрагентів, громадськості тощо.
Складні реалії сьогодення вимагають від керівників і спеціалістів підприємств пошуку нових, більш ефективних підходів до ведення господарської діяльності, що, а нашу думку, найкращим чином може бути втілено шляхом застосуванням на підприємстві інструментарію маркетинг відносин.
Метою дослідження, є аналіз підходів до визначення рівнів маркетингу відносин. Проблемами досліджень в цьому напрямі займалися такі видатні вчені як М. Ваш , Ф. Котлер, К. Меллер, К.Халлінен тощо.
В процесі маркетингової взаємодії підприємства послідовно проходять певні рівні, що характеризуються встановленням різного роду відносин. Одним з найбільш цікавих, на нашу думку, методів аналізу маркетингу відносин з погляду управлінської перспективи є багаторівневий аналіз, в основу якого покладена чотирьохрівнева мережна модель, запропонована К. Меллером [2]. Розглянемо кожний з цих рівнів стосовно до розробки мережних маркетингових стратегій підприємства.
Перший рівень - галузь як мережа . Цей рівень припускає маркетинговий аналіз становлення, розвитку і структурування мережі. У даному випадку основною проблемою є формування цілісної маркетингової стратегії не окремого підприємства, а мережі в цілому.
Другий рівень - компанія в мереж. Цей рівень припускає вивчення позиції кожного підприємства в мережі. Найважливіше значення має аналіз маркетингової стратегії підприємства: які позиції в мережі воно займає, яким чином їх утримує і захищає.
Третій рівень - управління відносинами.. На цьому рівні розробляються різні спільні програми відносин між підприємствами: інформаційного обміну, навчання персоналу, розробки і висування на ринок нової продукції та інше.
Четвертий рівень - управління індивідуальними відносинами обміну. Основна задача маркетингу на цьому рівні — створення, підтримка і розвиток довгострокових індивідуальних відносин як зі споживачами, так і з постачальниками.
На думку угорської вченої М. Ваш маркетинг відносин має трьохрівневу структуру: перший рівень характеризується фінансовим зв`язком, коли ступінь задоволення покупців і потенційна підтримка конкурентної переваги є низькими; другий рівень – соціальним зв`язком, характеризується помірними оцінками означених індикаторів, третій - структурний зв`язок - ступінь задоволення покупців і потенційна підтримка конкурентної переваги – високі [1].
Поклав за основу означені нею типи відносин на кожному рівні, нами вони були адаптовані через призму розгляду маркетингу відносин не як окремого самостійного виду діяльності, а з погляду інтеграції його в систему управління торговельних підприємств.
Отже, на першому рівні підприємство зосереджую свою діяльність на потенційних суб`єктах взаємодії, спостерігається мінімальний рівень поінформованості суб`єктів взаємодії про діяльність підприємства, налагоджуються лише фінансові зв`язки.
На другому рівні увага зосереджується на перспективних суб`єктах відносин, з якими спостерігається активна маркетингова взаємодія, підприємство встановлює перші зобов`язання, виникають відносно стійкі соціальні відносини.
Третій рівень характеризується ефективно налагодженими відносинами в рамках якісно функціонуючої маркетингової системи взаємодії підприємства, високим рівнем відповідальності між партнерами, підприємством і покупцями, спостерігається орієнтація на повне задоволення потреб суб`єктів взаємодії, встановлюються структурні відносини, тобто спостерігається інтеграція інтересів підприємства і цільових суб`єктів взаємодії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Аналітико-прикладний погляд на підходи щодо визначення рівнів маркетингу відносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок